Štorklja ob rojstvu - NUJNO!

dildo

Zelenc'
14. nov 2007
21
0
1
Prijatelja, kateri je dobil otroka in prideta jutri iz porodnišnice domov, želimo presenetiti z štorkljo na vhodu ob prihodu domov. Ker smo pa malo bolj pozni, sprašujem, ali se da dobiti v kakšni trgovini jutri v Mariboru oz. okolici - npr. Ptuj, Murska Sobota,...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj to živo ali umetno?
wink-1.gif


V Prekmurju ti zna kar sama prava prileteti.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Če štroklje ne boste našli, pa ... eno majhno štirioglato balo slame natrosiš pred vhodnimi vrati, toliko, da se z lahkoto potem da pospraviti, pa se ne trebate nič mučit s štorkljo ... slamo pa verjetno imate? ...

Sem pa že marsikje videl na cesti ... "žuga" pa puščica k hiši.
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Sem pa že marsikje videl na cesti ... "žuga" pa puščica k hiši.
smile-1.gif
Hehe, to ja. Z belo barvo ... ko potem cestarji že petič na novo rišejo črte po cesti, napis ŽUGA pa še vedno tak svež kot da bi ga včeraj napisali. Ne bi bilo slabo cestarjem to barvo prodajat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
V Prlekiji so izgubili "kompas". Napis "žuga" se je uporabljalo pri koruznikih. Sedaj mladina ne ve več, kaj je poroka in pišejo to tudi pri poročenih, ki dobijo otroka. Mislim, da "žugec" pomeni mala račka (račji mladič).
Slama se je pred leti razpasla v ta namen, da so med koruznikoma, ki nista živela na istem naslovu in sta dobila otroka, naredili slamnato cesto. Če gre za kak km, še gre, sicer je projekt kar zahteven. Na primer, da to ima smisel. Zadnji čas, da se koriznika ločita od mamce in atija in začneta živeti skupaj, če že imata otroka.
Če že kaj, bi priporočal štorkljo, čeprav je meni to butasto. Po Italiji imajo pentlje v "ustrezni" barvi (roza za punčko, modra za fantka). Spet butasto, ampak komur je všeč, naj pač ima.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
ja res je ... ampak je toliko bolj zanimivo, če greš h komur nastilat ..
smile-1.gif


Pač ... ob nastilanju slame je veliko bolj zanimivo zraven, kot pri nekem izdelovanju štroklje itd ... na vse zadnje pa ne treba biti ne eno in ne drugega ... novega tastarega povabiš nekam, pa ga z vinom zaliješ, da se lahko skopa v njem.
wink-1.gif
 

Bobek007

Drehher
22. jul 2007
303
0
16
Ati ati, kak sem js prišo na svet?
Štorkla te je prinesla.
Ati ti si bil pa res car, da si nategno vse živo
cheer.gif