policija, kdo pa drug ?

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.086
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
možakar je izsiljeval... to je tko, kot da jaz povem vam, da imam pajsr ki ti razbije vrata..dej 1000000 pa ti ga pokažem...

To ni izsiljevanje, razen če ne groziš, da boš razbil vrata, če ti ne plačajo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj pa če se jaz še ukvarjam s tvojimi vrati, ko ti prideš domov?

me napadeš, prijaviš.
al vprašaš kaj delam..si navdušen in sodelujeva dalje.

Glede na to, da ga niso dobili med vdorom/testiranjem, je tvoje vprašanje popolnoma irelevantno. Ne trolaj ...

ne vozim se s trolo..uporabljam avto.

drugače pa ja. delal je kaznivo dejanje,. aktivno je napadal mrežo brez dogovora. to je kaznivo. se strinjava in ali razumeš?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A si ti poslušal včeraj izjavo unega generala s policije? Prisluškovanje samo po sebi ni kaznivo dejanje. A ni človek opozarjal, da se dejansko da prisluškovati z opremo, ki stane nekaj 10 EUR? da ne uporabljajo vseh možnosti zaščite?
Softi, s foha si, lahko bi vedel kako stvari potekajo...
Pa da odgovorim v fohu SJTV1... A fabrka tudi obtoži uporabnika vozila, kateri je odkril pomanjkljivost/napako na vozilu in nanjo opozoril proizvajalca (po herarhiji)?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kaj je aktivnega delal? Je pizkušal shekati ključ za dešifriranje? Ali je samo naredil sken omrežja? Če je sken omrežja aktivni napad ga ti izvajaš vsak dan, ko poiščeš WiFi omrežja... A je izvajal kakšen DDOS na omrežje ali je samo na določeni frekvenci poslušal nekriptiran (nezavarovan) promet?
Osebno mislim, da bi morala policija pri sebi razčistiti kako je to mogoče in odgovorne za to kaznovati... Tako pa je preusmerila pozornost in sedaj bo lepo potiho pokrpala varnostno luknjo... Oz., ker smo v Sloveniji bo raje zakonsko prepovedala uporabo naprav ki so sposobne poslušati na frekvencah tega sistema...
Kot v času juge, ko je JLA držala monopol nad standarno frekvenco 450MHz in so morali NMT omrežje predelati da je delal na 400MHz. Zato pa je bil naš NMT kompatibilen samo s Hrvaškim... Potem zaradi zgodovine...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne vem kaj ej delal. poslušanje ni kaznivo. če je pa napadal omrežje, poskušal poslušati in pri tem obremenjeval omrežje je delal aktivni napad, ki pa je kaznivo dejanje.

100 refreshat page od banke ni problem. 100 tisočkrat v istem intervalu je kaznivo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Ce je on samo poslusal potem nihce niti ne bi zaznal poskusa vdora oz samega vdora. Sej to je verjetno vsem logicno ane?

Sicer je tako da ce on uspe dokazat da je nekaj (kar je sicer kaznivo) delal z nekim namenom izobrazevanja (younameit) mu bo vsak razumen sodnik zadevo odpustil in nikoli ne bo kaznovan. Zato pa sem ze nekajkrat napisal: zanimivo bo izvedeti ali je on policijo z informacijami zalagal pred ali po tem "velikem skandalu".

Osebno imam tipa za negativneza zaradi drugih zadev ki s samo tetro niso direktno povezane.

Kar se tice 10 gajb. Zadeva se vedno velja: prvi ki mi demonstrira poslusanje policijskih zvez preko tetre mu castim 10 gajb. Poslusanje ekvivalentno tistemu na analognem sistemu 10 let nazaj. Izjava je bila namrec dana v kontekstu da je nek user napisal da se itak komot policijo poslusa tudi na tetri in da je to nekaj povsem obicajnega.

Namrec tudi GSM se da iz zraka poslusat pa dvomim da je kdo tok struckota da je doma sestavil opremo ki to omogoca.

Glede na to da je ornig poslusal nekriptirane zveze pa mu pripada ena gajba za trud. Ni pa to to o cemer sem pisal takrat. Ce ga kdo pozna lahko gajbo pri meni prevzame in mu jo odnese
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tudi če je delal iz izobraževalnih namenov mu sodnik ne odpusti, razen če mu vi. mu da pa malce olajševalne.

sem imel podoben primer v poslu..celo sranje. pa v bistvu nič slabega ni mislil, nič škode, nič škodoželjnega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Lahko mu sodisce komot. Ce on dokaze namen kot pozitiven grepomoje na sodiscu zadeva skozi.

In se enkrat: prav bi bilo da se ugotovi tudi morebitna odgovornost tistega ki skrbi za tetro ce je bilo kaj narobe.

Aja pa za uno gajbo...da se ne bo zdej 10 kurirjev javilo. Ena gajba.
smile-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Kar je najslabše, verjetno bodo še naprej pustili sistem ranljiv. Samo da ovcam vržejo, da so ulovili grdega "kriminalca".

Vmes jim pa vsak mafijozo z laptopom in DVBT donglom še vedno posluša celotno lokalno TETRA komunikacijo. Čez par let pa bo to zmogla že vsaka cenena kitajska tablica ali pa Android telefon za 80 EUR.

In ja, nasadit in hišno preiskavo bi morali narest pri akterjih, ki so lobirali in izbirali "dobavitelje" TETRA sistema, pa tiste, ki so krivi, da je sitem tako klaverno implementiran. Aja, saj res, to je že zastaralo, ups, pa dajmo raje enga brezveznega mulota zašit.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
##In ja, nasadit in hišno preiskavo bi morali narest pri akterjih, ki so lobirali in izbirali "dobavitelje" TETRA sistema, pa tiste, ki so krivi, da je sistem tako klavrno implementiran. Aja, saj res, to je že zastaralo, ups, pa dajmo raje enga brezveznega mulota zašit.##

467716-post_slo.gif


malo sem popravil..
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.845
3.364
113
40
Lj
Še enrkat si zapomnite, da policija ne ščiti državljanov ampak politike in vplivne pred državljani. Zato so tudi plačani.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kdaj bo pa naša policija naredila kako odmevno aretacijo pri američanih in ostalih ki vohunijo za nami vsemi vsepovsod?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Saj ta tetra je itak za manj zahtevne pogovore za ostalo se uporablja drug sistem tako da ni to neka državna tajna , poslušaš pa lahko pogovore že z malo boljšim ukv radiom na prazni frekvenci.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Daj daj polcajæe ne se tolk pumpat,za tistega pred leti si tudi trdil da ni podrl rampe , pa da ni bil polcaj... Pa se je izkazalo nasprotno, sploh pa ti kot vpleteni nimaš kaj komentirat !
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Aja pa za uno gajbo...da se ne bo zdej 10 kurirjev javilo. Ena gajba.
smile-1.gif
Saj ni treba 10 kurirjev, je že 10 gajb omenjenih na enega kurirja...
cool-1.gif