Izkušnja- Bauhaus

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Uf neugodno. Ko sem v Celovcu kupoval (res da manjše stvari) so bili vsi zelo prijazni, ustrežljivi in so takoj porihtali karkoli me je zanimalo.
Kar nekaj kolegov iz gorenjske, ki več hodijo gor mi je svetovalo naj grem gor kupit tudi ploščice (v povprečju za vsaj 10% ceneje). Ali lahko kdo to potrdi? Sem probal pogledat katalog in primerjat pa mi noče slovenskega kataloga odpret...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Pristop naštudiraš za vsakega posebej, mal je treba imet občutka. Za alter namene lahko rečemo da je edini pravi "asfalter pristop", ampak v resnici se pa večkrat zakolješ kot ne.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Pristop naštudiraš za vsakega posebej, mal je treba imet občutka. Za alter namene lahko rečemo da je edini pravi "asfalter pristop", ampak v resnici se pa večkrat zakolješ kot ne.

da, moj pristo. stisneš mu eno rakijo, kavico..kako je..jebeno vreme..zima a...duva hladno..šta češ..boæe bolje..

pol pa naslednjič zdravo majstore, kako je.. ob odhodu..uživaj..

in si zmagal.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.310
1.179
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Maš prav, ampak je bil problem, ker v mojem primeru najprej ni bilo nobenega od nikoder, razen varnostnika, potem je prišel fant, ki je imel prvi dan službe....
stupid-1.gif

Bil sem preveč toleranten...
Zdajle bom klical, vrata vzamem, če mi jih dostavijo gratis! To bi moral narediti že prej....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.368
9.105
113
lol, še kar se boš z njimi drkal, kljub taki izkušnji??? pa kaj je folk z vami?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Poceni so čez prišli. Ena vrata bi lahko bila gratis, glede na sranje, ki ga spruducirajo.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik cerko pravi:
Uf neugodno. Ko sem v Celovcu kupoval (res da manjše stvari) so bili vsi zelo prijazni, ustrežljivi in so takoj porihtali karkoli me je zanimalo.
Kar nekaj kolegov iz gorenjske, ki več hodijo gor mi je svetovalo naj grem gor kupit tudi ploščice (v povprečju za vsaj 10% ceneje). Ali lahko kdo to potrdi? Sem probal pogledat katalog in primerjat pa mi noče slovenskega kataloga odpret...
Štemarca je bila do centa ista cena gor in v LJ, dočim cegli za vinsko klet so bili gor cenejši. Tko da je pomojem odvisno od artikla.
Je pa res, da se v Celovcu bolj pomatrajo za stranko, lažje najdeš odgovorno osebo za posamezen resor, pa tudi manj kislo se držijo.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Jaz sem opazil da se prav dobro skrivajo prodajalci oz. po oddelkih... V Buhahausu ne dobiš nobenga, če te vidjo it proti njim se kar delajo ko da te ne vidijo al pa spizdijo, ko pa že koga dobiš te pa pošlje na povsem drugi konec trgovine (napačni), potem te tam pošlje nekdo nazaj (ko si ga pol ure iskal) - se mi je dejansko zgodilo in sem samo še odkorakal ven.
Jaz večkrat kake drobnarije kupujem in v Merkurju vprašam enga in me prav usmeri, večinoma tudi pospremi in vpraša če rabim kaj pomoči al bom sam našel. Tako da v Bauhaus niti pomotoma ne stopim več...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.318
3.416
113
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Jaz sem opazil da se prav dobro skrivajo prodajalci oz. po oddelkih... V Buhahausu ne dobiš nobenga, če te vidjo it proti njim se kar delajo ko da te ne vidijo al pa spizdijo, ko pa že koga dobiš te pa pošlje na povsem drugi konec trgovine (napačni), potem te tam pošlje nekdo nazaj (ko si ga pol ure iskal) - se mi je dejansko zgodilo in sem samo še odkorakal ven.
Jaz večkrat kake drobnarije kupujem in v Merkurju vprašam enga in me prav usmeri, večinoma tudi pospremi in vpraša če rabim kaj pomoči al bom sam našel. Tako da v Bauhaus niti pomotoma ne stopim več...

Lepo ,da rešuješ nacionalni interes
cheer.gif

Saj mogoče bo bolje, ko bodo odprli novi center na Rudniku.

Aja kako pa je kaj z OBIJEM glede na to , da so malo dražji bi morali biti boljši.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sem bil v bauhausu v LJ enkat, 10 tipov se nekaj zajebava za šankom en pa "obdeluje" 3 stranke, obupno res. Pravo nasprotje je pa baumax kranj kjer nekateri tipi res obvladajo stvari - sem reccimo kupil ploščo za stopnice in dal mere so mi vse p narezali na točne mere, mi povedali kako se delajo stopnice, na kaj moram biti pozoren... pravzaprav imajo v kranju neko foro da se ti morajo podpisati na račun prodajalci, ker kdor nebo imel podpisov bo dobil odpoved nekaj na to foro. Aja pa laminat sem tudi rezal na mero sem kupil 2 paketa narezali brez problema.

NAjolje je bilo pa ko sem kupoval palico za floorball sem na lagajni 3 prodajalke vprašal če imajo palice za floorball ali če slučajno vedo kje se jih kupi so začele umirat od smeha če je to skrita kamera - potem pride sodelavecc, kao ful obvlada, in me napoti v trgovino v škofjo loko ki že 2 leti ne obratuje hehe

Se da marsikaj doživeti po trgovinah res je
smile-1.gif
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Čudno, da še sploh kdo kupuje v teh trgovinah BauX... Kar nekaj znancev je v zadnjem času kaj gradilo, prenavljalo in praktično vsak je imel težave, podobne tem, ki ste jih sami opisali. Večinoma napačno dostavljeni elementi, manjkajoče zadeve, napačni odtenki, itd. Da ne govorim, da je bil folk zaradi takšnih napak tudi nekaj časa brez kopalnice, ipd. Očitno nekaj % nižja cena odtehta ure zapravljenega časa, skrbi in stresa, saj ne najdem druge razlage, da bi še kdo kupoval pri teh trgovcih.
V mb imam tudi sam zelo slabe izkušnje z njimi. Prodajalci se skrivajo, čakaš kot zmešan, manjkajo stvari, po tel dajejo napačne info, itd. Še najraje grem v Merkur, kjer so se očitno kar popravili. V zadnjem času je še vedno nekdo od trgovcev prišel pomagat, ko sem kaj iskal. Raje dam par € več, kot izgubljam čas s kreteni.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz se samo v drive-in vozim in nalagam tisto kar rabim sam. V Ljubljani do sedaj nisem imel problemov, redno dobil vse, če sem rabil viličarja za dostop do kakšnega artikla, tudi nisem čakal več kot nekaj minut.
V Baumaxu v Kranju... Drive in ima asortima nikakav. Zanimivo izkušnjonima tast izpred nekaj dni, ko je iskal dele zanWC splakovalnik... Prvi prodajalec nima pojma, prodaja mu novega. Nato pokliče drugega, a ta jadrno ****** na drug konec trgovine. Čez nekaj minut se vrne prvi in razloži, da drugi prodajalec tudi nima pojma in se je raje skril...
Zadevo je potem našel v Merkurju...
V Kranju pa je bila svojčas zelo provokativna reklama za Merkur pred Baumaxom... Pa za tiste ki cvilijo in pametujejo omreševanju nacionalnega interesa; kje pa vi kupujete? A naročate opremo in materijal na e-Bayu z brezplačno dostavo iz UK in podobno?
ne-ne-1.gif
ali ste po alterjevsko polni kot puške in naročite iz kataloga na ključ? A žakelj cementa, ki vam zmanjka v soboto tudi naročite po katalogu ali ga greste iskat v najbližjo štavuno da dokončate začeto?
Aja večina alter populacije se ne sme igrati s takimi zadevami v peskovniku...
hysterical-1.gif

Samo pametenje in negativizem...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Jaz hodim večinoma v obi ali v merkur, največkrat točno vem kaj rabim in kje bom našel. El. orodje skoraj praviloma v obiju, ker ne komplicirajo z garancijo tudi če kaj odjebe zaradi moje nerodnosti.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
BMK za nacionalni interes, če grem v Buhahaus bom lutal v brezveze večino časa, če pa grem v Merkur bom pa instant opravil. Tudi Baumax mi je bil do sedaj še ok ampak preprosto mi je Merkur bližji. Vozim swe pa vsak dan mimo Buhahausa pa se ne ustavim več tut če mi avto crkne ga raje na cesto zrinem kot da na njihovem parkplacu ostanem.

Nisem pa ravno neki ultra shopper, kako malenkost kdaj rabim... zidajo nej kar drugi k so za to plačani (pa čeprav glede na današnje novogradnje dvomim da vsi glih vejo kaj delajo).
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ja v drive in nemoreš vsega kupiti....

kar se pa merkurja tiče mi gre pa na bruhanje, ga videt nemorem vedno nekaj kupujem in vedno nečesa nimajo, za popizdit
bonk.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Aja pozabil izkušnjo od zadnjič, sem potreboval smrekove remlne (ali katerekoli pač smrekove so imeli) pa pravi da imajo ampak so dolgi 4 metre sem rekel da rabim2 metra, je rekla ni panike vam v skladišču napol prerežejo, grem tja z računom me tip samo deelo gleda pa pravi da rezanje ni njegovo delo da naj grem kar nazaj in mi vrnejo denar ali pa mi lahko da ročno žago pa naj si sam zrežem, sem mislil da me bo srat prijelo. No ker sem jih nujno potreboval sem jih 20 minut žagal ko budala.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jeseniški Merkur se je v zadnjem času zelo popravil,... od kar so ga zmanjšali imajo veliko več na zalogi, pa tudi prodajalci se še bolj potrudijo...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Zadnjem času? Prejšnji teden niso imeli knauf plošč, včeraj niso imeli bralnih lučk (oziroma so jih imeli odprte, škatel pa nikjer) pa še od teh 2 lučk je bila ena polomljena.