Spletni nakupi e-BAY (4)

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Eno kratko pojasnilo: stroškov carinske obdelave vam ne zaračunava carina ampak špedicija, ki pripravi dokumente za carinjenje. Običajno gre samo za zaračunavanje DDV, carinske stopnje so zelo nizke (0% do nekje 5-6%). Ker pa gre za uvoz blaga iz tretjih držav, se DDV zaračunava pri carinjenju blaga. Carinskih stroškov pa pri tem ni, carina usluge carinjenja ne zaračunava.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Jaz imam pa eno zanimivo izkušnjo z ebayem in eneim nemškim prodajalcem. :D V bistvu gre za neko trgovinico, ki posluje tudi na ebayu. Namreč, pred 14imi dnevi sem na ebayu naročil neke Adidasove športne copate in so mi po enem dnevu od naročila na mail (direktno, brez ebaya) poslali tracking kodo paketa in paket je bil čez tri dni pri meni doma. Vse lepo in prav. V petek, 3. maja torej, pa dobim od ebaya sporočilo, da je bil izdelek označen kot poslan in zraven še ena tracking številka. Si rečem, ok, so pač pozabli takrat označit, da so poslali in so zdaj. Vse lepo. Danes pa še enkrat dobim identičen paket od DHLa in identične čevlje. WTF? Naročil sem samo ene. Kaj naj zdaj naredim? Me lahko toži, ker drugega paketa nisem naročil/plačal ali morda kako izterja denar? Bom še počakal par dni, če bo morda kaj napisal.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Ne more ti nič. Je pa vsekakor fer, da jim javiš. Sam vem, da če sem pisal, da zadeve nisem prejel v roku, pa so mi že refundali denar, sem jim denar vrnil, če sem kasneje dobil izdelek.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Za voljo dobrega nadaljnjega poslovanja z njimi,se boš najbolje zapisal, če jim javiš in seveda pošlješ nazaj na njihove stroške. Če rečejo, da jih obdrži, pa jih imej.
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Ne more ti nič. Je pa vsekakor fer, da jim javiš. Sam vem, da če sem pisal, da zadeve nisem prejel v roku, pa so mi že refundali denar, sem jim denar vrnil, če sem kasneje dobil izdelek.
zmaga.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Imam namen vrniti ja, ker so čevlji 100€, pa tudi vest bi me preveč pekla.
smile-1.gif
Ne čakat, pokaži Nemcem, da so še pošteni Slovenci in da nismo vsi na Balkanu. Ugotovili bodo, če ne prej pri inventuri in potem bomo spet vsi Balkanci.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Oni so naredili napako in bodo pogrešali verjetno prepozno. Ti lahko pokažeš dobro voljo in poštenost ter jim prijazno omeniš, da si dobil dva para čevljev. Potem pa čakaj na njihov odgovor. V najboljšem primeru ti rečejo, kar obdrži (malo verjetno), drugače pa se zmenite, da na njihove stroške vrneš nazaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Točno tako. Meni je en angleški prodajalec prodal stvar, katera ni bila čisto 100%. Sem poslal nazaj na svoje stroške, ker je rekel, da mi vrne kupnino, ko dobi stvar. Je dobil, sem isti trenutek dobil denar nazaj in še rekel je, da mi pošlje novo brezplačno zgolj kot opravičilo. Sem vmes že naročil drugje in se mu zahvalil in mi je rekel, da če bom še kaj kupoval pri njemu naj samo omenim to in mi bo zrihtal zelo ugodno ceno. Tako da, je na Ebayu precej dobri prodajalcev, katerim se res gre za stranke. Zato je fajn, da isto delaš ti nazaj, ker slej ko prej se ti vse vrne. Sam sem malo prej poslal enemu v Anglijo paketek in (takrat je bil tisti vulkan ali kaj že in letalskega prometa ni bilo) in ga ni dobil. Po 40 dneh sem mu z opravičilom vrnil kupnino, nakar mi naslednji dan pošlje sporočilo, da naj mu dam mail, da mi nakaže, ker je dobil paket
smile-1.gif
.
Tako da, poštenost se splača in dejmo res pokazat, da Slovenci nismo na Balkanu.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Sem zaključil svoj prvi nakup na aliexpress, neke beach kratke hlače za 3€ s free poštnino. Dobil sem celo tracking številko (na ebayu ponavadi za tak mali denar je ne dobiš). Prišle takšne kot je bilo dogovorjeno v manj kot 1 mesecu.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Sem zaključil svoj prvi nakup na aliexpress, neke beach kratke hlače za 3€ s free poštnino. Dobil sem celo tracking številko (na ebayu ponavadi za tak mali denar je ne dobiš). Prišle takšne kot je bilo dogovorjeno v manj kot 1 mesecu.
na aliexpress vedno dobiš tracking številko...redno tam naročam in vsaka pošilka z njihove strani je sledljiva...
meni osebno je aliexpress veliko boljši (sledljivost, cene...) od ebaya, seveda kadar govorimo o robi iz kitajske
cool-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.114
6.483
113
Pred nekaj tedni zmagam na dražbi za telefon. V oglasu jasno napisano, da je odklenjen, s prodajalcem pa se (preko ebaya, tako da je se logirano) zmenima, da mi bo poslal tudi račun, ker ga potrebujem za uveljavljanje garancije pri nas.

Telefon dobim in je zaklenjen in seveda brez računa. Vprašam prodajalca kaj zdaj in ne odgovori nič. Čez nekaj dni odprem "Case" na ebayu in dečko se čudežno prikaže. Odgovori mi, da je pozabil na račun, na katerem je tudi bila koda za odklep, ampak zdaj ne najde in da mi spet pošlje, rabi pa IMEI telefona.

Mu sporočim in mine 7 dni, ga malce opomnim in se ne javi, zato naslednji dan "Case" eskaliram in v roku 1minute dobim od ebaya odobreno vračilo v celotnem znesku kupnine+poštnino.

Zdaj pa ne vem kaj naj naredim, seveda se prodajalec še kar ne javi, minilo je torej 10 dni od zadnjega njegovega emaila. Tudi naslova nimam, da bi mu zadevo vrnil, telefonske tudi ni napisal...
 

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
nategnit je hotu on tebe, je pa dobu nož v hrbet! Ti ga je pač za kazen podaril!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.114
6.483
113
Ja če se ne bo javil ded, se jaz tudi ne bom obremenjeval, ampak me vseeno zanima, če so tu zadaj zdaj kakšna pravila od ebaya, da jaz moram vrniti robo, ali kaj podobnega, da ne bom na koncu najebal zaradi nevednosti?

Ampak če me je res hotel nategnit, mi ni jasno, kaj je zdaj pofitiral, ker telefon jaz imam in je delujoč, no pač, edino da je zaklenjen. Lahko pa da je prej dvignil denar iz paypala, preden so ga oni vrnili meni in je to njegov "dobiček", ampak za tak mali znesek..ne vem no.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Mi ni dalo miru in sem mu kar napisal, da sem prejel dva in kako se bova sedaj dogovorila za vrnitev.
smile-1.gif

Očitno ne bo nič z vrnitvijo. So mi odpisali v enem stavku, da vrnem na njihove stroške in zdaj že en teden suša. Očitno jih ne bodo pogrešali ali kaj.
smile-1.gif