Nova avtomobilska tovarna pri nas?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
To so pač "Slovenceljni". Bolje, da par sto delavcev sveti na zavodu, kot da delajo in sem prepričan, da bo Magna upoštevala vse zakone, itd. tako da ne bi smelo biti problematično s tega vidika.
Pa še vprašanje za vse čistune: kakšna je razlika, če delavec dela v Magna lakirnici v Avstriji ali pa pri nas (razen verjetno v plači)? Ob tem, da glede na to, da gre za novo naložbo, bo torej v tem obratu verjetno najnovejša tehnologija...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Ja saj to je to, ko beres te komentare se res vprasas kaj je s temi ljudmi narobe. Pride 400 delovnih mest in jambrajo in cvilijo. Ce bi bilo nic, bi se bolj cvilili. Ce bi jih bilo 2000 bi tudi zagotovo nasli nekaj da lahko jambrajo
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Niso problem tuje investicije, temveč to, da se dela po LJ šerif načinu, medtem ko so v ekipi sami pravniki, ki bi morali vedeti, kaj je fail.

A potem bodo za vsako novo tujo investicijo šli sprejemati nov zakon, ki bo to omogočil ?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ja saj to je to, ko beres te komentare se res vprasas kaj je s temi ljudmi narobe. Pride 400 delovnih mest in jambrajo in cvilijo. Ce bi bilo nic, bi se bolj cvilili. Ce bi jih bilo 2000 bi tudi zagotovo nasli nekaj da lahko jambrajo

Problem je, da sploh ne bodo nasli 400 delavcev v Slo. Sploh, ce bodo zahtevali kake izkusnje iz lakiranja, ipd.
Skoraj sigurno uvoz.

Kaj sele 2000? Al kolko je polna cifra
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ja saj to je to, ko beres te komentare se res vprasas kaj je s temi ljudmi narobe. Pride 400 delovnih mest in jambrajo in cvilijo. Ce bi bilo nic, bi se bolj cvilili. Ce bi jih bilo 2000 bi tudi zagotovo nasli nekaj da lahko jambrajo
Čakaj malo, bodi korekten. Se ustvarja 400 novih zaposlitev, ali gre samo za selitev delovne sile iz ene lokacije na drugo? Sicer pa bo okoli tega še precej zdrah, že zaradi zemljišča. Okoliške občine ponujajo svoje razpoložljive industrijske cone z že urejeno infrastrukturo, država pa hoče razlastiti kmete z odvzemom najboljših kmetijskih zemljišč...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Magna Steyr zaposluje in išče večje število različnih profilov delavcev za delo v proizvodnji vozil v Gradcu. Zaposlujejo z začetkom leta 2017.

Iščejo naslednje profile delavcev:

Pomožni delavec v proizvodnji (m/ž)
Voznik viličarja (m/ž)
Mehanik/električar motornih vozil (m/ž)
Klepar-karoserist (m/ž)
Ličar (m/ž)
Varilec (m/ž)
Šivilja (m/ž)
Plača od 2000 do 2400 evrov
Plača novo zaposlenih je odvisna glede na njihovo kvalifikacijo, a v brutu znesku znaša od 1992,63 do 2431,15 evrov na mesec. Prejme se tudi dodatek za delo v izmenah.

Pogoj za zaposlitev sta znanje nemškega jezika in pripravljenost delati v izmenah.

Termin za zaposlitveni razgovor si uredite po telefonski številki 0043/316-291-400 ali po e-mailu: office.feldkirchen@25personal.atž
Vir;
http://mariborinfo.com/novica/...delavcev/126793
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Glede na to, da sta oba povedala isto, predvidevam da vam take ideje vsajajo v glavo kaki senzacionalisticni mediji za drek mesat? Zanimivo da pa vse fabrike tam in dalec naokrog nimajo problemov najt delavcev, sploh zato, ker brezposelnost ni ravno zanemarljiva.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Sem pa bral zadnjič da bo Lidl odprl v mb en oddelek centralne nabave ali nekaj takega in bo tudi 100 delovnih mest če se ne motim.
http://mariborinfo.com/novica/...mi-mesti/129262
Če pa je TAM, Metalna, Hidromontaža, jeklotehna, Lentherm poln, naj grejo pa v Polzelo.
evil.gif

Njive naj pa pustijo na miru, ker slovenija se bori za najboljša kmetijska zemljišča.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Glede na to, da sta oba povedala isto, predvidevam da vam take ideje vsajajo v glavo kaki senzacionalisticni mediji za drek mesat? Zanimivo da pa vse fabrike tam in dalec naokrog nimajo problemov najt delavcev, sploh zato, ker brezposelnost ni ravno zanemarljiva.

Si gledal danasnji dnevnik?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.706
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem pa bral zadnjič da bo Lidl odprl v mb en oddelek centralne nabave ali nekaj takega in bo tudi 100 delovnih mest če se ne motim.
http://mariborinfo.com/novica/...mi-mesti/129262
Če pa je TAM, Metalna, Hidromontaža, jeklotehna, Lentherm poln, naj grejo pa v Polzelo.
evil.gif

Njive naj pa pustijo na miru, ker slovenija se bori za najboljša kmetijska zemljišča.
bonk.gif

To vse kar si naštel od straih neobstoječih firm je za podret in na novo zazidat. Ker pa so pozidali hiše okrog teh starih firm, je vprašanje če si ti želijo nove lakirnice v mestu.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.706
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Glede na to, da sta oba povedala isto, predvidevam da vam take ideje vsajajo v glavo kaki senzacionalisticni mediji za drek mesat? Zanimivo da pa vse fabrike tam in dalec naokrog nimajo problemov najt delavcev, sploh zato, ker brezposelnost ni ravno zanemarljiva.

Si gledal danasnji dnevnik?

Kaj so rekli?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem pa bral zadnjič da bo Lidl odprl v mb en oddelek centralne nabave ali nekaj takega in bo tudi 100 delovnih mest če se ne motim.
http://mariborinfo.com/novica/...mi-mesti/129262
Če pa je TAM, Metalna, Hidromontaža, jeklotehna, Lentherm poln, naj grejo pa v Polzelo.
evil.gif

Njive naj pa pustijo na miru, ker slovenija se bori za najboljša kmetijska zemljišča.
bonk.gif

To vse kar si naštel od straih neobstoječih firm je za podret in na novo zazidat. Ker pa so pozidali hiše okrog teh starih firm, je vprašanje če si ti želijo nove lakirnice v mestu.
jah no, če se slovenija bori za kmetijska zemljišča, če moram jaz plačevat stavbno zemljišče ( kdo ga plačuje za gornje firme?) naj seveda poglihajo stare tovarne (saj nisem rekel da morajo v 70 let straih objektih lakirat) pa naj postavijo nove.
Kdo pa jim je dovolil pozidati hiše? A ni na občini, državi cel kup strokovnjakov, urbanistov, planerjev,.... ki imajo plane za desetletja naprej. Meni za sveto zatrjujejo da ne smem postaviti hiše sredi vasi, ob cesti, v poštenem bregu kar se obdelave tiče, ker je le to zemljišče opredeljeno kot najboljše kmetijsko zemljišče. Tukaj pa bodo nasrali proizvodnjo sredi ravnega polja.
Naj se odločijo ali bodo imeli hiše okoli industrijskih ruševin, okoli aktivne industrije, ali pa naj ruševine podrejo in postavijo nekaj novega. Ali hiše ali pa industrijo. Ker za njive so najbrž preveliki stroški pa tudi okliški krajani se jih najbrž še bolj otepajo kot lakirnice. Samo poglej teme po alterju.
Koliko tem je o gnojnici in koliko tem o lakirnici.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Heh, plača ne bo avstrijska, bo bolj slovenska.
Očitno so nadomestila previsoka kot prvo, kot drugo pa zdravje uničevat za mali denar... a greš ti?
Pa verjetno hočejo kakšno dokazilo o strokovni izobrazbi in izkušnjah... lakiranje pod kozolcem ne valja...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Pozabil si še omenit, da bo delo v treh izmenah, pa še delo bo za "Avstrijca", torej boš bečki konjušar. Čeprav je dejansko lastnik kanadski.
Glede uničevanja zdravja pa: glede na to, da ne gre za selitev proizvodnje in da Slovenija ni Vietnam, torej je v EU, kjer velja EU zakonodaja, predvidevam, da bo šlo za najnovejšo tehnologijo. In če si Avstrijci ne uničujejo zdravja v Grazu, sem prepričan, da si ga tudi Slovenci ne bodo.
Glede ostalega pa raje ne bom komentiral...

PS: sem pri svojem delu srečal ogromno ljudi, ki delajo v Magni. Niti en ni imel kakršnokoli opombo na delo tam, pa je večina rekla, da je treba fajn delat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Jaz sem 100%, da gre za selitev lakirnice. V Grazu bo ukinjena, sploh kdor malo spremlja lokalno politiko in zakonodajo, mu je jasno da bo lakirnica v Grazu v naslednjih letih, desetletjih počasi ukinjena. Območje so namreč označili kot ekološko preobremenjeno in tovarni tudi dali zahteve ...

Kar se pa dela in pogojev tam tiče, je itak super za slovenske razmere. Firmo bolj jebejo verjetno razni ekologi ...
 

B81

22. jul 2007
34.433
8.922
113
Za zivilsko stroko lahko iz prve roke povem, da smo pri nas bolj zaj=bani, ko je potrebno dobit kaksna dovoljenja glede teh zdravstvenih bio zadev, kot ostali v eu. Sklepam, da bo tukaj podobno.
Ce v mb ne najdejo dovolj delovnih mest, potem pa si mi ne zasluzimo magne tukaj.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tudi Revoz ima probleme z delavci za tretjo izmeno in jih vozi celo iz Hrvaške, pa je na Dolenjskem tudi brezposelnost...
Potem pa še kakšen zapis na trač tisku kako izkoriščajo, pa delavci ne smejo na čik kadar se jim zljubi, pa da morajo delati ker je tekoči trak in je čas za posamezne operacije omejen in kako so oh-in-sploh bogi...
Saj se še spomnite kakšen halo je bil ko je Revoz posodobil lakirnico...