Kateri brivnik

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
V Bigbangu imajo zdaj akcijo -20% na Philips RQ serijo brivnikov, ce prineses star brivnik (staro za novo). Ne vem pa, ce mora bit star brivnik tudi Philips ali je lahko tudi druge znamke?
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Citat:
Uporabnik Dolfe pravi:
Evo, ena referenca.
Bil sem zaklet uporabnik Brauna, že od svojega 18. leta dalje in dobesedno znucal dva primerka. In tisti prvi, ki so jih delali včasih, so bili zares odlični.
Pred cca 8. leti je bila potrebna zamenjava, ker se je plastika ohišja začela dobesedno drobiti. Kot zaprisežen braunaš, sem seveda kupil po tv reklamah opevano high-tech super-druper tehnološko čudo, z nekimi dvojnimi gibljivi rezili. Pokazalo se je za en navaden jajc. Boh ne daj, da si spustil eno britje, ali da je bila koža pri britju vlažna, od znoja naprimer. Za britje, ki sem od nekdaj poreboval 20 - 30 sekund, se je bilo treba praskati najmanj 2 minute. Po dveh mesecih jeze, sem kupil novega, zopet Brauna, z enostavno glavo in na baterijo. Ampak, z daleč ni bil tako učinkovit, kot pa stari, že davno preživeti model.

Potem sem dobil priložnost preizkusiti Philipsov brivnik in bil zares prijetno presenečen. Dela hitro, učinkovito, ne trga dlak (mozoljavost), koža je lahko tudi vlažna in kar je tudi precej vredno, pogrize tudi dva, tri dni stare kocine. In za britje nikoli ne porabim več kot 1/2 minute.
Eno polnjenje baterije mi drži cca 1 mesec. Baterija se napolni v dobri uri. In stvarca mi brez problemov deluje že osmo leto. In nič še ni čutiti, da bi bateriji padla kapaciteta.
Morda še en nasvet. Če se odločiš za Philipsa, vzemi takšnega s waserdiht sistemom, da ga lahko očistiš tudi pod tekočo vodo.
467716-post_slo.gif

Identična izkušnja.
cheer.gif

Sedaj - nikoli več Braun oziroma kakšen drug sistem, ki ni rotirajoči, Philips je najboljši
zmaga.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
sam imam sedaj kak mesec rq1155 in dela odlicno, zamenjava za 10 let starega philipsa.
kolikor sem jaz gledal je fora samo v glavah. torej 2D ali 3D, ceno pa dvigujejo samo dodatki. Najcenejsi 2D obrije pomojem ravno tako kot najdrazji 2D, samo da te najdrazji lahko se namaze z gelom in se sam ocisti:)
ta jet clean sem pa slisal, da je apn. potrebujes baje namensko tekocino od philipsa, ki je seveda draga. raje kupis nek srednji rang, vodoodporen in ga operes pod vodo. pa ce kupujes 2D kaj dosti vec kot 100 eur ne bo.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz imam, mislim, da takrat enega najcenejših SensoTechov 3D RQ1250. Zeenkrat še prva glava čisto OK obrije. Je pa to osnovni model brez clean jeta in morda malce slabšo baterijo in malo man fancy displayem oziroma prikazom. Imam ga malce več kot leto. Vedno se brijem z glelom. Ta brivnik je popolnoma vodoodporen. Zaenkrat zelo zadovoljen. Polnjenje je ekspresno.

Prej sem imel Philipsa z Nivea gelom, je bil OK samo gel malce drag.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Je pa tule za Philipse sedaj 20 % popust:
"Med 13. in 26. novembrom vas v trgovinah Big Bang po Sloveniji pričakujemo z izvrstno akcijo, kjer vam ob nakupu novega brivnika Philips serije RQ podarimo 20 % popusta. Vse kar morate storiti je to, da v zameno prinesete svojega starega in odsluženega."
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
........Zaradi baterije sem ga imel namen menjat, vendar mi ni na kraj pameti padlo priznam
redface-1.gif
, da bi raje menjal baterijo. Sedaj, ko sem ugotovil kako preprosto je to, ga bom imel dokler bo delal.

Moraš upoštevati, da nova baterija ne bo zdržala niti pol tako dolgo, kot je stara, originalna.

MMG, sicer ne vem, kaj je to z baterijami. Če tudi kupiš originalno - drago kot žafran, nikoli ne zdrži toliko, kot je prvotna. In to drži dobesedno za vse naprave.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
vseeno, če gledaš razmerje med ceno nove baterije ali novega brivnika, je še vedno bistveno ceneje vsakih par let kupiti novo baterijo za ~10 EUR
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
@ferdo To sma ze dva prej napisala
wink-1.gif


@tiste kateri ze imate RQ serijo... Kaj lahko malo vec poveste kako dolgo vam drzi ali je zdrzala glava? Ker na Bigbangovi strani pise, da jo je priporocljivo menjat na 2 leti... Pride pa za RQ11 50€, RQ12 pa celo 65€, ni ravno tako malo...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
jaz imam philips hs8420, ki dela z nivea gelom. ta gel je zakon, tak lepo drsi, nic ne drazi koze, obrije v nulo. Kar pa je najboljse, z lahkoto poseka 3, 4 dni stare kocine
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Imam nekega 16 let starega philpsa samo na kabel. Brije že precej slabo, predvsem po vratu. Ker sem nekaj časa ”živel” na dveh lokacijah mu sedaj kakšnih 5 let družbo dela nek vodotesen philipa z baterijo in kao gelom ki ga ne uporabljam. Brije še ok, imam pa po občutku bolj trde kocine. Drugih se načeloma ne dotikam tako da težko sodim.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Jaz sem od leta 1997 do včeraj, uporabljal Philshave 5830. Vmes sem prešaltal na Brauna. Ko je po dveh letih uporabe na Braunu šla mrežica, sem raje na Philipsu zamenjal baterijo in ga uporabljal naprej, ker mi je bil bolj praktičen, baterija je zdržala dosti dlje, delal je bolj tiho in brez vibracij. Glave na Philipsu nisem menjal nikoli. Je pa res, da bi sedaj, po 14 letih redne uporabe, bila zamenjava glave že potrebna
bonk.gif
.
Včeraj sem v BB nabavil RQ1250/16 3D za 169€ -20% Lahko rečem, da je strojček fenomenalen za ta denar. Dela izredno tiho, je dokaj lahek in majhen. Med britjem ga lahko namočiš z vodo in se briješ kar na mokro.
Edino kar mislim je, da 3D ni nevem kako nujen, ker med britjem nisem opazil, da bi se gibljivo vpeta glava kaj premikala. Pri 2D je namreč glava togo vpeta in mislim, da je čisto dovolj, če je aparat "samo" 2D.

BTW, pri sosedu enak aparat stane 184€
grims-1.gif
... no, pred dvema dnevoma, ko sem gledal, so ga prodajali še za 204€.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
ksz....

Brijem se že od vedno s klingico, če hočem do golega je to najboljše.... kaj pa če hočem pustiti nekaj dlak? So ti strojčki zmožni briti tako, da pustijo t.i. "5 o'clock beard"?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Da še svojo izkušnjo povem.
Nabavljen RQ 1095 od forumaša.

Kaj naj rečem? Ma brije vsaj tako dobro, kot original mach3 po parih uporabah. Bolje me je obrila samo original mach3 klinca. Pa še to prvih 5 britij recimo.

Skratka, navdušen nad zadevo. Super super. Ne morem prehvalit
cheer.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Za starega Brauna 5443 sem kupil novo mrežico, vendar se na eni strani ni hotela pravilno zaskočiti. Delal je normalno, kljub temu sem sklenil zamenjati sistem.
Vsi ste hvalili Philipsa s koluti in sem nabavil RQ 1155. To je ta..

fxl-1155.jpg


Včeraj dobil po hitri pošti iz Budimpešte.
Prvi vtisi so neverjetni. Sploh ne vem zakaj sem trideset let vztrajal na sistemu z mrežico.
Obrije štirikrat hitreje in bolj gladko. Dela tiho in nič ne trese. Žena mi več ne reče "pikaaaš"
cheer.gif
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
In baterija bo zdržala cel mesec, ali pa še dlje.
cheer.gif


Ko imaš enkrat Philipsa, je edino kar ti pade na pamet, da bi morali Brauna z zakonom prepovedat.
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Se dobro da sem si pred 17 leti kupil Philips kot prvi aparat (se brez baterije, foter je imel brauna, pa me je nekako Philips reklama prepričala ). Se danes ga imam čeprav je vmes dobil naslednika pred nekaj leti. Za back up je bolje to kot pa klinca (meni osebno) pa se škarjicek(podobno kot strižnik) ima.