Radijske postaje v Sloveniji

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Radio City trenutno na sredi Nemčije.

LOL Internetni radio preko mobilnega omrežja
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Vedno sem se spraševal koliko plače imajo tile radijci? Mogoče ve kdo razpon njihovih plač? Seveda se razlikujejo od radija do radija...
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:
Vedno sem se spraševal koliko plače imajo tile radijci? Mogoče ve kdo razpon njihovih plač? Seveda se razlikujejo od radija do radija...
V bizi vpiši imena in priimke (itak so vsi na s.p.) pa boš videl kako in kaj. Če so to zaslužki samo radijskega vodenja je pa drugo vprašanje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
enkrat je že bila debata o plačah.
v spominu imam, da sama plača ni tako visoka, dodatno se potem služi s snemanjm oglasov, posojanje glasa, vodenje prireditev...
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Kakšno luknjo v zakonu uporabljajo določene radijske postaje, ko tudi čez dan spreminjajo ID na RDS-u? Konkretno je to RADIO 1, ki čez dan ID spreminja v ENA LJ (107,9), ENA KR (88,4), GEOSS (89,7), ORION (90,6) - verjetno se ID spreminja tudi drugod po Sloveniji, prav tako ANTENA, ki spreminja ID v ANTENA L in ANTENA G ter CENTER, ki spreminja v CENTER S na 102,4 in 102,6. Kako je drugje glede Centra ne vem. Kaj je smisel spreminjanja ID-ja za par minut v eni uri? Ena fora more bit, drugače tega ne bi počeli.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Na isti lokaciji/frekvenci opažaš spreminjanje rds imena postaje ?

R Center glede na frekvenco spreminja rds v R Center Štajerska, Dolenjska, Primorska.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Kakšno luknjo v zakonu uporabljajo določene radijske postaje, ko tudi čez dan spreminjajo ID na RDS-u? Konkretno je to RADIO 1, ki čez dan ID spreminja v ENA LJ (107,9), ENA KR (88,4), GEOSS (89,7), ORION (90,6) - verjetno se ID spreminja tudi drugod po Sloveniji, prav tako ANTENA, ki spreminja ID v ANTENA L in ANTENA G ter CENTER, ki spreminja v CENTER S na 102,4 in 102,6. Kako je drugje glede Centra ne vem. Kaj je smisel spreminjanja ID-ja za par minut v eni uri? Ena fora more bit, drugače tega ne bi počeli.

Menja se ko se voziš in se ti poveže na drug oddajnik/frekvenco. Na isti frekvenci noben ne spreminja ID, brez skrbi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
zanimivo je to, da večina folka je takega mnenja, ampak tile komercialni radii pa še kar furajo svoje... kdo jih pol posluša???

Tisti, ki jim je radio v avtu za malo muzike v ozadju. Plus bedaki (=ljubitelji spikerjev + nagradih iger).

Sam imam večinoma na Anteni, razen kadar se peljem dlje kot pol ure, potem muziko s telefona zalaufam.
V pol ure (velinoma pa večkrat na dan po tja do 20 min) težko slišiš ponavljajoče s ekomade, na Anteni se mi pa zdi da še najmannj gobcajo, mapjo pa dosti prometnih poročil.
Če mi naredijo en radio brez spikerjev (razen za prometna + 5 min novice vsako uro), takoj preklopim, tudi če vrtijo ves da samo 30 rezlinih komadov. Itak jih redko slišim vel kot 5 enega za drugim.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Kakšno luknjo v zakonu uporabljajo določene radijske postaje, ko tudi čez dan spreminjajo ID na RDS-u? Konkretno je to RADIO 1, ki čez dan ID spreminja v ENA LJ (107,9), ENA KR (88,4), GEOSS (89,7), ORION (90,6) - verjetno se ID spreminja tudi drugod po Sloveniji, prav tako ANTENA, ki spreminja ID v ANTENA L in ANTENA G ter CENTER, ki spreminja v CENTER S na 102,4 in 102,6. Kako je drugje glede Centra ne vem. Kaj je smisel spreminjanja ID-ja za par minut v eni uri? Ena fora more bit, drugače tega ne bi počeli.

Menja se ko se voziš in se ti poveže na drug oddajnik/frekvenco. Na isti frekvenci noben ne spreminja ID, brez skrbi.

Seveda se spreminja. Moj glasbeni stolp se nič ne pelje, pa se na eni frekvenci spreminja ID. Konkreten primer. Radio 1 na 107,9 MHz ima ID RADIO 1, 44 minut čez polno uro do 54 minut čez polno uro pa piše "ENA LJ"... Se pravi npr. od 13.44 do 13.54, od 14.44 do 14.54, od 15.44 do 15.54 itd... In tako cel dan. Za ta termin sem siguren, opazil sem pa še enega. In tako je tudi na 88,4 kjer se v istih terminih izpiše "ENA KR", 89,7 "GEOSS" in 90,6 "ORION". Na teh frekvencah jaz ujamem Radio 1. Podobno je z Anteno, ki v vsaki uri za 10 minut (mogoče tudi več) ID ANTENA spremeni v ANTENA L (105,2) in Center, ki ID CENTER spremeni v CENTER S (102,4 in 102,6). Mene v bistvu zanima, zakaj te postaje spreminjajo ID. Neka razlaga mora biti.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Na isti lokaciji/frekvenci opažaš spreminjanje rds imena postaje ?

R Center glede na frekvenco spreminja rds v R Center Štajerska, Dolenjska, Primorska.
Ja, jaz v Ljubljani lovim Center na 102,4 in 102,6. Na obeh se RDS imena v vsaki uri za 10 minut (lahko tudi več, ne vem čisto točno) spremeni v CENTER S (kar pomeni Radio Center Slovenija). Kako je v drugih regijah ne vem. Enako tudi Radio 1 in Radio Antena. Nekaj več o tem KLIK. S tem spreminjanjem RDS-a te radijske postaje pomoje izkoriščjajo kakšno luknjo v zakonu.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Če mi naredijo en radio brez spikerjev (razen za prometna + 5 min novice vsako uro), takoj preklopim, tudi če vrtijo ves da samo 30 rezlinih komadov. Itak jih redko slišim vel kot 5 enega za drugim.

Nekaj takega je podcast-a.
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mojih prvih 6 postaj je Center, Antena, Val 202, Europa, Radio Si in City.

Ponavadi na poti v službo zjutraj poslušam City, ko so jutranji voditelji. Potem čez dan pa večinoma preklapljam med Val 202, Europa in Si. Če ni nič pametnega na teh 3 potem preklopim še na Center ali Anteno, če še tam ni kaj potem scrollam skozi frekvence.

Itak poslušam samo v avtu.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ne poslušam več nobenega slo radija, ker ti z reklamami hočejo 1000x na dan povedat, kako imajo nekje nekaj poceni, da oa spikerjih ne govorim. Poslušam samo internetni radijo kjer ni reklam in brezveznega nakladanja, zgolj samo glasba in še to po zvrsti, katera ti ugaja.

Izbor po žanrih je npr tukaj: http://www.listenlive.eu/index.html

Velik izbor glasbe ima znan radio Nostalgie belgija https://play.google.com/store/apps/details?id=air.be.nostalgie.App

Ko pridem domov, ali v službi preko wifi laufa aplikacija, telefon povežem na glasbeni stolp in enostavno uživam v glasbi.

Je**eš slo radije in posiljene spikerje. Ko se z avtom pelješ in tiste pol ure na dan poslušaš pač lokalni radijo, potem spikerji in reklame niti niso več tako nadležne.
smile-1.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Meni je zanimivo zadnje čase pri radijskih postajah, da ogromno glasbe predvajajo kot novo, potem pa pogledaš na youtube-u videospote in ugotoviš, da je 3/4 komadov starih eno leto.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Zadnje case? Kdaj si pa zacel poslusat slo postaje??
Zanimiv mi je pa aktual pa njihove reklame za sensilab. Za kozlat. To bi moral z zakonom prepovedat. Potem pa kao klicejo zadovolnje stranke in res sploh ni videti da je to zaigrano! za kozlat res!
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Obstajajo lokalni strezniki teh postaj, ki vam predvajajo lokalno vsebino. Torej, ce gremo na primer Antene. Glasba se rola iz centralnega streznika, medtem ko so oglasi in novice prilagojene regionalno (gorenjska, ljubljana, stajerska, ...). Ce ima to kaj veze z RDS pa ne vem. Trenutno mi na ojacevalcu pise ANTENA, ponoci bo ANTENA LJ.

Pa se ena tema iz AKOSa: http://www.akos-rs.si/radio-center:-ureditev-rds-funkcionalnosti-za-radijske-mreze-
 
Nazadnje urejeno:

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Na kateri frekvenci ti piše ANTENA L? Vidim, da si iz Tržiča, a tam še lovite 105,2? Ker na 94,4 in 98,3 predvidevam, da piše ANTENA G. No ANTENA L ti bo napisalo tudi čez dan, se mi zdi da cca 20 minut čez polno uro. Za tam cca 10 minut (Zdajle je ura 12.47 in pri meni na 105,2 piše ANTENA L, 107,9 ENA LJ, 88,4 ENA KR, 89,7 GEOSS, 90,6 ORION.) To da ponoči med 02.00 in 05.00 Radio 1 in Center spreminjata svoj RDS vem že od prej, Antena ima napis ANTENA L od 02.00 do 10.00. To, da imajo reklame in cestne info prilagojene posameznim regijam, tudi vem. Vsaj 1x na uro na Radiu 1 glede na posamezno frekvenco povedo "drugačno" ime radijske postaje: 107,9: Radio 1 107,9, 88,4: Radio 1 Krvavec, 89,7 Radio Geoss, 90,6 Radio Orion. Zanimivo, da do pred kratkim čez dan niso spreminjali RDS-a (samo ponoči so ga), zdaj ga pa tudi čez dan vsako uro. In en haklc more biti, da to počnejo.