Spletni nakupi e-BAY (4)

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
men jih prodaj za 40 € pa dej mir
grin1.gif
 

b3rni

Zelenc'
12. maj 2013
2
0
1
Sicer ne gre neposredno za nakup preko ebaya, vendar se bom oglasil kar v tej temi, če ima kdo kaj izkušenj?
Naročujem namreč radio iz kitajske, ampak od uradne strani proizvajalca, način plačila je s paypalom. Pod možnostmi za izbiro načina pošiljanja je tudi možnost pošiljanja s "Parcelforce (Tarif/VAT included in Postage)"

Ima kdo torej kaj izkušenj, je torej res možno dobiti s Parcelforce izdelek direktno na dom brez zasega carinske uprave RS, čeprav gre za izdelek, vreden nad 200€?

Pošiljanje z DHLom je namreč ceneje, seveda v tem primeru zasede carina, tako da je potem še davek, ampak sem vseeno malo v skrbeh, če bi šlo brez carine.
Gre pa za ta izdelek oz. stran: http://www.erisin.com/erisin-es1019v-latest-7-vw-seat-skoda-car-radio-display-dashboard_p339.html

Za pomoč vnaprej hvala!
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Skozi carino mora v vsakem primeru, kot razumem jaz, tukaj špediter opravi še carinjenje za katerega plačaš vnaprej.
 

lugi

Pripravnik
6. jul 2008
686
0
16
Diretkno mimo carine pač nebo šlo. Mogoče imaš srečo da spregledajo paket ampak glede na vsebino težko mogoče
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kake taktike kaj uporabljate pri biddanju? Ker počasi bom pa zgubil živce in eno zadevo preplačal. Že tri Macbooke so mi za 5€ prevzeli... Dva sem hotel v zadnji sekundi zbiddat, enega sem naprej napisal eno ceno, pa je šlo čez (tist je bilo pol 15 al 20 več).

Bemti sem jezen...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Justsnipe.com in podobni snajperji... pač se odločiš koliko si pripravljen plačati in naštimaš snajperja... če je to to... bo tvoje.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
A ne dviguje cene po 1$ oz. funt več od 2 najvišje cene, neglede na tvojo max vpisano
sprasujem se.gif


Tko da teli jsutsnipe ipd. programčki meni ne pomagajo preveč, pa itak jih uporablja ogromno kupcev. Zadnjo minuto pač vpišeš najvišjo ceno ki si jo pripravljen plačati in počakaš ter upaš na najboljše
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz v zadnjih tridesetih sekundah vpišem 10€ več od zadnje ponudbe. Še vedno sem zmagal. Res pa je, da nisam bidal za kake zelo iskane zadeve.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
KSZ:

ko stisnem jetzt bezahlen mi vrže vedno tole..

Leider kann Ihre Anforderung derzeit nicht abgeschlossen werden.
Sollte diese Nachricht mehrmals angezeigt werden, setzen Sie sich bitte mit uns in Verbindung, damit wir Ihnen bei der Lösung des Problems helfen können.

ma kdo idejo?
smile-1.gif


prvič vidim to
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Pozdravljeni,

odločam se za nakup slušalk prek neta, ker so občutno cenejše kot pri nas. Pri nas cena okoli 95 €, prek ebaya jih dobim za slabih 60€. Sedaj pa me zanima kako je glede carine in DDV. Naročal bi iz ebay.co.uk, vendar pa piše spodaj Item location United States Colorado. Ali bom moral plačati kakšne dodatne stroške razen poštine ?
http://www.ebay.co.uk/itm/Logi...=item484a0027cf

Lp
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Plačal boš 20% DDV na ceno artikla + poštnine, stroške carinske obdelave in strošek obveščanja. Pa pohiti z nakupom, dokler je DDV samo 20%
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
A ne dviguje cene po 1$ oz. funt več od 2 najvišje cene, neglede na tvojo max vpisano
sprasujem se.gif


Tko da teli jsutsnipe ipd. programčki meni ne pomagajo preveč, pa itak jih uporablja ogromno kupcev. Zadnjo minuto pač vpišeš najvišjo ceno ki si jo pripravljen plačati in počakaš ter upaš na najboljše
Ne. Justsnipe ti zadnjih 30 sekund pred koncem avkcije rukne tvojo ponudbo. Tako da, potem v principu nima noben več časa, da ti zbida še gor. Seveda pa, če je nekdo nastavil čez tvojo, bo normalno on dobil. Torej justsnipe ti naredi isto kot če bi ti 30 sekund pred koncem dal svojo ponudbo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
30 sekund in nima cajta? Jaz biddam manj kot 10 s do konca, ponavadi ravno zato, da lahko še eno na hitro oddam, če je prenizka ali če ravno kdo v istem času enako odda.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
30 sekund in nima cajta? Jaz biddam manj kot 10 s do konca, ponavadi ravno zato, da lahko še eno na hitro oddam, če je prenizka ali če ravno kdo v istem času enako odda.

Pa ti res to delaš vse na roke?!
evil.gif


A če je konec dražbe ob 3h zjutraj si nastaviš budilko?
grims-1.gif


Pač uporabiš enega od snajperjev, ki ti zadnjih nekaj sec bida s tvojo ponudbo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zakaj bi bilo dražbe konec ob 3 zjutraj? Evropski ponudniki si jo nastavijo lepo na zvečer. Sem pa že tudi ponoči vstal, itak sem pa vse skup 15 izdelkov na ebayu nabavil.