Izkušnja- Bauhaus

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Mercator Tehnika Črnuče bo v naslednjih mesecih zlezla na prvo mesto.

Jado, here I come.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Še moje rangiranje tehničnih trgovin v Ljubljani (od najboljše do najslabše):

1. Obi

2. Merkur BTC

3. Mercator tehnika Črnuče

4. Bauhaus Rudnik

5. Bauhaus BTC

6. Merkur Vič

Lahko da je to le moj vtis in je napačen.
Če mislite drugače, me pa popravite
wink-1.gif
Na podčagi česa?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Na podčagi česa?

Na podlagi mojih precej pogostih obiskov teh trgovin v zadnjih nekaj letih.
Ko sem nameraval kakšen artikel kupiti, sem si vedno vzel čas pri iskanju najugodnejše variante, zato tudi vtisov o kvaliteti prodaje (in prodajalcev!) ni manjkalo.
Tako je med vsemi le OBI 'zaslužil' dva moja vpisa v knjigo pohval.
Kar nekajkrat pa sem - na primer - zapustil Merkur Vič, ker se prodajalec kar nekaj časa sploh ni zmenil zame, je imel "veliko" dela pri proučevanju ekrana pred seboj.
O strokovnosti in poznavanju artiklov pa kdaj drugič ...

@8888 - hvala!
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Nisem te vprašal za podlago pogostosti ampak, katere kriterije si vzel...
Obi - prijetno osebje, slaba ponudba kvalitetnih stvari, elektro kot zlato...
Bauhaus - osebje se skriva med regali, ponudba tako tako (ne govorim o količini)
Merkur Vič - slaba zaloga, [cenzura] od določenih ljudi, kolca se mi ko je še bil Merkur mojster
Nobenih superlativov od nobenega naštetega.

Strokovnost že nekaj časa ni v takih veletrgovinah, to boš v malih specializiranih našel.
Sicer pa ugodnost ima dostikrat svojo ceno pri materialu, sploh v obiju in Bauhausu.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Jaz moram pohvaliti Merkur mojster v Kopru. Odlični, strokovno podkovani prodajalci na oddelku kemije (barve, lepila, ...) in železnine (vijaki, itd.). Malo jim šepa elektro (predvsem to, da moraš prodajalca vedno loviti po celi trgovini, da ti odreže kabel), ampak po eni strani razumljivo, ker isti prodajalec pokriva tudi vodovod in ogrevanje. Pri Merkurju mi je tudi všeč, da imajo vse artikle na netu in lahko preveriš zalogo po trgovinah.

Merkur Izola - precej počasni prodajalci ... oz. jih je premalo glede na velikost trgovine. Izjema so punce na gospodinjskem oddelku, ki grejo zelo na roko in rade pomagajo. V plus jim štejem veliko in ugodno ponudbo gospodinjske in kamp opreme.

Obi se mi je zameril s hudo navitimi cenami proti Merkurju. Železnina (vijaki, profili, itd.) ima cene skoraj x2 v primerjavi z Merkurjem. Tudi elektromaterial ima zlatarske cene, kvaliteta pa tako-tako. Se dobi tudi kaj ugodnega, ampak je bolj izjema kot pravilo. Usmerjeni so zelo mainstream, kakšnih specialnih stvari ne najdeš tam.

Bauhaus Rudnik - Velika izbira, cene na splošno nekaj srednjega, razen vijakov, matic, podložk, ki jih izbereš sam in stehtaš ... tam so cene zlatarske. Sploh za kakšne malo bolj specialne stvari. Res pa je, da imajo tudi material, ki ga drugje (razen v ozko specializiranih trgovinah) ne najdeš.

Bauhaus Kajuhova - Odkar so odprli Rudnik, se mi zdi, da je postal kot ena beznica in odlagališče odsluženega kadra. Slabo urejeno, nepregledno ... z odprtjem Rudnika so tudi ukinili ali močno skrčili nekatere programe (npr. navtika).
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
ksz

Jaz moram pohvaliti Merkur mojster v Kopru. Odlični, strokovno podkovani prodajalci na oddelku kemije (barve, lepila, ...) in železnine (vijaki, itd.). Malo jim šepa elektro (predvsem to, da moraš prodajalca vedno loviti po celi trgovini, da ti odreže kabel), ampak po eni strani razumljivo, ker isti prodajalec pokriva tudi vodovod in ogrevanje. Pri Merkurju mi je tudi všeč, da imajo vse artikle na netu in lahko preveriš zalogo po trgovinah.

Merkur Izola - precej počasni prodajalci ... oz. jih je premalo glede na velikost trgovine. Izjema so punce na gospodinjskem oddelku, ki grejo zelo na roko in rade pomagajo. V plus jim štejem veliko in ugodno ponudbo gospodinjske in kamp opreme.

Obi se mi je zameril s hudo navitimi cenami proti Merkurju. Železnina (vijaki, profili, itd.) ima cene skoraj x2 v primerjavi z Merkurjem. Tudi elektromaterial ima zlatarske cene, kvaliteta pa tako-tako. Se dobi tudi kaj ugodnega, ampak je bolj izjema kot pravilo. Usmerjeni so zelo mainstream, kakšnih specialnih stvari ne najdeš tam.

Bauhaus Rudnik - Velika izbira, cene na splošno nekaj srednjega, razen vijakov, matic, podložk, ki jih izbereš sam in stehtaš ... tam so cene zlatarske. Sploh za kakšne malo bolj specialne stvari. Res pa je, da imajo tudi material, ki ga drugje (razen v ozko specializiranih trgovinah) ne najdeš.
Bauhaus Kajuhova - Odkar so odprli Rudnik, se mi zdi, da je postal kot ena beznica in odlagališče odsluženega kadra. Slabo urejeno, nepregledno ... z odprtjem Rudnika so tudi ukinili ali močno skrčili nekatere programe (npr. navtika).


Se strinjam. Sem kupoval matice in vijake v Bauhausu in me je skoraj kap zaradi cen.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
največja težava je da ni več strokovnega kadra v teh trgovinah... včasih so bili strokovnjaki na svojih podrožjih. sedaj je pa vsak ki nima pojma lahko trgovec...