Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Kaj nas moti? Da parazitirajo na sociali, da imajo zastonj vrtce (in so na prednostni listi) in zastonj malico in kosilo v šoli.
Btw - tolikokrat kot smo letos pregledovali glavo otrok zaradi pojava uši v vrtcu, nismo v zadnjih 6ih letih...

Da če sem na dopustu in grem dopoldan čez Planino srečam samo šiptarke, takisto v Qlandiji in na Primskovem... Če odštejem upokojence ni drugega življa takrat.



Res smo negativni, ksenofobni. Pridi za nekaj let živet na Planino, po možnosti v pritlično stanovanje, ki ima 7 metrov stran klopco in se ti bojo na lepo popoldne tja usedle 4 šiptarke in začele na glas pogovarjat, 8 mulcev v razponu od 2-6 let se bo pa tam okoli podilo, krakalo v svojem materinem jeziku s cca 100 dB, pa vmes bodo občasno še mame vreščale na mulce... Me zanima koliko časa boš zdržal, tudi z novimi, dobro zvočno izoliranimi okni.

467716-post_slo.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
AndrejK: jaz sem v 3 nadstropju pa vse slišim...poleti je muka.
Otroke imajo pa tako nevzgojene, da bodo vsi zrasli v same cvetke.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Jaz sem v petem... na srečo pod balkonom ni taka frekvenca šipcev, ampak občasno se najdejo in se derejo. Drugače se bolj zadržujejo okoli in v vrtcu Mojca - "piknik plac"
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
In verjemi da je zadnje, kar si želiš mali šiptarček kot sošolec tvojih otrok. Ali pa cigan-neke razlike ni. Bognedaj da jih je več.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
In verjemi da je zadnje, kar si želiš mali šiptarček kot sošolec tvojih otrok. Ali pa cigan-neke razlike ni. Bognedaj da jih je več.

zakaj?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.383
9.116
113
Pekarne so samo krinka..Bela moka , črna moka
wink-1.gif
hint, pride polkareta pa je rešno.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Saj jih do pred približno pet ali nekaj več let nazaj niti ni bilo toliko. Potem so pa začeli graditi P£anina jug in se je začelo.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Saj ne živijo v tistih blokih.. Delali so pri Vegradu, pa so ostali in še cele "porodice" gor pripeljali.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Saj ne živijo v tistih blokih.. Delali so pri Vegradu, pa so ostali in še cele "porodice" gor pripeljali.

Ne lapaj neumnosti... Za vecino delavcev Vegrada se zbira humanitarna pomoc da sploh lahko prezivijo kaj sele bi kogarkoli kamorkoli pripeljali. Zadnje case se stevilni selijo iz LJ v Kranj ,ker ne znese najemnina. Ni invazije Albancev, pa ni treba verjeti meni... Obstajajo uradni podatki.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Dej ne lapaj ti. Prid v Kranj živet, pa boš vidu. Od daleč je fajn bit strpen. Uradni podatki my ass.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
In verjemi da je zadnje, kar si želiš mali šiptarček kot sošolec tvojih otrok. Ali pa cigan-neke razlike ni. Bognedaj da jih je več.

Saj tu je problem, ki ga je občutila že cela evropa.

 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Dej ne lapaj ti. Prid v Kranj živet, pa boš vidu. Od daleč je fajn bit strpen. Uradni podatki my ass.

Ce je clovek omejen/nestrpen vedno isce razlog za svojo omejenost/nestrpnost...Nekdo drug mora biti kriv. Masovnega priseljevanje ni ze od 70'tih. Ni interesa ali moznosti., sploh v zadnjem casu. Sploh pa ne Vegoradovih "porodic". Oni sploh niso Siptarji, pa tudi vecina se je vrnila "porodicam" brez dinarckov ,ker so jih postenjaki nategnili. Do zadnjega so okupirali samske domove v upanju da bodo dolgovi poplacani. Nekaj njih je se v SLO in se za njih zbira hrana da sploh lahko prezivijo. Delavci in ne njihove "porodice".

Eno cisto prakticno vprasanje... Kako tocno si predstavljas da bo kdorkoli na delovsko placo pripeljal kogarkoli v SLO? Kako si to sploh predstavljas? Se kakor tujec pojavis pred CSD in stegnes rokico, uradnica ti pa z lopato nalozi par tisocakov?
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Veliko stvari ti ni jasnih.
Bom zignoriral del o omejenosti in nestrpnosti in se poskusil ne spuščati na oseben nivo (kot si se med vrsticami ti, sicer to delaš v večini svojih objav).

Mogoče res niso Vegradovci, ampak so se slučajno začeli pojavljati v Kranju v istem času, ko je del Planine jug gradil Vegrad.
Na alterju nas je več iz Kranja in zanimivo, da vsi vidimo enako, le ti, pač veš bolje kot lokalcev.

Verjetno je bila večina Vegradovcev in drugih delavcev pri gradbenih podjetjih res iz Bosne, ki imajo drugačne navade. Namreč da pustijo družine doma in jim pošiljajo denar. Šiptarji pač naredijo drugače. Pripeljejo še svoje družine, sproducirajo nekaj otrok, ki dobijo državljanstvo, so upravičeni do socialnih prejemkov, otroških dodatkov in subvencij za vse mogoče.

Ampak, glej, verjetno veš bolje. Prav gotovo so tisti šiptarji po Planini "undercover" ..... (vnesi karkoli ti že paše), ki samo želijo spodbujati nestrpnost do Albancev ali Kosovarjev... Ne da se mi več razpredat.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Aja, še glede tvojega "praktičnega" vprašanja. Verjemi mi, da vsi ali vsaj večina "taspodnih" zelo zelo zelo dobro ve, kje in kaj mora vložiti, da dobi karkoli se že dobiti da. In to delajo ne na podlagi preučevanja zakonov in predpisov ampak odlične medsebojne komunikacije.
Pri Slovencih je običajno tako, da "če sem jaz dobil, NE povejmo sosedu, da slučajno potem ne bi jaz brez ostal".
Južnjaki pa si povejo, jaz sem dobil tole, na tak način, ti pa tisto na oni način. In lepo "prokužijo" sistem...
Tako pride na CSD in nastavi roko in teta mu da nekaj sto evrov.

Delavska plača pa v Slovenijo iz Kosova - niti ni problem. Skup stopjo in si pomagajo. Ravno ta teden me je žena obvestila, da je po blokih hodil neki urejeni moški, ki je z močnim naglasom zbiral za fanta s Planine, ki se je baje pred časom ponesrečil, je trenutno na rehabilitaciji v Soči in zbirajo za voziček... Tako lahko z delavsko plačo pripelješ pol vasi v Slovenijo in na tak način ni še noben Slovenec zbiral pomoč za svojega soseda/znanca/prijatelja.
In mimogrede - tudi mi smo prispevali, če nas je nateg... bog pomagaj. Dali smo v dobri veri, da gre za dejansko stisko. In ne samo mi, ampak večina ljudi v našem bloku.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Točno to delajo, kar je napisal AndrejK....pridejo gor, napumpajo svoje krave vsako leto po 1 kos, najmanj 3 še bolje 4, da je čim več doklade.
Krave pa cele dneve delajo 0....pa da ne bi kdo mislil, da sem žalil krave.