policija, kdo pa drug ?

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
IMHO glede na to kaj se dogaja vsepovsod policija in vojska ne bo nikdar priznala da je naredila napako, da ima pomanjkljivosti v varnosti etc etc pač pa bo uporabila napad kot najboljšo obrambo... Že če pogledaš kaj se dogaja preko luže...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ksz

Naj fantek pove kaj vse so mu zasegli na hisni preiskavi. Da ne bo nek "muceniski strokovnjak" izpadel. In naj pove kdaj je konzaktiral policijo: pred napadom na omrezje ali po njem.

Ni vse tako roznato kot skusa pob prikazati.
Tipičen odziv policaja, če je 25 letnik zate fantek imaš pravi poklic, v katerem lahko hraniš svojo zafrustriranost.


Kaj so našli pri hišni ? 2 jointa ?
Kako je lahko nacionalne varnosti države ogrožena, če so uporabljali nešifrirano omrežje ?

Monitor ste mu tudi odnesli ? Tam so shranjeni važni dokazi !!!
10007525_726129570771917_1423145557_n.jpg



iz članka
Citat:

Za komentar preiskave smo zaprosili tudi Orniga: »Čeprav sem bil dvakrat na oddelku za računalniško preiskovanje Policijske uprave Ljubljana, jim predal vso dokumentacijo in jim zaupal še druge ugotovljene varnostne ranljivosti v Tetri, ki bi lahko povzročile celo sesutje celotnega omrežja, so se raje kot za sodelovanje odločili za izvedbo hišne preiskave. Zanimivo je, da so v odredbi za hišno preiskavo uporabili moje trditve, ki sem jih večkrat izrekel na oddelku za računalniško preiskovanje PU Ljubljana, namreč da je Tetra kritična infrastruktura in da varnostne ranljivosti, ki sem jih odkril, ogrožajo nacionalno varnost države. V odredbi te moje trditve dobesedno prepišejo, a s to razliko, da sem sam obravnavan kot osumljenec oziroma kot oseba, ki bi lahko ogrozila nacionalno varnost države.
Idioti
bonk.gif
.

Upam da dobi dobrega odvetnika in DT popuši na celi črti.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
>>>Monitor ste mu tudi odnesli ? Tam so shranjeni važni dokazi !!!

Hja. Ponavadi taki monitorji, računalniki itd. čudežno izginejo tekom preiskave, morda tudi v domovih preiskovalcev, policajev...
Tatvina na "zakonit način".
nahrung002.gif
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Vkolikor sta bila dečko in pa njegov mentor za diplomsko pametna, in ima dečko pisne dokaze, da je policijo obveščal o pomankljivostih, mu nimate kej. Konec koncev smo lahko samo vsi veseli, da je končno nekdo naredil diplomsko nalogo sam, ne pa samo prepisal in citirial. Bodimo realni...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.676
6.236
113
V kolikor so vse njegove trditve resnicne.

Pa nehajte ze s temi jointi. A ni nobene druge ideje? Kot sem napisal: v njegove trditve o varnosti se na tej tocki nocem spuscat. In osebno menim da je v policiji gotovo kdo ki je kaj vmes naredil narobe. Ki ni dobro opravljal svojega dela. Ampak to ne more bit razlog da se sedaj pri tem pobu obracamo stran ce se ugotovijo nepravilnosti.

Komentiram samo zato ker se sedaj iz njega dela nekega ful strokovnjaka, ki je tok hud da ga zdej po krivem preganjajo. Lahko da je strokovnjak, preganjan pa pac ni po krivem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.676
6.236
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ksz

Naj fantek pove kaj vse so mu zasegli na hisni preiskavi. Da ne bo nek "muceniski strokovnjak" izpadel. In naj pove kdaj je konzaktiral policijo: pred napadom na omrezje ali po njem.

Ni vse tako roznato kot skusa pob prikazati.
Tipičen odziv policaja, če je 25 letnik zate fantek imaš pravi poklic, v katerem lahko hraniš svojo zafrustriranost.


Kaj so našli pri hišni ? 2 jointa ?
Kako je lahko nacionalne varnosti države ogrožena, če so uporabljali nešifrirano omrežje ?

Monitor ste mu tudi odnesli ? Tam so shranjeni važni dokazi !!!
10007525_726129570771917_1423145557_n.jpg



iz članka
Citat:

Za komentar preiskave smo zaprosili tudi Orniga: »Čeprav sem bil dvakrat na oddelku za računalniško preiskovanje Policijske uprave Ljubljana, jim predal vso dokumentacijo in jim zaupal še druge ugotovljene varnostne ranljivosti v Tetri, ki bi lahko povzročile celo sesutje celotnega omrežja, so se raje kot za sodelovanje odločili za izvedbo hišne preiskave. Zanimivo je, da so v odredbi za hišno preiskavo uporabili moje trditve, ki sem jih večkrat izrekel na oddelku za računalniško preiskovanje PU Ljubljana, namreč da je Tetra kritična infrastruktura in da varnostne ranljivosti, ki sem jih odkril, ogrožajo nacionalno varnost države. V odredbi te moje trditve dobesedno prepišejo, a s to razliko, da sem sam obravnavan kot osumljenec oziroma kot oseba, ki bi lahko ogrozila nacionalno varnost države.
Idioti
bonk.gif
.

Upam da dobi dobrega odvetnika in DT popuši na celi črti.
Dej ne no. Ne jokat pa histerije zganjat. Glede na ugotovitve je fantek. O nacionalni varnosti pa govori on. Sam zakon tega sploh ne omenja tako da v dikciji tega ni. Bomo videli kaj se izcimimi iz vsega skupaj
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ksz

Naj fantek pove kaj vse so mu zasegli na hisni preiskavi. Da ne bo nek "muceniski strokovnjak" izpadel. In naj pove kdaj je konzaktiral policijo: pred napadom na omrezje ali po njem.

Ni vse tako roznato kot skusa pob prikazati.

Kakim napadom, a mislis testom?
Bodi objektiven.

Podoben test kot da ti jaz vlomim tvoja domaca vrata, ko rata vroce pa objavim da sem testiral.

Sicer nocem prevec pametovat o tem, ker sem mnenja, da je tudi kdo v policiji zatajil glede samega problema tetre. Ampak tale decko je dalec od dobronamernega studenta, ki je zelel opozarjat na nepravilnosti (katerih obstoj ne zanikam, dejstva so dejstva - ceprav prenapihnjena). Samo za to gre.

Če jih vlomiš, ne da bi jih poškodoval in mi takoj, prosotvoljno, preden je zaradi tega kako sranje, poveš, da se to da in kako (seveda samo meni, ne da naokoli razglasiš), da lahko za naprej preprečim, ti bom hvaležen. Razen seveda, če mi vmes še kaj odneseš, to je pa nekaj drugega.
Vzporednice z vdorom v sistem in delanjem škode v sistemu (in vsem ostalim, kar sodi zraven) boš, v to sem prepričan, znal potegnit sam.

Seveda pa to ne pomeni, da tip ni še česa počel v sistemu, česar se pri razkrivanju pač ne počne. Če je, si je seveda kriv sam.

Edino prvilno ravnanje policije bi bilo (v primeru, da je šlo res le za razkritje varnostnih pomanjkljivosti):
- hvala
- lastna analiza
- notranja preiskava, disciplinski postopki in morebitne odškodninske tožbe proti krivcem (če je bilo zraven kako KD), in seveda odpoved delovnega, če so tam v službi.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Apollo8
Citat:

O nacionalni varnosti pa govori on. Sam zakon tega sploh ne omenja tako da v dikciji tega ni.
V novicah pišejo, da so policaji preiskovalnega sodnika prepričali na podlagi ogroženosti nacionalne varnosti, to je dobili dobili odredbo za hišno preiskavo.


http://www.24ur.com/novice/slo...temu-tetra.html
Citat:
Policija utemeljuje hišno preiskavo pri Ornigu: zakonodaja prepoveduje aktivne vdore v omrežje
Poslušanje na tetra frekvencah ni noben vdor.Če povezava ni šifrirana boš mogoče slišal celo kaj razumljivega.

To je tako, kot bi rekel, da hekaš rtv signal, ker imaš anteno, ki posluša na njihovih frekvencah.
Ustrezna kartica stane en drobiž, pod 20 usd.
http://bit.ly/1bGS0hg

 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ksz

Naj fantek pove kaj vse so mu zasegli na hisni preiskavi. Da ne bo nek "muceniski strokovnjak" izpadel. In naj pove kdaj je konzaktiral policijo: pred napadom na omrezje ali po njem.

Ni vse tako roznato kot skusa pob prikazati.
Tipičen odziv policaja, če je 25 letnik zate fantek imaš pravi poklic, v katerem lahko hraniš svojo zafrustriranost.


Kaj so našli pri hišni ? 2 jointa ?
Kako je lahko nacionalne varnosti države ogrožena, če so uporabljali nešifrirano omrežje ?

Monitor ste mu tudi odnesli ? Tam so shranjeni važni dokazi !!!
10007525_726129570771917_1423145557_n.jpg



iz članka
Citat:

Za komentar preiskave smo zaprosili tudi Orniga: »Čeprav sem bil dvakrat na oddelku za računalniško preiskovanje Policijske uprave Ljubljana, jim predal vso dokumentacijo in jim zaupal še druge ugotovljene varnostne ranljivosti v Tetri, ki bi lahko povzročile celo sesutje celotnega omrežja, so se raje kot za sodelovanje odločili za izvedbo hišne preiskave. Zanimivo je, da so v odredbi za hišno preiskavo uporabili moje trditve, ki sem jih večkrat izrekel na oddelku za računalniško preiskovanje PU Ljubljana, namreč da je Tetra kritična infrastruktura in da varnostne ranljivosti, ki sem jih odkril, ogrožajo nacionalno varnost države. V odredbi te moje trditve dobesedno prepišejo, a s to razliko, da sem sam obravnavan kot osumljenec oziroma kot oseba, ki bi lahko ogrozila nacionalno varnost države.
Idioti
bonk.gif
.

Upam da dobi dobrega odvetnika in DT popuši na celi črti.

pixli?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
močno dvomim, da je fant najavil vdiranje in 'teroriziranje' in prosil za odobritev in jo dobil. ker če jo je dobil, je nekaj hudo narobe.

ker je ni dobil, je delal lahko ali to akr lahko vsak, ali pa kaznivo dejanje. meja je tanka.

sistema ne poznam, zadeve ne poznam, ampak hekanje klika z namenom ugotovit a je ranljiv je kaznivo dejanje. če nimaš dovoljenja seveda. a se strinjamo?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kaj pa če se jaz še ukvarjam s tvojimi vrati, ko ti prideš domov?

me napadeš, prijaviš.
al vprašaš kaj delam..si navdušen in sodelujeva dalje.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ksz

Naj fantek pove kaj vse so mu zasegli na hisni preiskavi. Da ne bo nek "muceniski strokovnjak" izpadel. In naj pove kdaj je konzaktiral policijo: pred napadom na omrezje ali po njem.

Ni vse tako roznato kot skusa pob prikazati.
Tipičen odziv policaja, če je 25 letnik zate fantek imaš pravi poklic, v katerem lahko hraniš svojo zafrustriranost.


Kaj so našli pri hišni ? 2 jointa ?
Kako je lahko nacionalne varnosti države ogrožena, če so uporabljali nešifrirano omrežje ?

Monitor ste mu tudi odnesli ? Tam so shranjeni važni dokazi !!!
10007525_726129570771917_1423145557_n.jpg



iz članka
Citat:

Za komentar preiskave smo zaprosili tudi Orniga: »Čeprav sem bil dvakrat na oddelku za računalniško preiskovanje Policijske uprave Ljubljana, jim predal vso dokumentacijo in jim zaupal še druge ugotovljene varnostne ranljivosti v Tetri, ki bi lahko povzročile celo sesutje celotnega omrežja, so se raje kot za sodelovanje odločili za izvedbo hišne preiskave. Zanimivo je, da so v odredbi za hišno preiskavo uporabili moje trditve, ki sem jih večkrat izrekel na oddelku za računalniško preiskovanje PU Ljubljana, namreč da je Tetra kritična infrastruktura in da varnostne ranljivosti, ki sem jih odkril, ogrožajo nacionalno varnost države. V odredbi te moje trditve dobesedno prepišejo, a s to razliko, da sem sam obravnavan kot osumljenec oziroma kot oseba, ki bi lahko ogrozila nacionalno varnost države.
Idioti
bonk.gif
.

Upam da dobi dobrega odvetnika in DT popuši na celi črti.

pixli?

A pixli so tako veliki?
redface-1.gif


Jaz budala sem pa mislil, da se mi je zaslon sam upgrade-al na 16:9 format.
redface-1.gif


Alpine, ti plačam 6 pixlov. Pa sorry za nesporazum.
cry12bpy.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj pa če se jaz še ukvarjam s tvojimi vrati, ko ti prideš domov?

me napadeš, prijaviš.
al vprašaš kaj delam..si navdušen in sodelujeva dalje.

Glede na to, da ga niso dobili med vdorom/testiranjem, je tvoje vprašanje popolnoma irelevantno. Ne trolaj ...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
Sej a ni bilo pred leti, ko je nekdo pokazal ranljivost v NLB spletni banki in namesto zaposlitve, je umrl v čudnih okoliščinah (samomor s pištolo...)

kako se je res koncala ta zgodba? ne gledam dosti porocil niti ne prebiram dnevnikov.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Aja, a je kaksna novica kje na portalih? Ker nisem nic zasledil?
frown-1.gif
Uf, torej milosevic, plut, ipd....
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
možakar je izsiljeval... to je tko, kot da jaz povem vam, da imam pajsr ki ti razbije vrata..dej 1000000 pa ti ga pokažem...

drugač pa fantek očitno ni nedolžen kot hočete eni prikazat... mimgrede zakaj taisti v emi o "romih" od policije zahtevate bolj strožje ukrepe? hmm...