Carinska pošta

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.833
3.854
113
Napisal sem karikirano. Meni je jasno kako in kaj je, ampak sam nikoli nisem zahteval od kitajcev da napišejo da je nekaj gift in vredno 1 eur. Dosti jih napiše pravo vrednost in podatke.

Kar je sedaj problematično je da lahko začnejo "odpirat" vso pošto ki pride iz "tujine" in zanjo zahtevat dokumente. Tole pa ni v skladu z UPU konvencijo kjer je osnovno pravilo da se poštnina 2x ne zaračunava in da naj bi "Postal authorities should give equal treatment to foreign and domestic mail".

Če je potrebno carinjenje je pa po moje prav da si pošta obračuna manipulativne stroške. Iz tega denarja naj si nabavijo nek rentgen pa naj skupaj s carino odpirajo samo tiste pakete ki so res sumljivi in v katerih je pričakovat pošiljko višje vrednosti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ali pa naj odprejo službo, na katero lahko VNAPREJ pošlješ račune, za stvari, ki jih pričakuješ.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

To je to ja, hvala za listek!
zmaga.gif


Pa račun zraven te ne reši pred tem da moraš poslat dokumente. Sam sem prejel precej robe od ponudnikov ki strinktno priložijo račun in sem moral še 1x poslat po e-mailu enak račun.

Druga stvar je pa da jim ta birokracija prelaganja papirjev ne štima. 2x sem že poslal na pošto.1004 dokazilo, čakal 1 teden in nato prejel (pazi) priporočeno pošto da me čaka paket za katerega je potrebno priložit dokumente. (ko sem še 1x prijazno poslal in napisal da sem poslla že dan+ura itak nisem dobil odgovora) Koliko bo po novem šele to stalo?!

Mislim ja, naj se drugič ravnajo po CN22 deklaraciji kjer piše da je paket itak gift, vrednost pa 1EUR pa naj pustijo tako pošto pri miru!
grin1.gif

No to pa gre že malo (oz. VELIKO ) predaleč. Ker če je v paketu dejanski račun, ki dokazuje, da je vrednost pod 22 Eurov, ti lahko samo oni PO SVOJE carinijo oz. drugace ovrednotijo in ti pošljejo račun z dajatvami. Ker jaz jim lahko samo enak račun pošljem še enkrat...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Napisal sem karikirano. Meni je jasno kako in kaj je, ampak sam nikoli nisem zahteval od kitajcev da napišejo da je nekaj gift in vredno 1 eur. Dosti jih napiše pravo vrednost in podatke.

Kar je sedaj problematično je da lahko začnejo "odpirat" vso pošto ki pride iz "tujine" in zanjo zahtevat dokumente. Tole pa ni v skladu z UPU konvencijo kjer je osnovno pravilo da se poštnina 2x ne zaračunava in da naj bi "Postal authorities should give equal treatment to foreign and domestic mail".

Če je potrebno carinjenje je pa po moje prav da si pošta obračuna manipulativne stroške. Iz tega denarja naj si nabavijo nek rentgen pa naj skupaj s carino odpirajo samo tiste pakete ki so res sumljivi in v katerih je pričakovat pošiljko višje vrednosti.

Pošta naj stroške zaračunava carini. Ko je poštnina enkrat plačana (kjerkoli na svetu), mora biti to to. Ničesar drugega ne bi smel plačevati pošti. Če so kaki postopki s carino, naj se to ureja s carino.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kje pa ti vidiš, da ti pošta še enkrat zaračunava stroške poštnine?
Na prilimanem listku je jasno specificirano kaj so zaračunali. A misliš, da bodo zastonj to delali?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.325
9.061
113
kje piše da to MORAJO delati. TO delajo izključno za to da lupijo rajo. In TO je problem.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Točno tako, če se zmoti in je paket vreden manj oz. ni potrebnega carinjenja, je to njihov strošek. Kot da bi te nekdo tožil, ti bi tožbo dobil, ampak bi vseeno moral plačat odvetnika
tongue-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Kje pa ti vidiš, da ti pošta še enkrat zaračunava stroške poštnine?
Na prilimanem listku je jasno specificirano kaj so zaračunali. A misliš, da bodo zastonj to delali?

Saj mislim da je ravno v tem težava... poštar in carinik naj se sama zmenita, "kateri bo dal za rundo", če sta zajebala in šla odpirat 10 paketov, ki očitno niso vredni 20€. Sej to valda razumeš... sam si je kriv, če si nabija stroške.

Mislim da je boljša primerjava, da bi začeli policisti izstavljat položnice za vsakega, ki so ga ustavili. Pa čeprav ne bi ugotovili nobenega prekrška, pač strošek obravnave (ki je sicer recimo da zajet v višini kazni)... pa če se jim bi "zdelo" še strošek ustnika, čeprav si pihnil 0.0
tongue-1.gif


Poleg tega "preseravanja" z odpiranjem mene bolj zmoti, da odpirajo vse kot na kmetih. Kjer pade pade. Če je na vrečki prečrtana taca in piše gor da je notri občutljiva elektronika... oni pa jhebeš to, olfa pa udri preko kur*a. Njihov izgovor? Ja, veste, nimamo rentgena... ne, tudi antistatične podlage ne... ja, vemo da to piše...
jezen.gif


400_F_34239351_tFqExdRWNqvfyYRLld7QVyhUfN0CwG1g.jpg


lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
V tolažbo
10 let bomo pridno plačevali te storitve, potem bomo vzeli kredit za 20 let in bomo kupili antistatično podlago, enkrat čez petdeset let pa nek rabljen rtg ki pa ne bo delal oz ne bo primeren za preglede.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
A je že dko to vse skupaj POSLAL NA SVET na KANAL-A, tam imajo mnogokrat prispevke o carini !!!

PONAVADI se nato stvari razjasnijo ali razrešijo !
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
959
113
Obišči stran
No naj samo povem, da na pošti imajo rentgen, samo fizično na oddelku carinske pošte ga pa ni. So pa vse pošiljke iz tujine (lahko da sedaj ko je EU za "interne" delajo drugače) pregledane z rentgenom. Če je slučajno kaj podobnega bombi obstaja tudi silos za to :D
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.833
3.854
113
No dej se potrudi pa povej kaj si plačal!
10.gif


Carine nisi ker je od 150 EUR dalje, lahko si plačal DDV ki je nad 22EUR dalje .. v obeh primerih ti nabije pošta še manipulativne stroške (enih 6EUR).

Če si pa res plača carino si pa verjetno uvažal kot pravna oseba, tam so pa druga pravila in tudi postopki za uvoz.

Če si plačal pa tiste 1.2 oz. 2.6 eur da so tvoj papir na pošti sprintali in nesli cariniku na mizo pa welcome to the club novega poštnega nategovanja!
cheer.gif