Radijske postaje v Sloveniji

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Ob 20h popoln izpad praktično vseh radijskih postaj, ki oddajajo z ljubljanskega gradu:

- 87,6 EUROPA
- 89,3 STUDENT
- 92,6 RADIO S
- 99,5 CITY
- 100,8 RADIO SI
- 101,2 AKTUAL
- 101,6 SALOMON
- 102,4 CENTER
- 105,2 ANTENA
- 107,9 RADIO 1
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Nova medijska hiša Nova24, ki bo med drugim oddajala tudi novo postajo

Mene zanima izključno iz spektra frekvenc. A bodo "pokupili" še nepokupljene postaje in ustanovili "mrežo" ali bodo dobili nove frekvence? To sprašujem zato, ker na AKOS piše, da je nove frekvence zelo težko dobiti.

Kako do frekvenc? Pridobljene pravice Republike Slovenije do uporabe radijskih frekvenc lahko agencija podeli zainteresiranim uporabnikom prek javnih razpisov. Ob tem je treba poudariti, da so praktično vse frekvence za FM radio, do katerih ima Slovenija pravico, že podeljene. Zaradi tega so možnosti za umestitev nove radijske postaje v radiofrekvenčni spekter izredno majhne

A obstaja kakšen zapisnik kje, da so vložili zahtevek za frekvence oz. za nakup pač določenih radijskih postaj?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Samo povem, kar sem slišal od ljudi, ki so blizu projektu
smile-1.gif
Me pa ne bi presenetilo nič, ker je menda zadeva zastavljena zelo na horuk in menda še sami ne vedo točno kaj in kako.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Vprašanje kaj se prodaja, te dni se je recimo prodal Radio Kranj ... Oblaku.
Zna se zgoditi da bo Oblak oddal kaj odvečnih frekvenc kjer se mu podvaja program.... Oblak je namreč že sodeloval z akterji nove mreže.... mogoče pa ima kje veze Kregar... ki je tudi že sodeloval.

V bistvu namreč ni več kaj kupit, vsaj ne na urbanih področjih. Nekateri izven velikih mrež ne glede na slabo poslovanje menda niso na prodaj (Radio Hit), drugi pa imajo zagotovljene dohodke (Radio Europa 05).
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Ustanovitelj radijskega dela nove medijske hiče je lastnik Univoxa ... torej del odgovora je tu.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Da malo obudim tole temo po dobrih 2 mesecih. Podjetje je registrirano z imenom Nova hiša d.o.o.. Glede na napovedi, da naj bi radio začel oddajati konec septembra, me zanima če kdo ve kako se stvari premikajo? Bo radio konec septembra? In na katerih frekvencah mislijo oddajati?

PS.: Prosim, da se kregarija glede SDS, Janše,... izogne tej temi in naj se govori izključno o radiu kot mediju.
nahrung002.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
Radio 1 očitno ni dovolj, konc tedna prihaja Radio 2:
https://www.facebook.com/radio2.si/

Frekvenca naj bi bila 92,6Mhz. Glede na to, da imajo na tej frekvenci že Radio S, se ta ukinja?
vprašaj: https://www.facebook.com/RadioS.si/

Je pa lastnik večkrat povedal da program Radio S tolče veliko izgubo, čeprav je njegov "pet project", je pa pričakoval vsaj podporo, ne toliko finančne kot moralno in medijsko. Pa je precej slabe volje ker je dobil prst v rit... glasbeniki še vedno govorijo da ne skrbi za slovensko glasbo oziroma da se na njegovih mrežah sploh ne vrti, drugi pa da programa sploh ni oziroma ga praviloma ignorirajo.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Če sklepam po tistem, kar se piše na FB-ju, gre očitno res za ukinitev Radia S.
Glede na to, da so nedolgo nazaj kupili Radio Kranj, sem mislil, da bo Radio 2 tega nadomestil.
Jst samo upam, da ne bo kopija žnj-tih radijskih postaj (ki so "kopirale" enko).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
itak da bo...

te postaje se delajo sam zato da oglasevalci placujejo. zakaj bi sicer bilo tok podobnih postaj na tako majhnem obmocju kot je slo?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Radio S vidim, da ostaja, ampak zgolj v obliki internetnega radia.

Očitno pa drži to, kar je zgoraj omenil dijo_porko - da gre za konkurenco Radiu Ekspres. Ravnokar poslušam in vrtijo precej raznoliko glasbo, ni pa na vidiku glasbe, ki jo vrti (v nedogled) recimo enka. Za kakšno resno oceno bo treba še mal počakat.

Nekateri jingli se pa vidijo, da so "ukradeni" iz Hita, ki jih je imel cca. 5 let nazaj.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
jaz zelo rad poslušam radio ptuj, ker velikokrat povejo to, kar drugi radiji ne povejo, predvsem o migrantih so kar direktni. Imajo super oddaje, super glasbo (edino južnih ne prebavljam), itd ... zakon radio. Najrajši poslušam ono oddajo, ko kličejo poslušalci na radio, pa dajejo svoje mnenje o aktualni tematiki, včasih kdo pokliče tako jezen, da mu rečejo naj se malo umiri ali pa ga kar skenslajo, predvsem, ko je debata o politikih.
smile-1.gif

Če pa me kdaj prime, da bi rad kake bedarije oz. kaj smešnega poslušal, pa preklopim na radio 1, kjer včasih strelajo kake smešne izjave. Najrajši bi radio veseljak poslušal, samo v naših krajih ne vleče.