Spletni nakupi e-BAY (4)

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Komot lahko umakne avkcijo, sem že večkrat doživel, da so je sredi avkcije zaprli.

jaz tega nisem se videl da bi med bidanjem umaknil...ko imas gori bid ne mores umaknit...ali pa je s soglsjem biderja? ne vem..

v glavnem mene do sedaj so vedno po koncu bidanja hoteli premamiti da soglasno odstopiva od prodaje...

Meni se je že 2x to zgodilo, ko bi kaj dobil poceni, da je oglas čudežno izginil. Po kontaktu s prodajalcem pa fore v smislu, da je našel kupca izven ebaya (jaz sem že bidal, tako da ni bil oglas brez bidov).
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
ali se lahko komu pritožiš in kakšne so sankcije
sprasujem se.gif
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
KSZ.
Iz anglije sem naročil pač eno stvar, ki je nisem dobil. Teče že 18. delovni dan. Pisalo je da naj bi bilo od 7.do 10 delovnih dni. Pošiljka je brez trackinga.
Naročil sem si na naslov v Angliji preko firme IzAnglije.com. Tam pa še ni nobenega obvestila.
Ponavadi sprožim spor na paypalu tam nekje 42. dan od nakupa.
Kaj mi svetujete?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Pa se pisi na izanglije. Meni so ga hitro nasli ko sem pisal da bi ze motalo bit pri njih, pa ni
 

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
KSZ

Zakaj mi med iskanjem prikaže le tri ali štiri zadetke, piše pa da jih je čez 20?
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Imam vprašanje, ki se sicer nanaša na prodajo prek ebay-a.

Dogaja se mi, da mi tracking številke, ki jih dobim na pošti slovenije, ne delajo (recimo da nekje 40% jih ne dela). Sedaj se je prvič zgodilo, da paket v 1 mesecu ni prišel do kupca. Tracking št. seveda ne dela, na pošti pa nimajo pojma, kje je paket. 18.3. sem odprl zahtevek na pošti, da se pozanimajo, kje je paket, a zadeva traja 1 mesec. Danes sem dobil mail od ebay-a, da kupec zahteva vračilo denarja. Ker bom zgleda ostal tako brez denarja kot predmeta, ki sem ga prodal, me zanima, če pošta odgovarja za take zadeve?
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Ko sem pričakoval kakšen paket in gledal takrat po trackingu kdaj pride mi do zdaj niti enkrat ni delovalo
tongue-1.gif
, tako da škoda da imajo to aplikacijo, če si ne moreš nič z njo pomagati.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Odgovarja vendar boš dobil nazaj samo določen procent vrednosti pošiljke(predvidevam da je nisi dodatno zavaroval).
npr. meni so zgubili paket v vrednosti 150€, dobil sem 35€. Vendar še to čez čas + nekajkrat na pošto, izpolnevanje papirologije..
Sem pa poslal priporočeno(številka sledenja je bila vendar ni delovala v tujini).
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zanima me, če kdo od vas oziroma vaše ženske kupujejo v tujini kake obleke in kje, preko ebay ali preko kake trgovine in kako potem to dobiš v Slovenijo in če imajo možnost plačila preko paypal.

Sestrična išče obleko za maturantskega in me je prosila, če bi ji lahko priskrbel čimveč informacij za nakup oblek v tujini.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No jaz že več kot 40 dni čakam na led lučke mi je danes napisal da so kao ostale na pošti da bodo v 6 dneh pri meni, mal ga imam že poln k.... tega kitajca nevem a naj počakam še en teden a rečem naj vrne denar ? Je rekel can you be so kind and wait 6 days hehe
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Zanima me, če kdo od vas oziroma vaše ženske kupujejo v tujini kake obleke in kje, preko ebay ali preko kake trgovine in kako potem to dobiš v Slovenijo in če imajo možnost plačila preko paypal.

Sestrična išče obleko za maturantskega in me je prosila, če bi ji lahko priskrbel čimveč informacij za nakup oblek v tujini.


http://www.dresseshop.co.uk/prom-dresses-c-2_15.html?gclid=CL7DnYXUuLYCFVG7zAod_VcA1A
http://www.diydress.co.uk/Prom_Dresses?gclid=CLKFm67UuLYCFYIXzQodWAcAuA
http://www.ebay.co.uk/sch/i.ht...p;_sacat=0&
cheer.gif


Če ne pošiljajo v SL, imaš opcijo, da ti pošljejo na angleško poštno stran Cheaper&More, se registriraš, oni ti potem pošljejo v SL.
Mislim, da je do 1kg teže 12€ poštnina.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Citat:
Uporabnik birca pravi:
KSZ.
Iz anglije sem naročil pač eno stvar, ki je nisem dobil. Teče že 18. delovni dan. Pisalo je da naj bi bilo od 7.do 10 delovnih dni. Pošiljka je brez trackinga.
Naročil sem si na naslov v Angliji preko firme IzAnglije.com. Tam pa še ni nobenega obvestila.
Ponavadi sprožim spor na paypalu tam nekje 42. dan od nakupa.
Kaj mi svetujete?

Sem pisal prodajalcu, ampak nobenega odgovora.
Kakšna je razlika pri odprtju spora na ebayu ali paypalu?
Do sedaj sem vedno odprl na paypalu. Enkrat neuspešno, ker prodajalec ni imel denarja gor in sem se obrisal pod nosom
frown-1.gif
.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
£2.00 Royal Mail Airmail (Small Packets)

Poslano 2.4.2013, prejel danes, 8.4.2013

Tak bi moglo vedno šibat
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Citat:
Uporabnik birca pravi:
Citat:
Uporabnik birca pravi:
KSZ.
Iz anglije sem naročil pač eno stvar, ki je nisem dobil. Teče že 18. delovni dan. Pisalo je da naj bi bilo od 7.do 10 delovnih dni. Pošiljka je brez trackinga.
Naročil sem si na naslov v Angliji preko firme IzAnglije.com. Tam pa še ni nobenega obvestila.
Ponavadi sprožim spor na paypalu tam nekje 42. dan od nakupa.
Kaj mi svetujete?

Sem pisal prodajalcu, ampak nobenega odgovora.
Kakšna je razlika pri odprtju spora na ebayu ali paypalu?
Do sedaj sem vedno odprl na paypalu. Enkrat neuspešno, ker prodajalec ni imel denarja gor in sem se obrisal pod nosom
frown-1.gif
.

Paypal in ebay imat itaka skupni "reklamacijski center" v kolikor kupuješ preko ebaya.

Najlažje je odpret na ebayu ker se pač case nanaša na ebay "oglas" in imaš vse polinkano, samo klikaš next, next ...

Pri vseh oglasih na ebayu imaš tudi ponavadi appx. delivery time in po tistem se lahko ravnaš ko odpreš "dispute". Če pač piše pri prodajalcu da vrne denar po 40h dneh potem nimaš kaj težit po 14 dneh ker ti bo tudi ebay dispute zavrnil.

Realno torej, če ni res nek "express" delivery ki ti garantira da dobiš paket iz danes na jutri čakaš pošto tudi iz EU lahko 1 mesec ali celo več! Torej počakaš na tistih 40 dni in potem odpreš uradni case, kjer se potem timingi ping-ponga lahko zavlečejo ampak na koncu ponavadi dosežeš svoje.

Edit: pa ne razumem kako prodajalec ni imel denarja gor? Paypal deluje po konceptu zadržanih plačil, torej če ti nekaj plačaš prodajalec tega ne dobi dokler ne poteče rok za protožbo (45 dni)! Skratka no way da ne bi imel denarja ker ima tvoj denar!
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Edit: pa ne razumem kako prodajalec ni imel denarja gor? Paypal deluje po konceptu zadržanih plačil, torej če ti nekaj plačaš prodajalec tega ne dobi dokler ne poteče rok za protožbo (45 dni)! Skratka no way da ne bi imel denarja ker ima tvoj denar!
evil.gif
Kolikor vem to drži zgolj za nove prodajalce. Preverjeni prodajalci mislim, da nimajo zamika pri izplačilu.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Koliko časa pa traja, da dobiš denar nazaj na Paypal? V sporu s Kitajci so mi na Ebayu napisali, da bom dobil vrnjeno celotno plačilo, vendar tega denarja po enem tednu še ni nikjer.