Carinska pošta

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Ni jim ravno slaba...si kar vzamejo lep kos.

Za nas pa na koncu izdelek skoraj +50 odstotkov. Tako da bo kar treba ornk razmisliti kaj se splača in kaj ne.

Obračun dajatev / Obračun dajatev e poslovanje . V katero tabelo potem mi pademo ? Spet 2 evra razlike.

Lp

Kdo si kaj vzame?

Plačal boš (sem še enkrat šel skozi):
9,- EUR - e-poslovanje (31-50 EUR) - pod pogojem, da je vrednost blaga in poštnine res "samo" 45,- EUR
in "položnico"
in seveda 22% DDVja - spet od vrednosti blaga in poštnine (45,- EUR => 9,90)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Nesporazum - "ponarejanje" ni letelo nate - je eden zgoraj omenil, da je "uredil" račun, da je bil skladen s CN22.

Mi pa lahko nekaj pomagaš. A se do obrazca po novem da priti brez posebne kode, ki je običajno navedena v dopisu?
17758-icon_confused.gif


"Svašta" pa je letelo na "neučakanost" in "jamranje" - kot da se za postopek ne bi vedelo vnaprej. In običajno, ko narediš "kaj več" povzročiš samo dodatni "zastoj", ker se gre "preverjat" kaj pri lubem Bogu se pa dogaja.

Upam, da čimprej in s čim manj "stroška" dobiš domov.

Ni panike... sam postopek mi je pa res nepoznan. Sem imel res srečo dosedaj . Niti enkrat še nisem padel pod takšen pregled..

NA obrazec od carinske pošte pa sem vpisal : tracking številko kompletno in pa spodaj moje ime in priimek.

Vendar to deluje ko te že vpišejo v sistem . Zjutraj sem poizkusil še ni šlo ,prej popoldan pa takoj, Ko sem priložil in poslal dva prtscreena sem dobil tudi povratni mail da sem oddal. Sedaj je pa obrazec zopet nedostopen ker sem že oddal. Če bo potreba še kaj dodati ,bodo pa verjetno obrazec zopet sprostili za dodajanje ?? Predvidevam.
In iz tega naslova nekako predvidevam da sem si pridobil morda en dan ? Narobe sigurno ni nič.

Tam tudi sigurno ne preverjajo vsakega dopolnila posebej. Ampak jutri zjutraj bodo pogledali za katere pošiljke so dobili zahtevano dokumentacijo,pregledali če jim zadostuje, obračunali in poslali na pošto ...


Ja znesek, vse skupaj je 45,47 evra.
v glavnem okvirno 20 evrov. Zdaj ker gre za napravo ki je pri nas v takšnem rangu ni izpod 120-150 evrov bo za preživeti. Tudi iz Nemčije je ni izpod 100 evrov.

Me pa zanima po kakšnem ključu te vržejo v carinski pregled. ?? Je šlo že marsikaj kar tako skozi. Tudi 100 evrov vrednosti brez postopka.

lp
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Drugače js vedno oddam preko spleta, preden sploh dobim kak dopis domov. Če oddaš dovolj hitro, je naslednji dan že pri tebi.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Sem poizkusil zjutraj pa še ni šlo..sem pa potem oddal okoli 16 ure tako da bo to verjetno jutri v obdelavi..

lp
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
+ merdžo

Hvala za info - sem bil prepričan, da šele z dopisom dobiš dostop.

Pa glede "izbora" - prosta presoja "poštarja" in/ali carinika. Pri malo težjem in "kockastem" paketu je pač večja verjetnost, da nekdo pogleda na CN22 in preveri vrednost in/ali opis blaga. In če je gor napisano "electronic device" in vrednost 1,- USD, se pač ni treba čuditi, da zahteva "dokazilo".

Drgač pa odgovor "Jenny" na mojo zahtevo po dejanski vrednosti in brez dodatka "Gift":
Citat:
Dear friend, good day! We can declare the real value outside the package. While for the GIFT option, it is system default. So our customers doens't need to pay for the custom charge. Or you may need to cancel this order. If we haven't received your response within 1 business day, we will send your order out by declaring $ 22.19 as GIFT outside the parcel. Look forward to your early reply. Have a nice day!

Pol se pa pejd ...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Dober..jaz sem vedel da bo na CN22 manjša vrednost kot je realno. Ni pa bilo gift.

Če prav vem delajo na carinski pošti do 16 ure. Tako da danes dvomim da bo šlo naprej...

12.05.2017 SILJUA Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
12.05.2017 SILJUA Pošiljka zadržana na uvozni carini
16.05.2017 SILJUA Pošiljka zadržana na uvozni carini

...

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Vsaka čast... Še en paketek so mi zadržali na carini...Me prav zanima kaj bo s temu ? Sem že poslal prtscreene . Vrednost 6,37 evra. Na CN22 pa je zapisano 10 dolarjev. Me prav zanima kaj bodo naumili. Če mi pa tu zakasirajo za pregled ,potem pa to ni nič druga kot zakasirat na vsak način. Ali drugače ,če se jim sprdne lahko kasirajo v vsakem primeru..No bomo videli.

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Prva pošiljka :
Obračun dajatev II :9 evrov
Uvozne dajatve ddv : 10,10 evra

Skupaj 19,10 evra.

Druga pošiljka brez stroška . Zahtevali so raču , ki je bil malo čez 6 evrov , na CN22 je pa bilo 10 dolarjev. Imam občutek da če bi bili pikolovski bi še tu lahko zakomplicirali ker zneska nista identična ??

lp
 
13. jul 2011
2.677
625
113
A stroške plačila po povzetju (1,05 EUR) niso obračunali?
Meni so tudi eno pošiljko, ki je bila pod 22EUR spustili čez brez dodatnih stroškov, čeprav je bil cn22 kar nekaj.
S 1.4. so povišali cene za posredovanje pri obračunu DDV in carine, mogoče pa so se na ta račun umirili z obračunom stroškov v primeru, da je blago pod 22 EUR.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Jaz sem plačal to kar sem napisal...To je zraven na specifikaciji plačila.Obe postavki kot sem zapisal .Točno 19,10 evra skupaj.

lp
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Hvala! Torej je pošta s 1.4. vkalkulirala plačilo po povzetju v stroške postopka, ker pred tem so bili stroški nekoliko nižji se je pa plačalo stroške plačila po povzetju.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Svašta.

V petek predano na carino - danes se "carini" in danes je padla odločitev ali greš v carino ali gre tako naprej - dopis ali pošiljka te čaka jutri.

"Strošek" je jasen - 22% od skupne vrednosti blaga in poštnine + 5,- EUR in 1,- EUR položnica (mislim vsaj
tongue-1.gif
).

Najslabše kar lahko narediš, je da prehitevaš.

No - še slabše je, da ponareješ dokumente. Gor se naloži screenshot naročila, izvleček (screenshot) plačila. Meni so že nekajkrat "carinili" - pa je šlo skoraj vsakič skozi BREZ plačila (zneski pod 22,- EUR) - enkrat pa pač plačal, ker je pač znesek bil 25,- EUR.


Svašta za tvoj odgovor...

In kaj sem prehiteval , oziroma kaj je tu tragičnega če sem storil danes kar bi verjetno drugače jutri ?
Spletni obrazec carinske pošte je bil aktiviran za mojo pošiljko in sem pač naložil kar je predvideno.
Bi rekel da narobe sigurno ni nič ,če sem naložil že danes,morda bo pa zaradi tega en dan prej paket pri meni na vratih.

In nikakor ne morem razčleniti kaj za vraga sem ponarejal ,kot mi očitaš ???

Lp

Hehe... mogoce sploh ne bi dobil nobenega obvestila... in bi ti postar kar prinesel posiljko na dom... se zgodi vcasih... cetudi je znesek visji od 22€ ...
wink-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Svašta.

V petek predano na carino - danes se "carini" in danes je padla odločitev ali greš v carino ali gre tako naprej - dopis ali pošiljka te čaka jutri.

"Strošek" je jasen - 22% od skupne vrednosti blaga in poštnine + 5,- EUR in 1,- EUR položnica (mislim vsaj
tongue-1.gif
).

Najslabše kar lahko narediš, je da prehitevaš.

No - še slabše je, da ponareješ dokumente. Gor se naloži screenshot naročila, izvleček (screenshot) plačila. Meni so že nekajkrat "carinili" - pa je šlo skoraj vsakič skozi BREZ plačila (zneski pod 22,- EUR) - enkrat pa pač plačal, ker je pač znesek bil 25,- EUR.


Svašta za tvoj odgovor...

In kaj sem prehiteval , oziroma kaj je tu tragičnega če sem storil danes kar bi verjetno drugače jutri ?
Spletni obrazec carinske pošte je bil aktiviran za mojo pošiljko in sem pač naložil kar je predvideno.
Bi rekel da narobe sigurno ni nič ,če sem naložil že danes,morda bo pa zaradi tega en dan prej paket pri meni na vratih.

In nikakor ne morem razčleniti kaj za vraga sem ponarejal ,kot mi očitaš ???

Lp

Hehe... mogoce sploh ne bi dobil nobenega obvestila... in bi ti postar kar prinesel posiljko na dom... se zgodi vcasih... cetudi je znesek visji od 22€ ...
wink-1.gif


Bi bilo pa prelepo...

Ni tako enostavno...

Ko ti lahko enkrat odpreš obrazec carinske pošte pomeni da si skoraj sigurno pečen.

Dokler ti tipkaš tracking številko v obrazec in se le ta ne odpre ,je še upanje. Ko se pa enkrat odpre pa veš da si padel v kontrolo.

Drugi dan sem dobil tudi po pošti poziv za predložitev dokumentov. Tako da sem dejansko prehitel en dan ,ker sem takoj oddal dokumente. Šlo je pa za 45 evrov ,na CN22 15 dolarjev , to pa dvomim da bikar tako spustili naprej...Razen če sploh nebi izločili za pregled ,tako kot je šlo dosedaj dostikrat skozi...

lp
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik smt pravi:
tu se pojavlja vprasanje: ali je kdo (uspesno) dobil denar od ebaya, paypala,... v primeru reklamiranja teh stroskov? (seveda, da je ob narocilu chinamanu napisal kaj naj bo na cn22/23)
Jaz sem pri nakupu preko iz Gearbesta, če se prav spomnim. Sem pa ene 4x moral pisat Kitajcu, ker se je ''izmotaval''. Na koncu sem dobil nazaj vse stroške.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik smt pravi:
tu se pojavlja vprasanje: ali je kdo (uspesno) dobil denar od ebaya, paypala,... v primeru reklamiranja teh stroskov? (seveda, da je ob narocilu chinamanu napisal kaj naj bo na cn22/23)
Jaz sem pri nakupu preko iz Gearbesta, če se prav spomnim. Sem pa ene 4x moral pisat Kitajcu, ker se je ''izmotaval''. Na koncu sem dobil nazaj vse stroške.

Jaz sem preko Aliexpress in Ebay že dobil te stroške nazaj. Vsakič ob nakupu napišem, naj mi na cn22 vpišejo pravo vsebino in vrednost. Večina napiše "ok", del teh to tudi dejansko naredi. Včasih kakšen napiše, da po standardu napišejo 5USD ali kaj takega - odgovorim, da naj zame napišejo pravilno, na svojo odgovornost pa lahko napišejo karkoli. Če pride do teh odvečnih stroškov, po kratkem pregovarjanju prepustim v reševanje višjim instancam...uspešno.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

hvala obema za napisano. je ebay/paypal kdaj moral vskociti ali so kittyji nakazali brez posredovanja?
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Sem imel oba primera. Običajno pa se prodajalec mal izmotava, potem odpreš dispute in preden arbitraža odloča, se prodajalec strinaj s predlogom.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.422
113
Tudi sam sem pred kratkim naročil dvoje začimb iz Indije (mleti čili in garam masalo). Ko sem dobil pošto od carinske pošte, da naj jim dostavim račun itd..., sem jim takoj (8.05.2017) na priloženi mail poslal naročilo iz ebay-a ter pay-pal račun o opravljeni transakciji. Prejšnji teden sem še dodatno izpolnil njihov obrazec na internetu, vnesel št. pošiljke in še do danes nisem dobil niti odgovora. Banda. Nikjer ne najdem telefonske številke, kam se lahko obrnem in jim jjebem mater. Znesek računa s poštnino vred je bil 9€, zato je vse skupaj še bolj brez veze, Ima kdo kakšen kontakt, kam se lahko obrnem?

Hvala lepa in lep dan še naprej