Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
11
18
Citat:
Uporabnik eazy pravi:


Eno cisto prakticno vprasanje... Kako tocno si predstavljas da bo kdorkoli na delovsko placo pripeljal kogarkoli v SLO? Kako si to sploh predstavljas? Se kakor tujec pojavis pred CSD in stegnes rokico, uradnica ti pa z lopato nalozi par tisocakov?

Vprašaj njih, oni imajo sistem naštudiran v nulo.

Jaz vem, da imajo socialna stanovanja, kopico frocev, dela ponavadi samo moški ali pa še to ne. Koliko se je ta gamad povečala v zadnjih letih je nenormalno.

Da imajo vrtec za bagatelo vem od žensk, ki obračunavajo položnice. Koliko dobijo sociale vem od žensk na banki. kako se obnašajo šiptarji v šolah vem od socialnih delavk, učiteljev, varnostnikov, kuharic in otrok. Zadnjič bi kuhar v eni od OŠ skoraj letel iz šihta zaradi objestnih šiptarčkov. Na malici (zastonjski seveda) ga vpraša, če bo zrezek, ker ga pač mora. Šiptarsko govedo ga seveda vzame, na koncu traku ga fukne v smeti. ne eden, ampak vsi po vrsti. Pa saj se ti mora utrgat.

In ne ti meni o ksenofobiji, na katero se takoj začnete sklicevat. Isto ko cigan, ko jih dobi po pički. Dejstvo je, da je preveč lačnih Slovencev, da bi podpirali še to stoko. Da so froci bodoča delovna sila pa razlagaj komu drugemu. Jih ne vidiš drugje ko v kafičih, par ur ob kavi-še gostilničarji jih imajo poln kufer, ker jim odganjajo goste.

Ampak to vse je že dolgo znano, v uvodnem postu je govora o novem množičnem "športu", ki so si ga omislili.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Točno to delajo, kar je napisal AndrejK....pridejo gor, napumpajo svoje krave vsako leto po 1 kos, najmanj 3 še bolje 4, da je čim več doklade.
Krave pa cele dneve delajo 0....pa da ne bi kdo mislil, da sem žalil krave.
Kje so ovire, da tega ne počnejo domorodci in domorodke, če je res tako enostavno in dobičkonosno?
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Kje so ovire, da tega ne počnejo domorodci in domorodke, če je res tako enostavno in dobičkonosno?
Uni imajo svoje premoženje dol in tudi če ima hektarje zemlje in kuče trokatnice, mu tule pripada polna socijalna.
Pri nas vemo, da je lahko ovira že kvadrat ničvredne neprodajne zemlje ali solastnišvo ,,drvarnice,,
Zadnje čase so se že nehali hvalit, ampak prej sem pa videl ogromno slik ogromnih bajt in poslušal o hektarjih gozdov.....
sej vemo da slovenski upokojenci s 400€ penzije odklanjajo varstveni dodatek, odklanjajo odhod v dom........
...sej več, domače je treba jebat, gost je le gost
bonk.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Aja, še glede tvojega "praktičnega" vprašanja. Verjemi mi, da vsi ali vsaj večina "taspodnih" zelo zelo zelo dobro ve, kje in kaj mora vložiti, da dobi karkoli se že dobiti da. In to delajo ne na podlagi preučevanja zakonov in predpisov ampak odlične medsebojne komunikacije.
Pri Slovencih je običajno tako, da "če sem jaz dobil, NE povejmo sosedu, da slučajno potem ne bi jaz brez ostal".
Južnjaki pa si povejo, jaz sem dobil tole, na tak način, ti pa tisto na oni način. In lepo "prokužijo" sistem...
Tako pride na CSD in nastavi roko in teta mu da nekaj sto evrov.

Delavska plača pa v Slovenijo iz Kosova - niti ni problem. Skup stopjo in si pomagajo. Ravno ta teden me je žena obvestila, da je po blokih hodil neki urejeni moški, ki je z močnim naglasom zbiral za fanta s Planine, ki se je baje pred časom ponesrečil, je trenutno na rehabilitaciji v Soči in zbirajo za voziček... Tako lahko z delavsko plačo pripelješ pol vasi v Slovenijo in na tak način ni še noben Slovenec zbiral pomoč za svojega soseda/znanca/prijatelja.
In mimogrede - tudi mi smo prispevali, če nas je nateg... bog pomagaj. Dali smo v dobri veri, da gre za dejansko stisko. In ne samo mi, ampak večina ljudi v našem bloku.

Preden napises se kako neumnost se oglasi na svojem lokalnem CSD ali pa vsaj preberi zakone glede tega. Mogoce bos ugotovil zakaj samevajo.. Seveda Albanci komaj cakaj da eden drugemu stisnejo 1000jurja v zep vsak mesec. Dejmo se kak debilen mit sirit okoli... Vsi itak delajo za 3-4k mesecno in se tisak viska vedno najde
bonk.gif
Btw, ti zagotavljam da ze dolgo dolgo ni mogoce iz vasi priti v SLO.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Kje so ovire, da tega ne počnejo domorodci in domorodke, če je res tako enostavno in dobičkonosno?
Uni imajo svoje premoženje dol in tudi če ima hektarje zemlje in kuče trokatnice, mu tule pripada polna socijalna.
Pri nas vemo, da je lahko ovira že kvadrat ničvredne neprodajne zemlje ali solastnišvo ,,drvarnice,,
Zadnje čase so se že nehali hvalit, ampak prej sem pa videl ogromno slik ogromnih bajt in poslušal o hektarjih gozdov.....
sej vemo da slovenski upokojenci s 400€ penzije odklanjajo varstveni dodatek, odklanjajo odhod v dom........
...sej več, domače je treba jebat, gost je le gost
bonk.gif

ja, dol so nepremicnikih moguli in v SLO pridejo zaradi Alp... se en intelektulec
bonk.gif

btw, kaksna "polna socjalna"? ves da tega ni kajnede?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Točno to delajo, kar je napisal AndrejK....pridejo gor, napumpajo svoje krave vsako leto po 1 kos, najmanj 3 še bolje 4, da je čim več doklade.
Krave pa cele dneve delajo 0....pa da ne bi kdo mislil, da sem žalil krave.
Kje so ovire, da tega ne počnejo domorodci in domorodke, če je res tako enostavno in dobičkonosno?

Kaj ima tukaj dobiček veze?
confused-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Točno to delajo, kar je napisal AndrejK....pridejo gor, napumpajo svoje krave vsako leto po 1 kos, najmanj 3 še bolje 4, da je čim več doklade.
Krave pa cele dneve delajo 0....pa da ne bi kdo mislil, da sem žalil krave.
Kje so ovire, da tega ne počnejo domorodci in domorodke, če je res tako enostavno in dobičkonosno?

Kaj ima tukaj dobiček veze?
confused-1.gif

SUBTITLE MODE ON
Ce bi bilo vse res bi tudi domacini vlekli tisocake in "polne socjalne"... Stekas?
Okupacija je pa samo v tvoji glavi... Zagotovo bos znal sam poiskati uradne podatke o prebivalstvu?
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Točno to delajo, kar je napisal AndrejK....pridejo gor, napumpajo svoje krave vsako leto po 1 kos, najmanj 3 še bolje 4, da je čim več doklade.
Krave pa cele dneve delajo 0....pa da ne bi kdo mislil, da sem žalil krave.
Kje so ovire, da tega ne počnejo domorodci in domorodke, če je res tako enostavno in dobičkonosno?

Kaj ima tukaj dobiček veze?
confused-1.gif

SUBTITLE MODE ON
Ce bi bilo vse res bi tudi domacini vlekli tisocake in "polne socjalne"... Stekas?
Okupacija je pa samo v tvoji glavi... Zagotovo bos znal sam poiskati uradne podatke o prebivalstvu?

Katera Planina?
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Aja, še glede tvojega "praktičnega" vprašanja. Verjemi mi, da vsi ali vsaj večina "taspodnih" zelo zelo zelo dobro ve, kje in kaj mora vložiti, da dobi karkoli se že dobiti da. In to delajo ne na podlagi preučevanja zakonov in predpisov ampak odlične medsebojne komunikacije.
Pri Slovencih je običajno tako, da "če sem jaz dobil, NE povejmo sosedu, da slučajno potem ne bi jaz brez ostal".
Južnjaki pa si povejo, jaz sem dobil tole, na tak način, ti pa tisto na oni način. In lepo "prokužijo" sistem...
Tako pride na CSD in nastavi roko in teta mu da nekaj sto evrov.

Delavska plača pa v Slovenijo iz Kosova - niti ni problem. Skup stopjo in si pomagajo. Ravno ta teden me je žena obvestila, da je po blokih hodil neki urejeni moški, ki je z močnim naglasom zbiral za fanta s Planine, ki se je baje pred časom ponesrečil, je trenutno na rehabilitaciji v Soči in zbirajo za voziček... Tako lahko z delavsko plačo pripelješ pol vasi v Slovenijo in na tak način ni še noben Slovenec zbiral pomoč za svojega soseda/znanca/prijatelja.
In mimogrede - tudi mi smo prispevali, če nas je nateg... bog pomagaj. Dali smo v dobri veri, da gre za dejansko stisko. In ne samo mi, ampak večina ljudi v našem bloku.

Preden napises se kako neumnost se oglasi na svojem lokalnem CSD ali pa vsaj preberi zakone glede tega. Mogoce bos ugotovil zakaj samevajo.. Seveda Albanci komaj cakaj da eden drugemu stisnejo 1000jurja v zep vsak mesec. Dejmo se kak debilen mit sirit okoli... Vsi itak delajo za 3-4k mesecno in se tisak viska vedno najde
bonk.gif
Btw, ti zagotavljam da ze dolgo dolgo ni mogoce iz vasi priti v SLO.

You're a bloody genious, aren't you...
Thanks for clearing that for me... wise guy.

Da ti vrnem prijaznost -
bonk.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
A ni malo čez 400€, vsaj zdi se mi?
confused-1.gif



Nekaj so dvignil, pa še zagrozili da bodo virbali za tabo.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.922
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Ne samo Kr, prej cela Slo.
Če gledaš recimo firme za gradnjo, trgovine za peko kruha&peciva in kebabđinice ..zaposleni sami Albanci oz študenti preko napotnice.
Sladoledarji so bili že prej, vendar jih je dosti manj, vsak tudi ne more biti slaščičar, ker moraš nekaj znati.

Ja, prav gotovo
smirk-1.gif
V Kranju je nekaj vec "novih" (pa ne samo Siptarjev) zaradi cene stanovanj v LJ. Ni neke posebne naveze. Vecine ob eni ali slabih dveh Ljubljana ne znese. Slovenija je za imigrante samo zacasna postaja do koncne destinacije, kaka bogatejsa EU drzava. Nekega priseljevanja ze leta ni vec. Visek je itak bil 70tih letih.......

Veliko jih je pa množijo se kot podgane. Če se men vpraša se množijo zato ker imajo možnost. Treba je nehat kupovat njihove izdelke/storitve pa bodo šli drugam. Kot pravi eazy so itak v tranzitu - že 30+ let zgleda
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.345
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Zakaj je sploh potrebno Albance uvažati ? Komu razen njim je to v interesu ?
Saj imajo sedaj svojo državo (dve celo).

Točno to se tudi jaz sprašujem. Nekdo ima interes, da je ta ološ tukaj. Verjetno kakšen podkupljen SLO uradnik...Možno pa je kakšen Šipac iz Kranja povedal drugim po SLO, da je v Kranju fajn in rezultat je tukaj. Kot muhe na burek.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.922
113
Pa saj je simpl, vzameš jim možnost zaslužka in bodo šli, naprej v evropo al pa nazaj v šiptarijo.
Dokler pa folk masovno kupuje kruh, bureke, kebabe, sadje pri šipcih - pa je tako kot je.

Jaz od šiptarja ne kupim nič več - kruha, bureka, sadja..., mu ne dam delat nič, razno zidanje in podobno. Tako se jih lahko rešimo, drugače ne bo šlo.

Kupuj slovensko, daj delat slovencem - edino tako lahko preživimo ker nas je samo še dober milijon.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
KSZ
Nekako tule berem samo izjave tipa rekla kazala.
Trditev: "Priseljujejo se, posebno v zadnjih letih"
Dejstvo (vir surs) :" Selitveni prirast na 1.000 prebivalcev v občini je bil torej negativen, znašal je -2,4." - podatek za leto 2012. Skratka iz Kranja se izseli več ljudi, kot se jih priseli. Ilegalni priseljenci tu seveda niso všteti, vendar nedvomno ti ne dopijo pomoči CSD, mar ne:)
Trditev : "Ogromno šiptarski otrok se poja nokoli"
Dejstvo: " V občini je tako leta 2007 (2013) živelo 5500 (5448) žensk v starosti 20 do 34 let (ko je rodnost najvišja), deklic v starosti nič do 14 let pa 3500 (4000) ali skoraj 2000 (1500) manj. Kljub temu, da je danes MO Kranj še nad demografskim pragom, pa demografska prihodnost ni prav svetla. V kolikor v MO Kranj ne bo prišlo do spremembe pri migracijskih tokovih, se bo število
prebivalcev po naravni rasti začelo zniževati (negativna naravna rast)."
Skratka v Kranju je dejansko trenutno veliko žensk ki so godne in zato pač rojevajo. Število deklic (in tudi fantkov) pa je bistveno manjše, tako da se bo zadeva na radost vseh klenih Slovencev tudi v Kranju obrnila v pravo smer. Proti izumrtju:)

Ampak strategija Kranja je : "To vključuje tudi odprtost do priseljevanja in skrb za kakovostne bivanjske pogoje, še zlasti v gosteje naseljih ubranih območjih.".."Pritegniti priseljevanje mladih od drugod" (Strategija_MOK_2014-2023)

Očitno tisti, ki odločajo v Kranju ne mislijo tako kot nekateri tu.

PS. Zadnje časa preživljam večino svojega časa v Kranju.Nima težav:)
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Potem nisi Kranjčan oprosti....
Pejt čez kranj in štej šipce in slovence......

Problema zate ni, ker ne živš v centru, ko boš obkrožen bo problem. Ravno tako rečemo lahko za Cigane, tisti ki ne živi tam zanjga problema ni......

Še nekaj nam nabijajo davke za stoko......
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.345
113
Sam nisem vajen v svoji bližini imeti, gledati množico Šipcev, Ciganov ali drugih narodov, ki mi niso blizu. Nikoli nisem živel v večjem ali velikem mestu in tudi nimam želje. Na Bledu kar je Šipcev so v centru ali kot zlatarji ali kot lastniki kafičev. Drugače jih je bore malo, za razliko v Kranju, kjer večinoma živim zadnjih nekaj mesecev, pa je zadeva popolnoma drugačna. Kot je nekdo pred menij napisal. Dopoldan vidiš v mestu samo šolarje, penzioniste, precej Šipcev in kakšnega starega čefurja. Za vikend pa pretežno Šipce. Ali v nakupovalnih centrih, ali na ulici. Mene vsa ta masa ljudi moti. Včasih je veljalo, da so v Kranju pretežno živeli Srbi iz Bosne, na Jesenicah musliji iz Bosne. Sedaj pa so tudi oni v manjšini
smile-1.gif
. V vsaki vasi je pekarna in na žalost so vse šiptarske. Zadnjič sem šel v Železnike in se ustavim v Selcah pred pekarno. Kupim nekakšen rogljiček in niti na misel mi ni prišlo, da bi bila pekarna šiptarska v tej vasi. Povsod so se zaredili, kot včasih Kitajci. V našem koncu so še do pred kratkim furali blagovno znamko Stara Pekarna Kruhek. Videl sem jih precej po SLO s tem imenom. Kruh poceni in za en kuratz. Vse potegne na sladko. Naj bo žemlja, črn kruh, sirova žemlja, skratka vse. Slovenci pa masovno tja, ker je poceni. Kvaliteta pa v kurtzu. Mene v teh pekarnah ne vidijo več. Prepoznam jih pa vedno po tem, ker imajo delovni čas od 6:00 - 22:00. Svaka jim čast na podjetnosti in pridnosti, ampak mene ne vidijo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Pri teh pekarnah se vidi, da lahko Slovencem prodajaš tudi drek, samo da je lepo zavit in poceni.