Carinska pošta

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav,

sicer bom jutri videl konkretno za kaj gre..

A vseeno , Verjetno je tole obstalo za obdavčiti ? Je kdo imel podobno ? Predvidevam da če bi šlo kar tako skozi ,da nebi zadržali pošiljke ,in bi šlo v dostavo ?


2017.05.12 21:00 (GMT-7): Pošiljka zadržana na uvozni carini
2017.05.12 14:34 (GMT-7): Prispetje na uvozno izmenjalno pošto

??

lp
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
A vseeno , Verjetno je tole obstalo za obdavčiti ? Je kdo imel podobno ? Predvidevam da če bi šlo kar tako skozi ,da nebi zadržali pošiljke ,in bi šlo v dostavo ?
Narobe predvidevaš. Poštarji fizikalci izločijo za carino precej več stvari kot se jih dejansko obdela. Povsem možno da bodo zadevo sprostili kot da se ni nič zgodilo in če ne bi bilo trackinga ne bi niti opazil. Samo čakaš lahko in boš videl.
Priporočilo: Ne gledat trackinga dokler ne mine neprimerno dolgo časa za dostavo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ja tole imaš pa verjetno prav...ponavadi se s temi kitajskimi trackingi ne obremenjujem..tule sem pa slučajno pogledal.

In kako dolgo ponavadi traja od zadržanja na carini do sprostitve ali poziva do prilaganja računa,linka...

Hvala.lp
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
ksz....


zadnjič sem se logiral v njihov portal, kjer pač priložiš račun ali printscreen... Pa vidim, da je že cena napisana koliko je blo (ni bila pravilna, možno da mi je kitajec uslugo delal).

Potem fotošopiram račun na toliko kot je bilo pisano...

Potem mi pa odpiše...
Citat:
prosim vas, da preverite v pravilnost priloženega dokumenta.
Noben izdelek se ni prodal za XXXX ( zgodovina nakupov).

Kje to gledajo, pa kaj me morijo, če že vejo koliko je račun bil.

Potem se mi pa ni dalo več zajbavat.... pa sem tapravega poslal (že tko al tko so mi več kot teden zadržal stvar).
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
ksz....


zadnjič sem se logiral v njihov portal, kjer pač priložiš račun ali printscreen... Pa vidim, da je že cena napisana koliko je blo (ni bila pravilna, možno da mi je kitajec uslugo delal).

Potem fotošopiram račun na toliko kot je bilo pisano...

Potem mi pa odpiše...
Citat:
prosim vas, da preverite v pravilnost priloženega dokumenta.
Noben izdelek se ni prodal za XXXX ( zgodovina nakupov).

Kje to gledajo, pa kaj me morijo, če že vejo koliko je račun bil.

Potem se mi pa ni dalo več zajbavat.... pa sem tapravega poslal (že tko al tko so mi več kot teden zadržal stvar).

He he, si jih hotel "na finto".
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ma kdo izkusnje z narocilom adidas super iz kitajske, pr nas so 70eur na spletu 20eur, so pri adidas kej bolj alergicni kaj je ponaredek in kaj ni?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
In v kolikšnem času se ponavadi spremeni status pošiljke ki je carini ? Oz v kolikem času josprostijo ali zahtevajo dodatno dokumentacijo ?

Kako se logiraš v portal carinske pošte. ? A vpišeš kar tracking številko in svoje imein priimek ? Sem poizkusil pa javi da vneseni podatki niso pravilni ? Ali kaj narobe vpisujem ,ali pa sploh ni vnesena moja številka pošiljke.

Vrednost paketa pa itak vem da ni pravilno vpisana. Vpisan pa ni pravilen znesek ,ker presega za par dolarjev in bi vsak vpisal 22 dolarjev. Čeprav bo tu rekel vsak da temu ni tako. Če plačam za enega davek pač ni sile, bolj me moti kako dolgo bo to trajalo sedaj vse skupaj...?

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Aha...hvala..pa to verjetno delovni dnevi ?

Zato verjetno tudi prijava na spletno stran carinske pošte javlja da podatki za vpis niso pravilno ,ker moj primer sploh še ni generiran ,lahko pa da sploh ne bo ?

lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
ksz....


zadnjič sem se logiral v njihov portal, kjer pač priložiš račun ali printscreen... Pa vidim, da je že cena napisana koliko je blo (ni bila pravilna, možno da mi je kitajec uslugo delal).

Potem fotošopiram račun na toliko kot je bilo pisano...

Potem mi pa odpiše...
Citat:
prosim vas, da preverite v pravilnost priloženega dokumenta.
Noben izdelek se ni prodal za XXXX ( zgodovina nakupov).

Kje to gledajo, pa kaj me morijo, če že vejo koliko je račun bil.

Potem se mi pa ni dalo več zajbavat.... pa sem tapravega poslal (že tko al tko so mi več kot teden zadržal stvar).
. resno? wtf? kako naj bi oni vedeli za tvojo zgodovino nakupov? je dejansko tako pisalo?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Evo ga na...Sedaj sem poizkusil pa sem se uspešno prijavil v carinsko pošto s tracking številko in imenom. Zanimivo da obvestila pa še nisem dobil na mail.

Sem pa kar priložil dva prtscreena. Na CN22 je vrednost 15 dolarjev ,na linku pa 45 evrov...

Pa je enkrat zaštekalo..grrr pa je kar velikokrat šlo skozi brez te procedure. Tako da tole imam pa sedaj prvič.

In koliko bo sedaj to okvirno koštalo ?? 20...evrov ??

A sedaj bom dobil znesek in podatke kam nakazati ,ali kakšen je postopek. In kako dolgo bo sedaj spet trajalo da dobim izračun ?

Če ima kdo slučajno konkretne izkušnje.

Hvala. lp
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ti prehitevaš v vsemu ...

Načeloma je tako:
1. domov dobiš v kaslc obvestilo kjer te povozvejo da oddaš podatek o pošiljki
2. preko portala uploadaš dokument in ostale podatke ki jih rabiš za dokazovanje vrste in vrednosti blaga
3. ponavadi v roku par dni dobiš pošiljko ki ima ODKUPNINO, stroški so glede na vrednost (DDV) in vrsto obračuna

.. če nisi dobil niti 1. točke in si šel kar v drugo točko potem vprašanje koliko bo trajalo. Pri meni je v 90% pošiljk ko oddam preko portala dokumente poslana naslednji delovni dan in dobim domov potem čez dva dni.

Strošek bo davek na 45EUR (cca. 10 EUR), pa ene 5 EUR + 1EUR manipulativnih stroškov. Skratka med 15-20EUR boš dal poštarju v roke enkrat te dni!
grims-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Ti prehitevaš v vsemu ...

Načeloma je tako:
1. domov dobiš v kaslc obvestilo kjer te povozvejo da oddaš podatek o pošiljki
2. preko portala uploadaš dokument in ostale podatke ki jih rabiš za dokazovanje vrste in vrednosti blaga
3. ponavadi v roku par dni dobiš pošiljko ki ima ODKUPNINO, stroški so glede na vrednost (DDV) in vrsto obračuna

.. če nisi dobil niti 1. točke in si šel kar v drugo točko potem vprašanje koliko bo trajalo. Pri meni je v 90% pošiljk ko oddam preko portala dokumente poslana naslednji delovni dan in dobim domov potem čez dva dni.

Strošek bo davek na 45EUR (cca. 10 EUR), pa ene 5 EUR + 1EUR manipulativnih stroškov. Skratka med 15-20EUR boš dal poštarju v roke enkrat te dni!
grims-1.gif

Nazaj po temi sem zasledil da so nekateri poslali dodatno dokumentacijo na način kot sem sedaj poslal jaz..

Po logiki bi vsa zadeva na takšen način morala steči hitreje.?

Pa dobiš prej kakšno obvestilo na mail kakšen bo znesek ,ali šele ko pride poštar na dom vidiš koliko so te opalili. ?

Imam občutek da bo tole pri nas trajalo en teden. Iz kitajske sem dobil pa v dobrih dveh tednih.
Ravno ženejo se ne naši gospodje.

Hvala.lp
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Svašta.

V petek predano na carino - danes se "carini" in danes je padla odločitev ali greš v carino ali gre tako naprej - dopis ali pošiljka te čaka jutri.

"Strošek" je jasen - 22% od skupne vrednosti blaga in poštnine + 5,- EUR in 1,- EUR položnica (mislim vsaj
tongue-1.gif
).

Najslabše kar lahko narediš, je da prehitevaš.

No - še slabše je, da ponareješ dokumente. Gor se naloži screenshot naročila, izvleček (screenshot) plačila. Meni so že nekajkrat "carinili" - pa je šlo skoraj vsakič skozi BREZ plačila (zneski pod 22,- EUR) - enkrat pa pač plačal, ker je pač znesek bil 25,- EUR.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Svašta.

V petek predano na carino - danes se "carini" in danes je padla odločitev ali greš v carino ali gre tako naprej - dopis ali pošiljka te čaka jutri.

"Strošek" je jasen - 22% od skupne vrednosti blaga in poštnine + 5,- EUR in 1,- EUR položnica (mislim vsaj
tongue-1.gif
).

Najslabše kar lahko narediš, je da prehitevaš.

No - še slabše je, da ponareješ dokumente. Gor se naloži screenshot naročila, izvleček (screenshot) plačila. Meni so že nekajkrat "carinili" - pa je šlo skoraj vsakič skozi BREZ plačila (zneski pod 22,- EUR) - enkrat pa pač plačal, ker je pač znesek bil 25,- EUR.


Svašta za tvoj odgovor...

In kaj sem prehiteval , oziroma kaj je tu tragičnega če sem storil danes kar bi verjetno drugače jutri ?
Spletni obrazec carinske pošte je bil aktiviran za mojo pošiljko in sem pač naložil kar je predvideno.
Bi rekel da narobe sigurno ni nič ,če sem naložil že danes,morda bo pa zaradi tega en dan prej paket pri meni na vratih.

In nikakor ne morem razčleniti kaj za vraga sem ponarejal ,kot mi očitaš ???

Lp
 
13. jul 2011
2.677
625
113
ko pride pošta na tvoj naslov izveš, koliko je odkupnina
lahko pa izračunaš po tem ceniku

https://www.posta.si/zasebno-site/Documents/Ceniki/Cenik-storitve-carinskega-posredovanja.pdf

Za 45 EUR bo verjetno dodatno še 45*0.22=9,90 EUR za cesarja, ter 10,05 EUR za cesarjevega poštarja - 9 EUR obračun dajatev II ter 1,05 EUR stroški plačila po povzetju.
Nisem pa siguren, če se za razred obračuna dajatev (I, II ali III) šteje vrednost pošiljke ali vrednost + DDV, ker potem bo v tvojem primeru hotel cesarjev poštar še 2 EUR več, saj s plačanim DDV vrednost zraste čez 50 EUR, kolikor je meja med razredom II in III.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ni jim ravno slaba...si kar vzamejo lep kos.

Za nas pa na koncu izdelek skoraj +50 odstotkov. Tako da bo kar treba ornk razmisliti kaj se splača in kaj ne.

Obračun dajatev / Obračun dajatev e poslovanje . V katero tabelo potem mi pademo ? Spet 2 evra razlike.

Lp
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Nesporazum - "ponarejanje" ni letelo nate - je eden zgoraj omenil, da je "uredil" račun, da je bil skladen s CN22.

Mi pa lahko nekaj pomagaš. A se do obrazca po novem da priti brez posebne kode, ki je običajno navedena v dopisu?
17758-icon_confused.gif


"Svašta" pa je letelo na "neučakanost" in "jamranje" - kot da se za postopek ne bi vedelo vnaprej. In običajno, ko narediš "kaj več" povzročiš samo dodatni "zastoj", ker se gre "preverjat" kaj pri lubem Bogu se pa dogaja.

Upam, da čimprej in s čim manj "stroška" dobiš domov.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Jaz sem doslej samo en izdelek nad 22 EUR naročil iz Kitajske (Gearbest), pa tega ne bom več počel, ker se izkaže, da ga dobim iz Nemčije potem za isti denar, kot pa iz Kitajske z vsemi stroški. S tem, da ga iz Nemčije dobiš v treh dneh. Tako da naslednjič verjetno naročim iz EU, bo pač mama Merkel pokasirala DDV, namesto našega ces(r)arja.

edit: aja, "obračun dajatev e-poslovanje" je, če dokumente oddaš preko portala, kot si že storil.