Carinska pošta

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik map pravi:
Kaj bi šele blo, če bi bil CN 22 izpolnjen pravilno ampak v materinem jeziku prodajalca z tistim pismenkami. to bi bla šele veselica.

s tistimi
rolleyes-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kitajskih ponudnikov je kot smetja, tisti ki se ne znajo držati pravil, bodo odleteli kot knof. Ni Slovenija tukaj izjema ... kupci pač ne bomo plačevali za njihovo šlamparijo ali pa goljufanje.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Poglej, če doplačaš za poštnino je CN vedno pravilno izpolnjen. Le zakaj. Če je poštnina free pa, kot je nekdo že razložil foro, bo CN izpolnjen tako da bo trgovcu ustrezalo. In to velja za vse trgovce, saj delujejo bolj ali manj vsi po istem sistemu/kopitu.
In preje bo stornirana Slovenija kot destinacija pošiljanja kot pa boš ti storniral kitajske prodajalce... You are nobody, tvoj glas denarja je glas vpijočega v puščavi... niti statistični pogrešek ne.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Boli mene, če goljufa v mojo škodo bo od mene dobil dispute ... z nategom pač ne moreš biti konkurenčen ... če ne misli izpolnit pravilno, naj pove vnaprej, bom naročil od drugega ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In kaj boš dosegel s tem? Resno vprašam... Blago uvažaš iz nonEU območja, za katera veljajo drugačni predpisi.
Poševnookec ti je korektno poslal blago, brez poštnine. Ker se je carini zazdel zanimiv in ti je zadevo pregledala ti je to zaračunala. Ker sme in lahko. Kaj je on tukaj kriv?
Recimo da je teoretično CN pravilno izpolnjen, carina se vtakne in ti zaračuna. Odpreš dispute, ki ti ga zavrnejo. Boš brez robe in denarja. Za pofl imaš dovolj kitajskih klump štacun, kjer je cena podobna.
Za večino ostalega pa je ugodneje tudi z plačilom dajatev.
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Taki bedaki pripomorejo k temu da potem ostala večina ne bo več mogla naročit iz kitajske... Vzami v zakup da mogoče bo ddv, pa ne naročaj potem, ampak na roči iz UK al pa GER... Sam še vedno veliko naročim, pa ni težav? davek sem samo na quadrocopter plačal, pa še to za to ker je prišlo z zavarovano pošiljka, in ne navadna, pa ej blo pod 22€ pa se nisem sekiral..
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Če je obrazec pravilno izpolnjen praviloma ni nobenih komplikacij in stroškov tudi, če ustavijo tvoj paket na carini. Če se prodajalec ne drži dogovora, bo pač ob plačilo, saj je sam zajebal.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kakšni bedaki? Cn mora biti pravilno izpolnjen, sicer je to problem prodajalca. Jaz namreč ne kupim artikla, kjer piše: pri pošiljki bomo goljufali z vrednostjo in jo nepravilno prijavili.
Sam vedno napišem v opombo, da mora biti cn pravilno izpolnjen. Enkrat mi je en napisal, da žal ne more vplivat na to in da lahko vrne denar. Sem rekel ok in njemu ne bi odprl disputa, če bi me cepili, saj sem se tako sam odločil. Do sedaj je sicer bilo vse ok in pravilne izpolnjenosti cn niti ne preverjam. Če bo pa za plačat, bo pa Kitajc plačal.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Jaz namreč ne kupim artikla, kjer piše: pri pošiljki bomo goljufali z vrednostjo in jo nepravilno prijavili.
Če si se za pravni red tako sekiral pri domačih prodajalcih, zdravnikih, slovenskih bankah, zavarovalnicah......
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Jaz namreč ne kupim artikla, kjer piše: pri pošiljki bomo goljufali z vrednostjo in jo nepravilno prijavili.
Če si se za pravni red tako sekiral pri domačih prodajalcih, zdravnikih, slovenskih bankah, zavarovalnicah......
To sploh nima veze s pravnim redom. Ima pa vezo z mojo denarnico. In ne boš verjel, ampak ko se gre za moj denar, se tako sekiram...
wink-1.gif
Pa naj bo tujec ali domač...
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Če kdo ve (in tu vedno nekdo nekaj ve...). Dobil sem dopis od carinske pošte, da naj jim pošljem dodatne dokumente za pošiljko. Ok, sem to že počel in vem kako. Tukaj piše da je pošiljatelj neznan, tip pošiljke pa DVD - nisem nobenih DVDjev naročil. Zanima me, kaj se zgodi po preteku 21 dni - pošljejo nazaj in to je to, ali pa bodo še kaj zahtevali od mene ?

Tin
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Napisali so ti se kako referenco - tracking no.? Poisci po svoji zgodovini nakupov, mogoce poglej tezo, kaj bi ustrezalo... Jaz sem ze parkrat na blef poslal racun v upanju da je res za pravi paket
grin1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Če je CN22 obrazec pravilno izpolnjen (napisana prava vrednost in opis artikla) potem ti ne bodo nič računali če jim pošlješ ustrezen račun.

Prijavi se preko neta na njihovo stran in boš videl kaj imajo napisano na CN22 (cena in artikel), če je vse ok oz. enako kot si ti plačal potem priloži PDF računa in bo to to. Vse zastonj.

Če pa piše na CN22 vrednost 5EUR, na računi imaš pa 20EUR ali pa imaš pod item napisano v CN22 "electronics" v paketu je pa pulover boš pa plačal tiste 5 ali celo 6 EUR.
Tudi če je cn22 obrazec pravilno izpolnjen lahko cariniki kljub temu preverijo, če je temu res tako.
Zakon je napisan tako, da se v nobenem primeru ne moreš izogniti delu (zaračunavanju) carinikov, tudi če ti nekaj pošlje ameriški predsednik.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Če bi ti poslal ameriški predsednik bi še marsikdo drug preveril pošiljko....
Ni povezano s pošto je pa s carino. Za sredo smo bili dogovorjeni za dobavo stroja . Stroj pride po novem letu ker se ga v tem tednu naj ne bi dalo cariniti v Luki Koper. In to nam povejo v torek popoldan (prej pa dva dni priprav in norije zaradi prestavitve iz četrtka na sredo.
Zdaj ali je to samo izgovor dobavitelja ne vem. Zna pa biti kaj na tem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
V tvojem primeru je verjetno krivda bolj na strani luke ali špediterja.

Zamuda pri poštnih pošiljkah pa je "količinske narave". Kje se pa je zabasalo pa je iza tipkovnice težko določiti. Običajno se zamuda začne že bližje pošiljatelju - naprej pa še Murphy svoje dodaja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Če je CN22 obrazec pravilno izpolnjen (napisana prava vrednost in opis artikla) potem ti ne bodo nič računali če jim pošlješ ustrezen račun.

Prijavi se preko neta na njihovo stran in boš videl kaj imajo napisano na CN22 (cena in artikel), če je vse ok oz. enako kot si ti plačal potem priloži PDF računa in bo to to. Vse zastonj.

Če pa piše na CN22 vrednost 5EUR, na računi imaš pa 20EUR ali pa imaš pod item napisano v CN22 "electronics" v paketu je pa pulover boš pa plačal tiste 5 ali celo 6 EUR.
Tudi če je cn22 obrazec pravilno izpolnjen lahko cariniki kljub temu preverijo, če je temu res tako.
Zakon je napisan tako, da se v nobenem primeru ne moreš izogniti delu (zaračunavanju) carinikov, tudi če ti nekaj pošlje ameriški predsednik.
To je carinski pregled in je vedno brezplačen. Pregled se vrši nad večino pošiljk. Če je recimo CN22 napačno izpolnjen, pa sprožijo carinski postopek, zaradi česar pa potem nastajajo stroški.