policija, kdo pa drug ?

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A si ti poslušal včeraj izjavo unega generala s policije? Prisluškovanje samo po sebi ni kaznivo dejanje. A ni človek opozarjal, da se dejansko da prisluškovati z opremo, ki stane nekaj 10 EUR? da ne uporabljajo vseh možnosti zaščite?
Softi, s foha si, lahko bi vedel kako stvari potekajo...
Pa da odgovorim v fohu SJTV1... A fabrka tudi obtoži uporabnika vozila, kateri je odkril pomanjkljivost/napako na vozilu in nanjo opozoril proizvajalca (po herarhiji)?

Policija ima generala???
confused-1.gif
Glede na tematiko sicer domnevam, da je govoril Menegalija...ki pa je ravno toliko general, kot si ti intelektualec...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Cepec... res si cepec, in to velik ter še kronani po vrhu... Razgledan si kot furmanski konj s plašnicami... Verjetno nekje v neki službici v javni upravi varno spravljen...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
sprasujem se.gif

Ima policija "generala", če smo že pri tem... Generalni direktor policijske uprave... Sem se pa zmotil glede onega PRovca... priznam...

A lestence si že lustriral? Pa radiatorje? Kako kaj kuža? Sta se že pobrila?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
sprasujem se.gif

Ima policija "generala", če smo že pri tem... Generalni direktor policijske uprave... Sem se pa zmotil glede onega PRovca... priznam...

A lestence si že lustriral? Pa radiatorje? Kako kaj kuža? Sta se že pobrila?

Glej, 'general' lahko rečeš tudi svojemu, manj kot 16 centi dolgemu privesku, pa to še ne pomeni, da je general. In tudi za generalnega direktorja policijske uprave prvič slišim...sem pa že slišal za generalnega direktorja policije, pa tudi ta ni general. Posamezne policijske uprave pa imajo direktorje, tudi ti nimajo nikakršne zveze z generali. In tudi Menegalija nima čisto nobene zveze s kakšnim generalom...gre za predstavnika policije za odnose z javnostmi (za področje kriminalitete).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj pa če se jaz še ukvarjam s tvojimi vrati, ko ti prideš domov?

me napadeš, prijaviš.
al vprašaš kaj delam..si navdušen in sodelujeva dalje.

Glede na to, da ga niso dobili med vdorom/testiranjem, je tvoje vprašanje popolnoma irelevantno. Ne trolaj ...

ne vozim se s trolo..uporabljam avto.

drugače pa ja. delal je kaznivo dejanje,. aktivno je napadal mrežo brez dogovora. to je kaznivo. se strinjava in ali razumeš?

Se ne. Najprej bo treba definirat, kaj pomeni aktivno napadat. To vključuje tudi, če samo najdeš način, da poslušaš, ne da bi posegel v delovanje?
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
##In ja, nasadit in hišno preiskavo bi morali narest pri akterjih, ki so lobirali in izbirali "dobavitelje" TETRA sistema, pa tiste, ki so krivi, da je sistem tako klavrno implementiran. Aja, saj res, to je že zastaralo, ups, pa dajmo raje enga brezveznega mulota zašit.##

467716-post_slo.gif


malo sem popravil..
Še prej bi bilo za nasadit in hišno preiskavo naredit pri tistih, ki so v Izraelu nabavili sistem zvez Tadiran - NATO nekompatibilen...
Aja, ups. Ti so nedotakljivi
redface-1.gif
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kdaj bo pa naša policija naredila kako odmevno aretacijo pri američanih in ostalih ki vohunijo za nami vsemi vsepovsod?

Saj imaš prav.
Samo čemu pa lahko prisluškujejo?
Mogoče se ob jutranji kavici samo nasmejijo posnetkom. V stilu "Alo-alo".
Pač zabava za dobro jutro in lepši dan.
Nič škodljivega. Kaj pametnega itak ne bodo posneli. Vsaj v politiki ne.
Naše gospodarstvo pa itak prekipeva od vzpona in zagona in se ga zelo bojijo.
grin1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
##In ja, nasadit in hišno preiskavo bi morali narest pri akterjih, ki so lobirali in izbirali "dobavitelje" TETRA sistema, pa tiste, ki so krivi, da je sistem tako klavrno implementiran. Aja, saj res, to je že zastaralo, ups, pa dajmo raje enga brezveznega mulota zašit.##

467716-post_slo.gif


malo sem popravil..
Še prej bi bilo za nasadit in hišno preiskavo naredit pri tistih, ki so v Izraelu nabavili sistem zvez Tadiran - NATO nekompatibilen...
Aja, ups. Ti so nedotakljivi
redface-1.gif
Daj povej kaj več, me zanima.
Kdaj, kdo, za koliko, zakaj ?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Clifton dobro ve, da so bile zveze Tadiran nabavljene v zgodnjih devedesetih, ko še o Natu ni bilo sledu pri nas.
rolleyes-1.gif

kupovalo se je pa vse sorte navlake, nič ne rečem.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Pri teh nakupih je bilo bolj pomembno, da je posrednik dobil svoj delež.
Omanove maske, vojaški radar, ki je bil potem 15 let v skladišču, havbice in tako dalje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Saj ta tetra je itak za manj zahtevne pogovore za ostalo se uporablja drug sistem tako da ni to neka državna tajna , poslušaš pa lahko pogovore že z malo boljšim ukv radiom na prazni frekvenci.

No na komentar takega kova je letela moja izjava o gajbah. Kaki manj in bolj zahtevni pogovori. Policija uporablja dva sistema in sicer UKV in Tetro. In ne tetre ne mores poslusat z malce boljsim ukv radiom.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Daj daj polcajæe ne se tolk pumpat,za tistega pred leti si tudi trdil da ni podrl rampe , pa da ni bil polcaj... Pa se je izkazalo nasprotno, sploh pa ti kot vpleteni nimaš kaj komentirat !
Kaj je jokica, te še lovijo rdeči demoni?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V glavnem, ko se vsi toliko kregate in zavijate z "glavne poti", ne opazite pa BISTVO in to je, da slovenija NE deluje, da ni pravna, ni pravična in iz dogodkov, ki se dogajajo v slo pač vidimo, da.... stopite na hrib, ne bit v jami....namreč, slovenci na splošno so v jami. Jaz osebno nisem opredeljen na nobeno stranko, ne vidim ne rdeče, ne rumene, ne modre, ne bele, vidim samo pohlep in zavajanje, laži in vidim, kako je kapital kljub "demokraciji" in zakonom toliko močan, da je že shrljivo.
Ljudje, pojdite ven iz jame, prosim
rolleyes-1.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ksz

Naj fantek pove kaj vse so mu zasegli na hisni preiskavi. Da ne bo nek "muceniski strokovnjak" izpadel. In naj pove kdaj je konzaktiral policijo: pred napadom na omrezje ali po njem.

Ni vse tako roznato kot skusa pob prikazati.

Kakim napadom, a mislis testom?
Bodi objektiven.

Podoben test kot da ti jaz vlomim tvoja domaca vrata, ko rata vroce pa objavim da sem testiral.

Sicer nocem prevec pametovat o tem, ker sem mnenja, da je tudi kdo v policiji zatajil glede samega problema tetre. Ampak tale decko je dalec od dobronamernega studenta, ki je zelel opozarjat na nepravilnosti (katerih obstoj ne zanikam, dejstva so dejstva - ceprav prenapihnjena). Samo za to gre.

Če jih vlomiš, ne da bi jih poškodoval in mi takoj, prosotvoljno, preden je zaradi tega kako sranje, poveš, da se to da in kako (seveda samo meni, ne da naokoli razglasiš), da lahko za naprej preprečim, ti bom hvaležen. Razen seveda, če mi vmes še kaj odneseš, to je pa nekaj drugega.
Vzporednice z vdorom v sistem in delanjem škode v sistemu (in vsem ostalim, kar sodi zraven) boš, v to sem prepričan, znal potegnit sam.

Seveda pa to ne pomeni, da tip ni še česa počel v sistemu, česar se pri razkrivanju pač ne počne. Če je, si je seveda kriv sam.

Edino prvilno ravnanje policije bi bilo (v primeru, da je šlo res le za razkritje varnostnih pomanjkljivosti):
- hvala
- lastna analiza
- notranja preiskava, disciplinski postopki in morebitne odškodninske tožbe proti krivcem (če je bilo zraven kako KD), in seveda odpoved delovnega, če so tam v službi.

Neki logični in razumski zaključek. Ampak kompas in razum je večinoma ža izgubila.

Ampak kot kaže, mulc le ni tolk nedolžen, sicer pa kdo bi komu sploh še kaj verjel. Policaj bo itak zagovarjal svoje, vrana vrani ne izkljuje očesa. Mulc se bo pa itak delal nedolžnega do amena, ker vidi, da mu lahko naredijo sranje (najbrž je spoznal napako). In tale mulc je pečen. Tako kot je bil pečen heker, ko je pretvoril iz enega bančnega računa na drugea 1 (EN) tolar. S tem ni nobenega oškodoval, samo pokazal ranljivost. Ampak pri nas se samo kaže kdo ma daljše tiče. In kaj boš ti nam govoril, da nimamo varnosti.
bonk.gif
Poka po njemu.
Nima veze odvetnik, mulc je padel v sistem in je gotov.
crazy1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kdaj bo pa naša policija naredila kako odmevno aretacijo pri američanih in ostalih ki vohunijo za nami vsemi vsepovsod?

Saj imaš prav.
Samo čemu pa lahko prisluškujejo?
Mogoče se ob jutranji kavici samo nasmejijo posnetkom. V stilu "Alo-alo".
Pač zabava za dobro jutro in lepši dan.
Nič škodljivega. Kaj pametnega itak ne bodo posneli. Vsaj v politiki ne.
Naše gospodarstvo pa itak prekipeva od vzpona in zagona in se ga zelo bojijo.
grin1.gif

Torej lahko isto rečemo za prisluškovanje naši policiji, vojski, carini... in fanta pustijo pri miru.
Saj nismo v nobeni vojni, policija itak samo ustavlja državljane z radarji, carina.. pa kmalu ne bo imela več kaj cariniti zaradi tajnih pogajanj z zda.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj pa če se jaz še ukvarjam s tvojimi vrati, ko ti prideš domov?

me napadeš, prijaviš.
al vprašaš kaj delam..si navdušen in sodelujeva dalje.

Glede na to, da ga niso dobili med vdorom/testiranjem, je tvoje vprašanje popolnoma irelevantno. Ne trolaj ...

ne vozim se s trolo..uporabljam avto.

drugače pa ja. delal je kaznivo dejanje,. aktivno je napadal mrežo brez dogovora. to je kaznivo. se strinjava in ali razumeš?

Se ne. Najprej bo treba definirat, kaj pomeni aktivno napadat. To vključuje tudi, če samo najdeš način, da poslušaš, ne da bi posegel v delovanje?

Ko je iskal nacin je aktivno napadal. Upam, da se tukaj strinjava.

Ce jaz vaso spletno stran aktivno napadem, bom delal legalne stvari a izven legalnih limit. Ce to delam z namenom ugotoviti ali bo pocepnila delam direktno kaznivo dejanje.

Se strinjava tukaj?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
povsod je tako, samo zivimo zaviti v nek celofan navidezne demokracije. v zadnjih 8 letih je umrlo 72 znanstvenikov NASA-e, nihce naravne smrti.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zato pa imajo IPS/IDS implementiran vsi ki so resni. Tako da brute force napad kot ga opisuješ ti odpade že v štartu...
Kaj pa če jaz poizkusim z neko znano foro, neko rutino, katero zaženem enkrat samkrat? Nobenega aktivnega napadanja... En zagon, sistem je luknjast in sem notri... Kaj porečeš na to?