Vodni top

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Kako se je pa stari top iztrošil, če je bil samo enkrat v uporabi?
Zasnova je stara 40+ samo vozilo je 30+, uporablja se redno na usposabljanjih itd...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Morda bi ga javnost lažje sprejela, če bi se z gasilci zmenili, da se bo uporabljal tudi za gašenje požarov. Da ne bo toliko podvojene opreme, podobno kot pri varnostnih jopičih vojska / policija.
Lahko bi pri naročilu postavili zahtevo da zadaj naj ima prikluček za gasilsko cev in ustrezen krmilni ventil. Cisterno za vodo ima in ni vrag da se ne bi dalo koristiti za gašenje gozdnih ehm.. tistega požara, ki ga vsako leto povzroči železnica.. ker nima drugega tira
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
ok je obstoječi top star (muzejsko ni nujno zanič;) če bi bilo tako, potem kmetje z nobenim oldtimerjem več nebi delali;)) ampak moje skromno mnenje je, da bi pred topom bilo potrebno zamenjati še marsikaj drugega (a gume in avtomobili so sedaj vsi ok?) ker top je kar ozko namembno sredstvo...

bolj sem dobil občutek da se vlada želi zasščititi...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ok je obstoječi top star (muzejsko ni nujno zanič;) če bi bilo tako, potem kmetje z nobenim oldtimerjem več nebi delali;)) ampak moje skromno mnenje je, da bi pred topom bilo potrebno zamenjati še marsikaj drugega (a gume in avtomobili so sedaj vsi ok?) ker top je kar ozko namembno sredstvo...

bolj sem dobil občutek da se vlada želi zasščititi...
Js sm pa dobil občutek, da želi nekdo spet fajn zaslužit pri proviziji.
Mislim, a je zlat,da bo stal miljon in čez?

Koliko je pa imel star top na števcu km? in koliko km delajo gasilci, da se iztroši?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
gasilska vozila imajo malo km, so pa stara... eni imajo še stare dojce 5000 v aktivni uporabi (pa so tudi stari muzejski primerki)... pač odvisno od društva do društva...

kaj razen starosti je težava policijskega topa pa ne vem...

top nabavit zato, da bodo tudi gasili požare je en tak hec kot falcon ki bo tudi za prevoz ranjencev;)))
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:


bolj sem dobil občutek da se vlada želi zasščititi...

Veš koliko ljudi je pod pragom revščine-in vsaj nekaj jih zna demonstrirat.

Napovedan je nov naval imigrantov-spet zna biti kak shod.

Normalno da se bodo kurbe na vrhu zaščitile.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Novinarji so vrgli kost, zdej pa vsepovprek kritiziramo. Ta zadeva tud ne more tolko koštati, da si ne bi mogli kupit. Še posebej, ker napovedujejo spet migrante. Pa še med Slovenci bi moralo počit prej kot slej. (ga bomo kupil sami za sebe) Tovornjak z rezervoarjem in močnejšo črpalko. Vse ostalo okol stekel, gum, pa mreža. Falkona smo pa preživel, pa nimi nobeden nič od njega, kot ogromno stroška -za nekaj vodnih topov.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Jst mislim, da za prihajajoče dogodke kr rabimo nekaj takšnega.

In ker je zadeva namenjena posredovanju na kritičnih mestih je kar nekaj posebnih zahtev. Sem na hitro preletel razpis in bi pričakoval še kakšno zahtevo več.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
... pa tud kar nekaj izjav je bilo tukaj, da policaji rabjo opremo. Po drugi strani pa izjave, da dnar zapravljajo.
Top naj bo. Če je star zanič ali pa slab. pa tud če sta dva, ni nič zato. Kot sem že napisal, cena v primerjavi s falkonom, ki ga nikol nismo rabili in ga tudi nismo imeli za kaj......
Pa tud kakšn požar bi se dalo z njim politi, če bi bil kje blizu......
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.920
113
Nikol nisem videl neke strašne uporabnosti v teh vodnih topovih, razen recimo za na rok otočec.

Kaj a to bo naša policija uporabljala proti nam Slovencem, ko bomo šli enkrat (upam da čimprej) na ulice.

Ker za ½migrante½ in podobne po mojem tega ne rabimo, menda imajo kakšno drugo orožje - vrtnice, nageljne...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Pomoje vintage RPG-7 reši tudi ta problem .
Ali kakšna mololotovka ali 2, če prileti od spodaj
grims-1.gif
.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Pa kako vedno vsi samo upate/si želite/čakate/... na vstajo?
Zakaj ne vstanete? Zgleda že ni tako hudo, ker še vedno samo čakate, da nekdo to naredi namesto vas.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
In koliko let dodelave se potrebuje?
Ozeroma boljše vprašanje... Jo sploh kdo dela? Ali se le čaka en drugega.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.146
3.080
113
Zaenkrat se to pocne konspirativno, na alterju. In zmrazi me, če pomislim da bi top lahko brizgal vrelo svinjsko mast.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Smo potem bi te zmrazil tudi račun za čiščenje brizgalice. Ozeroma verjetneje kar nakup nove