SNEG 16/17

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

In priti na takšno svetovno idejo, kot jo je predlagal Bobovnik (ob napovedi slabega vremena plug pod klanec in drajslati po tem klancu gor in dol dokler ne posije spet sonce) bodo rabili še nadaljnih 10 let.

Kaj se je pa zgodilo s tistim Unimogom, ki je bil rezerviran samo za pluženje Mislinskega klanca?
V zgodovini je Bobovnikov predlog že lepo funkcioniral.

Prostor spodaj, ki je namenjeno za samoizločanje so okupirali lokalni prevozniki, kot priročno parkirišče.

Na web kameri se lepo vidi, kako vozila ostajajo.
Mis1_0001.jpg


Desno zgoraj ima en kar avtodom parkiran pod video nadzorom.
bonk.gif



In potem uradnica jamra, da ni prostora.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Mislim, da bi ob letošnjem dogajanju edinega snega v tej zimi moral odleteti kak ministrček iz stolčka! Niti spluženo pravočasno, niti posoljeno pred sneženjem, pločniki so ostali neočiščeni in posledično zakovani v led, ...
Demenca rules.
zmaga.gif

Dejansko so kar precej solili pred sneženjem, ampak ker je najprej močno DEŽEVALO, je šla sol takoj po soljenju v prvi bližnji odtok.
Napaka je samo, da so plužne skupine šle plužit prepozno glede na razmere, vendar pa po novih pravilnikih dovolj pravočasno. Tam imaš blesavega ministra, ki je predpisal nov režim pluženja, pa potem lajaj na njega. Ne mislit, da so potem plugi plačani kaj posebej ekstra, če več vozijo, kot je potrebno. A ti bi zastonj delal?

Po drugi strani pa takega jamra zaradi 15 cm snega že dolgo nisem bral, in to ne od mularije, ampak od skoraj že starih fotrov, ki bi se lahko spomnili, da je bilo pluženje po vaseh včasih (recimo 20+ let nazaj) čisto prostovoljna dejavnost vaščanov, pločnike in male ulice so čistili sosedi iz bližnjih hiš, nikoli cestna služba, regionalke pa so čistili šele, ko je res nehalo padati, oz. vsaj takrat, ko se praktično ni dalo več vozit. Tukaj mi pa jamrate, kako zavraga ne grejo s krampi razbijat tistih nekaj ledenih plošč in to danes, ko so gume na avtomobilih N-krat boljše za vožnjo po takih cestah kot tigar kramparce iz naše mladosti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej to kar si napisal, ni res. Po sneženju je tisti "sibirski" mraz odnehal, sedaj ko so temperature okoli -1, -2 , se pa bliska iz asfalta odsev poledice!

Ceste so letos videle bistveno manj soli kot prejšnja leta. In če je Cerar rekel da je konec recesije in šparanja (kar se plač v JS tiče), nikakor nočem zaradi zagotavljanja denarja za plače v komunalnih in cestnih službah biti prikrajšan pri standardu na cestah !
10.gif
Konec koncev sem jaz tisti, ki zadevo plačujem. Torej smem tudi zahtevati očiščene in odmrznjene ceste, kot smo jih do današnje zime vsekakor imeli. Šparajo naj drugje in ne pri našem standardu (oz. kvaliteti) cest in prometa na njih.

Še to: če si je nek prometni minister namislil, da bo plužil sneg šele ob doseženih 15 centimetrih, je to zločin nad narodom. To so poizkušali v 80. letih ko je imela bivša Juga stabilizacijo in vsi vemo, da zadeva ni šla.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Demz ne bluzi. Posipal se je pred dezjem, med dezjem vendar se je sol sprala! Na hitro je zapadlo po dezju (ne mores posipat v sekundi vsega...) tudi po snezenju se je obilno posipalo s soljo in peskom. Ampak glej ga zlomka ne pomaga tako zelo. Ko bo ciscenje stalo par mio vec bo pa spet jok kako so cestarji pozresni!

Bi dal za sefe take modrovalce, potem pa slekel do gat ko bi zajebal (in bi) in nebi bilo cisto kot poleti takoj po snezenju.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Kaj se je pa zgodilo s tistim Unimogom, ki je bil rezerviran samo za pluženje Mislinskega klanca?
V zgodovini je Bobovnikov predlog že lepo funkcioniral.

Ti to mene direkt sprašuješ?
grin1.gif


Nimam pojma - vem samo, da so enega našega pred leti "popisali", ker je sredi klanca natikal ketne. Krenil na pot v sončem, spodaj cesta kopna, sneg na rahlo naletaval, tabla "samoizločanje" zaprta ozr. nikogar tam, da bi "izločal", ko pa je prišel mimo ovinka, pa je naletel na skoraj 10 cm sluzastega, mokrega snega.
crazy1.gif

Kakih 20 mesecev kasneje (
stupid-1.gif

In zakaj je vrli novinar pametoval? Mogoče izključno zaradi tega, ker se vozi iz Koroške. Ko drugod ne pridejo je kar tiho, tudi z oblastjo lepo sodeluje.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Kaj se je pa zgodilo s tistim Unimogom, ki je bil rezerviran samo za pluženje Mislinskega klanca?
V zgodovini je Bobovnikov predlog že lepo funkcioniral.

Ti to mene direkt sprašuješ?
grin1.gif


Nimam pojma - vem samo, da so enega našega pred leti "popisali", ker je sredi klanca natikal ketne. Krenil na pot v sončem, spodaj cesta kopna, sneg na rahlo naletaval, tabla "samoizločanje" zaprta ozr. nikogar tam, da bi "izločal", ko pa je prišel mimo ovinka, pa je naletel na skoraj 10 cm sluzastega, mokrega snega.
crazy1.gif

Kakih 20 mesecev kasneje (
stupid-1.gif

In zakaj je vrli novinar pametoval? Mogoče izključno zaradi tega, ker se vozi iz Koroške. Ko drugod ne pridejo je kar tiho, tudi z oblastjo lepo sodeluje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Niti slučajno ne bluzim. Če se pri -1 st.C bliska od asfalta zaradi poledice - in to v današnjih časih, ta asfalt že dolgo ni videl soli.

Tokrat so izjemoma meteorologi že 10 dni vnaprej zadeli prognozo, ki je bila skorajda na minuto točna. Če ste morda zahodneje po Slo imeli kaj več od napovedanega dežja, pri nas je zgolj rosilo. Niti pod razno dovolj,da bi izpralo sol. Po sneženju so ostale temperature okoli ničle ali rahlo manj, vsekakor v območju delovanja NaCl (še bolje za CaCl ali kaj uporabljajo sedaj?).

Nikar zagovarjati tako očitnega kiksa. Šofer sem že okoli 37 let in tako slabo je bilo morda koncem 80. let, ko se je šparalo podolgem in povprek, pa tudi če si je kdo polomil kakšno koščico kje na teleščku
rolleyes-1.gif
. Ponavadi sem v takih primerih tiho, vreme je vreme, narava pa narava. Nekaj sem že doživel in vem kje je normalno. Tole pa ni. Tole je "šparanje" in to šparanje čeprav sem dovolj plačal v sistem, da ne bi bilo šparanja na račun naše varnosti.

Sorry, nikar zagovarjati nesposobnosti ali pa ignorance (kar hočeš) pristojnih. Vsa sredstva imajo, samo pljuniti je treba v roke (ali pa v delo, še bolje!
evil.gif
)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
demz bluziš. sanjaš in pišeš neumnosti!

kako funkcionira sol pa lahko greš in poizkusis tudi doma.... praktično. vzemi pest soli. pojdi ven popoldne (proti večeru) polijh vodo in posuj sol pa poročaj ali boš jutri padel na rit ali ne. ker a veš, sol ni nekaj vsemoočnega, ki bi poskrbela da led izgine!

ja v ljubljani je konkretno deževalo. res konkretno. pa se je posipalo. tudi po pluženju se je posipalo, čez dan je kolikor toliko ok, ponoči pa zmrzne zadeva!

špara se kaj dosti ne, ker včasih tožb ni bilo sedaj pa vsaka budala ki misli da je malo bolj pametna in pade na rit hitro toži! tega pa noben komunalec ne želi. ampak budalam razložit, da je ZIMA da ZMRZUJE je nemogoče...

pesek ne mroeš posipat med dežjem. ker ga spira. sedaj pa edino kar učinkuje je pesek... tako pač je...

še vedno me nasmeji "detektor kovin"... kaj vse ne prebereš tukaj gor...

vse se da. samo potem ne jamrat, da za letno vzdrževanje zmanjkuje denarja ker ga zimsko toliko požre! čez 2 meseca bodo vsi jamral kako hudiča je lahko toliko stala zimska če pa ni blo nič snega... takrat bo tudi kakšen brihtoliral...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Juhuhu, vedno bolj kaže na to, da se bo ponovil lanskoletni scenarij
crazy1.gif

Že par dni se za naslednji teden kaže ohladitev z možnostjo sneženja, ter jutranjimi negativnimi temperaturami.
Par slikc:




 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Super za sadje
Meni je že skoraj vse odcvetelo, torej...
bonk.gif

Dva tedna stara slika
2567812-IMG_20170401_070759.jpg
 

Priponke

  • 2567812-IMG_20170401_070759.jpg
    2567812-IMG_20170401_070759.jpg
    154 KB · Ogledi: 189
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
J3beno. Me zanima kaj bo s sadnim drevjem pa spet bo treba grelc nazaj zmontirat v rastlinjak, woo-fcking-hoo :\
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
NA DANAŠNJI DAN
1986 – Ponekod je bila zabeležena najnižja aprilska temperatura v zadnjih desetletjih. Na Rakitni se je temperatura spustila na -18,0 °C, v Kočevju na -10,5 °C, na Letališču Maribor na -9,4 °C, v Tolminu na -5,8 °C in v Sevnem nad Litijo na -4,5 °C.
Vir: ARSO