PayPal odslej brez kreditne kartice tudi za SLO

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Pa si siguren, da hočejo tvoj TRR, ker piše drugače Confirm credit card?

"Confirm your credit card
To confirm you are the credit card owner, we'll charge a small amount to your credit card. After you confirm the amount, we'll credit your PayPal account for the amount charged. "

Drugače po tem, kar sem prebral o paypalu, jaz tja ne bi nikoli nalagal večjih vsot, ker se ti čisto lahko zgodi, da boš 180 dni brez denarja.

Jaz sploh nimam nobene kreditne kartice - zato pa imam prepaid paypal.

Do sedaj (od samega začetka) nisem imel vnešene nobene kartice, zakaj bi jo sedaj potreboal?

Posloval sem vedno in brez problemov (naložil sem na njihov TRR določen znesek - ponavadi okoli 50 EUR - in uporabil sklic, preko katerega so videli, da je to moj prepaid paypal). In na mojmu prepaid paypal računu sem imel 50 EUR gor in to je to....

Nikoli nobenih kartic....
rolleyes-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Jaz čisto verjamem, da je na pravem paypalu in ne gre za scam. Malo pogooglajte to zadevo, je očitno kar pogosta. In mislim, da drugače kot da boš vpisal podatke od kreditne, čez tole ne boš prišel.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
A ni tak, da če nakazuješ s svojega TRR itak vidijo od kod je denar prišel?
Razen če si na okencu z gotovino položnico izpolnil in plačal.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Evo sedaj sem kolegici naredil čisto nov tale prepaid paypay in poglejte, kaj imaš možnost izbrat:



Torej ČE želiš, lahko dodaš še card number raznih kartic (visa, mastercard....), ni pa nujno. In brez kljukice sem ji uspešno naredil račun.

Torej card number NI potreben ob registraciji. Ne vem, zakaj bi bil potreben po 1 letu uporabe?
frown-1.gif


Evo še slika prve strani, ko se logiram v svoj prepaid paypal:

 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
A ni tak, da če nakazuješ s svojega TRR itak vidijo od kod je denar prišel?
Razen če si na okencu z gotovino položnico izpolnil in plačal.

Ravno zaradi tega pa dobiš svoj sklic, preko katerega vejo, na kateri prepaid paypal nakazat (po mojem je to tako).


Evo še slika in dokaz, da mi ne pusti rešit problema s kartico - prav vpisat morem eno od mojih kartic (kar do sedaj nikoli nisem potreboval)!




In pa še podroben opis, ko prislonim miško zraven:

neimenovana-slika.png
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
"Ravno zaradi tega pa dobiš svoj sklic, preko katerega vejo, na kateri prepaid paypal nakazat (po mojem je to tako)."

Ne razumeš. Razen tega sklica vidijo tudi IBAN, s katerega je prišlo nakazilo. Razen če si z gotovino plačal na okencu. Tam seveda nobenega IBAN ni. (je pa seveda sklic, ampak jaz ne govorim o sklicu)

Glede kartice pa jih kontaktiraj in povej, da nimaš nobene kartice, katero bi lahko "CONFIRM-al".

Čeprav bo mogoče hitreje, če novi račun ustvariš.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Jap, po mojem bo tudi prej.

Samo kaj, ko nočem novega e-maila ustvarjat samo zaradi novega prepaid paypal računa pri kateremu mi lahko ponovno čez 5 mesecev zahtevajo CONFIRM kartice
smile-1.gif
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
In kaj s tem grem na banko:
Payee IBAN
BIC/SWIFT code
Amount 20.00 EUR
Purpose / description
Reference
in mi potem tam izpolnijo račun za rečt?
Lp
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Jaz sem vedno prek spleta plačeval. Sem pa imel drugačne podatke.

Pay Trust a.s.
Ljubljana (nek naslov)
TRR
REFERENCA
ZNESEK

To je to.
 

sebaseba

Zelenc'
23. avg 2013
3
0
1
Smem nekaj vprašat? Čist nov sem tu in nisem se še preteklih objav prebral. Torej... pri Paypalu ti dajo Payee IBAN, BIC/SWIFT kodo, Purpose in referenco. To lepo izpolniš. Kaj pa daš pod naziv oziroma naslov podjetja?

Hvala za odgovor
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Sem tudi jaz opazil, da ti ne izpiše več naslova prejemnika, vsaj pri NLB ne. Jaz sem uporabil podatke, ki sem jih imel shranjene v Kliku in je šlo skozi:

Naziv prejemnika: TRUST PAY, A.S.
Naslov prejemnika: TRG REPUBLIKE 2
Kraj prejemnika: 1520 LJUBLJANA
Država prejemnika: 705 SLOVENIJA
IBAN prejemnika: SI56020100260036596
BIC banke prejemnika: LJBASI2X
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
V delovnih dneh....kaka urca
Vikendi....naslednji delovni dan


LP
Torus
 

galimx

Zelenc'
28. okt 2013
1
0
1
Zdravo. Tudi sam sem uporabil ta trustpay paypaltoup. Pa sem dobil IBAN, swift, reference in te podatke. Šel na banko tam izpolnil UPN obrazen. In plačal.

Zdaj pa me zanima, čeprav imam denar na paypalu, zakaj mi še vedno teži da moram confirmat credit card ? A ni fora tega trustpay sistema da ravno ne rabiš credit carda... Zdaj imam denar na paypalu, sam vseen ne morem kupovat ker mi teži da moram confirmat cc ... ? Kaj narediti