Nova avtomobilska tovarna pri nas?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
To pa verjamem
frown-1.gif
.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Jaz sem 100%, da gre za selitev lakirnice. V Grazu bo ukinjena, sploh kdor malo spremlja lokalno politiko in zakonodajo, mu je jasno da bo lakirnica v Grazu v naslednjih letih, desetletjih počasi ukinjena. Območje so namreč označili kot ekološko preobremenjeno in tovarni tudi dali zahteve ...

Kar se pa dela in pogojev tam tiče, je itak super za slovenske razmere. Firmo bolj jebejo verjetno razni ekologi ...

Koliko imam informacije bo lakirnica v Grazu ostala. Ker so sperejeli še proizvodnjo Jaguarja bi naj bila v Grazu premala. Okoljski pogoj pa pravi da v radiju 60 km ne smejo zgraditi druge lakirnice. Sicer me to malo skrbi da so taki pogoji, ker jaz živim 1km od te lokacije.

Kar se pa tiče zemljišča, je res, da se dela na kmetijskem zemljišču 1 klase. Ampak sklepam, da je bil za gradnjo obrata pogoj bljižina avtoceste, železnice in mogoče še letališča. Koliko poznam Hoče in okolico, je tukaj še veliko parcel, ki so slabše kvalitete, travniki grmišča itd... Tako da verjamem, da sigurno nekje tiči poglavitni vzrok, zakaj na tej kmetisjki zemlji.
Sicer pa ko se je gradil Rutar, Leclerc, Harvy, Merkur, Baumax, nato v Hočah Leykam, propadle hale vizavi Leykama, štacune nasproti ADK-ja pa ni nihče pizdakal. Gre namreč za popolnoma enako klasifikacijo zemljišča - prvovrstne njive! Pa skupaj presegajo vsaj 5 kratnik tega zemljišča o katerem vsi znajo toliko za povedat. Tako da o zemljišču smo lahko kar tiho. Fajn pa bi bilo da se enkrat začne psrejemat prostorske plane, kot je treba.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Da pri bazenu 30.000 brezposelnih ni možno dobiti 1000 ljudi za delo.

https://kostinmozeg.wordpress.com/2016/11/16/revoz-iz-drugega-zornega-kota/#comments

Če se greš kaj takega, ti jih hitro zmanjka tudi pri 100k brezposelnih.

Je tip pač jokica oz pač ni za tako delo, jebiga. Stotisoči drugih ga opravljajo brez težav. se vmes pogovarjajo ipd. Tudi v revozu (kdor ne verjame, naj gre pogledat).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Glede na to, da sta oba povedala isto, predvidevam da vam take ideje vsajajo v glavo kaki senzacionalisticni mediji za drek mesat? Zanimivo da pa vse fabrike tam in dalec naokrog nimajo problemov najt delavcev, sploh zato, ker brezposelnost ni ravno zanemarljiva.

Si gledal danasnji dnevnik?

Niti slučajno, teh naših klobasanj po raznih dnevnikih nisem gledal že ene 10 let.

Pa kaj vi resno mislite da pridejo k nam, brez da bi pred tem rešli vprašanje od kot delovna sila? Sam sem dovolj dolgo bil v teh industrijskih krogih avtomobilske industrije, da vem kako stvari tečejo. Obstaja ena taka magična beseda, kateri se reče učenje, izobraževanje, priučevanje. In tukaj so trofli jack pot, ker lahko za to ponucajo tovarno v grazu. Ali že pred štartom naše pošljejo tja, ali pa ob začetku njihove sem, da jih postopoma šolajo.
Vam povem primer, ko se je ena firma na novo ustvarjala, oz. širila v Bosno. Od 300 potrebnih, ni bilo niti enega kvalificiranega. Stvar se je rešila tako, da je prvo šlo dol 100 naših za eno leto in šolalo 200 bosancev. V roku enega leta je bilo izšolanih 300 delavcev.

Selitev delovne sile? Jaz kaj takega še nisem videl v tej branži. Kak si vi to točno predstavljate? Da pride Hans do Franca v Avstriji in reče, čuj Franca, ti in 400 drugih Francov bote od zdaj dalje delali v Sloveniji? In kaj Franc reče, ok? Nikoli in nikdar. Prvo zato, ker Franc točno ve da dobi takoj v okolici Graza novo službo in drugič zato, ker je to iz zakonskih in kradrovskih vidikov preveč komplicirano, dolgotrajno in zato praktično nemogoče izvest.

Koga bodo sem vozili? Hrvate, Romune in podobne? Niti slučajno, njim Slovenija ne diši. Če že morajo it iz svoje domovine, gredo v zahodno evropo. Hrvaški dnevni migranti pa dopadejo, ker jim je predaleč. Še do Ptuja se jim ne da vozit, preverjeno večkrat.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ampak takšen halo za 400 delovnih mest? Najprej se je govorilo 3500, zdaj pa vsega 400? To ni nič.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
v prvi fazi 400, potem se zadeva razširi v karoserirnico (+še paar 100 ljudi) potem pa še v komplet proizvodnjo vozil (še + pšar 100 ljudi).

ne bo pa v prvi fazi 3500 ljudi...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

ne bo pa v prvi fazi 3500 ljudi...

...kar je tudi bilo iz štarta povedano, kako pa to naši senzacionalistični mediji prevedejo pa vam je vsem dobro poznano, saj goltate njihovo sranje na dnevni bazi
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
dinar na dinar in kamem na kamen je bil včasih rek. Zdaj 400 delovnih mest ni več nič, pa plača 700€ ni nič je bit boljše na sociali itd.

Razvajene riti od prevečsocialne države! Tudi avstrijsci so v tem "socialnem dreku". Ne bi več delali nič, ker dobijo 700€ socialne pomoči. Ko pa pomoč izgubijo (prej ali slej jo izgubiš vsaj v avstriji) pa si nesposoben si poiskat delo oz. si kar nesposoben za delo, ker si len, da smrdi od tebe.

Jebite se socialci pa vsi ki si mislite, da samo vas jebe sistem. V bistvu vi jebete sistem, ker si ne opomore od vaše lenobe in ne dela.

Včasih so socialne službe bile namenjene tem, ki so ostali brez dela ne po lastni krivdi. Zdaj so socialni problemi po lastni krivdi, ker dela je več kot dovolj za delo željnega. Babe na socialni pa so tam zato, da imajo riti na toplem in gobezdajo v tri dni.

Na RTV tema o Revozu, na Alterju tema o Magni, pa vsi samo kako je vse za drek. Ko bomo pa morali drek žret, pa boste sanjali življenje, ki ga trenutno živimo.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Imaš prav.

Zdaj pa se bom počasi iz pižame preoblekel, ker je čas za sprehod in kavico v lokalu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Pa jih je veliko

https://reiacerberus.wordpress.com/2015/02/20/saga-o-cloveskih-robotih/

Nisem bral, samo mislim da je tole pred 2 leti krožilo.

Ja, še ena jokica pač.
Sem bil v kupu tovrstnih tovarn, vključno z (večkrat) Revozom. Je jasno, da ne gagajo od utrujenosti. Tempo normalen, vmes se zlahka pogovarjajo, je pa to pač delo za trakom (sem ga v življenju izkusil in vem, da se ga je pač treba navaditi).
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik NoteThis pravi:
LINK
aplauz.gif
Za moje pojme gre samo za nagajanje.
Če bi se Magma odločila namest Slovenije za Madžarske bi bilo vse narobe, nesposobna vlada, interpelacija. Tako je sedaj spet narobe, ker bo v SLO, ampak pod napačno vlado. Se spomnim, ko je propadel prvi poskus prodaje Cimos, kako je desnica skočila v zrak, češ da bomo izgubili 2000 delovnih mest. POtem, ko so Italjani la podpisali pa je skočila, ker je pač vlada morala dati 7 mio € Hrvatom. Taka je pač slovenska politik. Očitno si to zaslužimo. Poden od podna.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
SDS v vsem svojem sijaju
smile-1.gif
Sicer ne gre za Magmo. Prstni odtis je pa enak.
2582779-DAiPWS5XUAAUG_S.jpg
 

Priponke

  • 2582779-DAiPWS5XUAAUG_S.jpg
    2582779-DAiPWS5XUAAUG_S.jpg
    75,6 KB · Ogledi: 179
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Kaj naj rečem. Ob 17% brezposelnosti na tem območju, kretenizem da ni večjega
stupid-1.gif
Malo še pa bo magna rekla bay, bay. Bomo potem vidli kako bodo to zagovarjali. Potem pa bomo spet jamrali, da noben ne investira, da ni novih delovnih mest itd. Only in Slovenia bi rekli tujci.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Šele, ko bo prezposelnost padla, ko bodo delodajalci teže našli primeren kader, takrat bodo šle plače gor. Tako pa, zakaj bi nudili 1000 meto, če jih lahko dobijo za 650 neto.
Kar se tičew lakirnice. Tudi Revoz jo ima, pa ni nič slabega slišati o njej. S tem, da bi (bo) v Hočah še novejša. In ja, pričakujem, da bo po lakirnici Magma v SLO zgradila še kaj. Kot kaže sedaj, pa jih bo naša politika le uspela spoditi iz SLO.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Okrog te lakirnice se dogaja toliko čudnih stvari da je že noro.
Kmetom bi odvzeli kmetijsko zemljišče in jim prodali degradirano zemljišče drugje. Da bi ga sanirali, bi rodovitno prst vozili z gradbišča nove tovarne. Zakaj potem tovarne ne postavijo na že degradiranem področju?
Zemljo bi od kmetov kupovali po 6 €/m2, prodajali pa po 40 €/m2. Kdo je tu nor?
Vlada bi naj že plačala 18.000.000 €, čeprav pogodba še sploh ni podpisana?
18.000.000/400=25.000€ za eno delovno mesto. Drugi delodajalci pa dobijo spodbude v višini 2000...4000€?
delovno silo bi naj zagotovili s premestitvijo naših delavcev nazaj v Slovenijo in uvažanjem delavcev iz Madžarske. Torej je vprašanje, za koliko od 400 delovnih mest bi se dejansko zmanjšala brezposelnost pri nas.

itd, itd...


PS- tovarna mora biti pa naj stane, kolikor hoče
stupid-1.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
400 v 1. fazi, vse skupaj vsaj 3000 delovnih mest.


Kar se pa tiče t.i. prvovrstne zemlje, pa temu lahko verjame le tisti, ki je lastnik zemlje ter neizobražen narod. Koliko hektolitrov pesticidov se je že polilo tam, pa ni nobenega brigalo za podtalnico. Koliko kemikalij se akumulira tam zaradi AC, železnice, letališča, asfaltne baze, izkopa gramoza ipd..

Za mene, ki sem iz teh koncev Slovenije, ta zemlja ni vredna nič, ker je zagiftana do maksimuma.

Še slika za nevedne...
2582858-Zajetaslika.JPG
 

Priponke

  • 2582858-Zajetaslika.JPG
    2582858-Zajetaslika.JPG
    215 KB · Ogledi: 173

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
3000 delovnih mest je spin- o tem se je govorili v začetku, ko bi naj tam stala tovarna. Od kar se ve, da tovarne nikoli ne bo ampak bo zgolj lakirnica pa se omenja številka 400.
Če je že ta zemlja tako zastrupljena in nič vredna, kakšno je šele nadomestno zemljišče za kmete, da bi postalo boljše, če bi ga sanirati s to zastrupljeno in nič vredno zemljo
evil.gif