Radijske postaje v Sloveniji

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Sem prebral. Ampak kolikor jaz razumem to, naj bi "svoje" ime postaja imela na RDS-u samo takrat, ko dejansko oddaja svoj program. Tega pa v primeru Radia 1 in Antene ni. Ponoči po 2. uri je na vseh 4 frekvencah, kjer lovim Radio 1, enaka glasba, čeprav po RDS kao poslušam 4 različne postaje. In čez dan je podobno, v intervalih vsako uro za 10 minut oz. se mi zdi še več, spremenijo RDS, čeprav je program enak na vseh frekvencah, razen tistih nekaj reklam oz. lokalnih novic in prometnih informacij.

Lep primer je Primorski val, ki je radijska mreža Radia Odmev in Radia Alpski val. Ko poslušamo Primorski val, je na RDS napis PRIM. VAL in dejansko povedo, da poslušamo Primorski val, od 16.00 do 20.00 pa se RDS glede na frekvence spremeni na ODMEV in ALP. VAL. Takrat vsaka od teh dveh postaj dejansko oddaja svoj program.

In TUKAJ se piše o tem. Radio 1 in Antena izkoriščata neke luknje v zakonu s tem spreminjanjem RDS-a, čeprav je program enak. Če je različen RDS, morajo biti tudi programi različni. Pa niso ves čas ko je drugačen RDS.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Saj pravim, od Radia Kum je ostalo le še ime in frekvenca. Vse drugo sedaj kontrolira Radio Dalmacija oz. Aktual.

Kaj radio dalmacija je lastnik aktuala al to pravis zaradi jugo vsebine? Ker radio aktual je res tecen s to jugo glasbo.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Saj vse tole je zelo zanimivo. Radio Pro 1 d.o.o. je podjetje, ki je lastnik teh postaj. Se pravi 13 "različnih" postaj, ki pa imajo vse enak program.
evil.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Dober kritik, nimaš kaj ...

Jaz v avtu poslušam radio SI ali radio 1, odvisno od programa, drugače pa se doma preko interneta vedno vrti radio ptuj ... veliko govorijo in malo igrajo, in ko že igrajo, imajo same dobre komade, ki jih na radio 1 ne slišiš verjetno nikoli.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Saj pravim, od Radia Kum je ostalo le še ime in frekvenca. Vse drugo sedaj kontrolira Radio Dalmacija oz. Aktual.

Kaj radio dalmacija je lastnik aktuala al to pravis zaradi jugo vsebine? Ker radio aktual je res tecen s to jugo glasbo.

Zaradi jugo vsebine. Drugega tako ali tako ni tam.
 
Nazadnje urejeno:

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
No, danes končno ena "novost" v radijskem etru, čeprav to ni novost v dobesednem pomenu. Pričnejo danes ob 19.09. Na frekvenci 88,8 MHz (Ljubljana in okolica) že občasno oddaja testni signal. http://www.radiocona.si/
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
A gre še komu na živce "spiker/govorec" na RockRadio?
Muska je super ampak ta tip je pa antipatičen u tri pm... Ves čas z glasom gor in dol, pa TSSSSS na koncu vsakega stavka.
uf-1.gif

Zveni približno tako kot pohoten župnik, ki misli da je največji car...
Na srečo ne govori veliko ampak vsakič, ko odpre usta me takoj prime, da bi menjal postajo.
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Za takšne primere obstaja na sprejemniku čarobni gumb katerega se vse postaje bojijo. Na njem piše On/Off
evil.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.687
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
A gre še komu na živce "spiker/govorec" na RockRadio?
Muska je super ampak ta tip je pa antipatičen u tri pm... Ves čas z glasom gor in dol, pa TSSSSS na koncu vsakega stavka.
uf-1.gif

Zveni približno tako kot pohoten župnik, ki misli da je največji car...
Na srečo ne govori veliko ampak vsakič, ko odpre usta me takoj prime, da bi menjal postajo.
crazy1.gif

Ta moderator je res zatežen. Sploh na začetku so imeli dopoldne športno rubriko, pa on bere rezultate in se dere MAAAAA KOOOOOGAAAAAAAAAAAAAA BRIGAAAAAAAAAAAAAA! Ja pyzda ti materina blesava, zakaj si si pa potem to rubriko ustanovil.
bonk.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Saj to še vedno prakticira in izredno bedno izpade. Naj prebere športne informacije brez bednega "ma koga briga" oz. naj ne bere športnih novic. Simple.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Ja 2 leti in pol že oddaja. Se splača ja. Vrtijo vse od aktualnih pesmi, do starejših pa zimzelenih. Sicer pa daj na 92,6 pa boš sam videl.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Nevem, a sem edini in edini čuden. Ampak meni se zdi od vseh teh slovenskih radijev radio z najboljšim programom Val202. Pa muska je tudi čist normalna.