Ali posojate denar?

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jaz ga načeloma ne, niti sodelavcem niti frendom....družinskim članom bi ga pa, če bi me prosili...

...dosedaj me še niso
smile-1.gif


Sprašujem zato ker me kolega fehta za par jurjev, vrnil bi jih v enem letu
rolleyes-1.gif


Vi napišete kaj črno na belo? Ali kako se to gre?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Družinskim članom ja, ostalim pa ne. Za to so banke.

edit: za družinske člane ne pišem nič, v primeru pa da bi komu tretjemu posojal bi vsaj napisal neko posojilno pogodbo in jo šel overit na UE.
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Pogodbo overiti, koliko to stane?

Če tip ne vrne, si to pogodbo lahko za klobuk zataknem ali je kaj vredna?
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Posodim ampak toliko kolikor me še ne bo bolela glava če ne dobim nazaj. Sm že parkrat posodu par deset evrov, prej sto obljub da bo ziher vrnil, pol pa kar pozabjo. Par jurjev pa ziher ne bi posodu kar tako.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.381
113
Če nima kje vzeti, ti pogodba nič ne pomaga, kot upnik imaš lahko samo še dodatne težave.

Ti nisi banka ali država, da bi mu lahko kaj vzel.

Zelo verjetno te čez eno leto ne bo več poznal, telefona ne bo dvigoval, kot smo na forumu že brali nekaterih enostavno ne vidiš več.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Pogodbo overiti, koliko to stane?

Če tip ne vrne, si to pogodbo lahko za klobuk zataknem ali je kaj vredna?

za ceno overovitve nimam pojma, ampak mislim da je nekje v rangu 10 eur?
S pogodbo imaš dokaz, da si človeku denar posodil in ga v primeru nevračila lahko tudi tožiš. Naj ti vrača na transakcijski račun, da se vidi vsako vračilo. če denarja ni, pošiljaj opomine, vedno priporočeno. Opomin pred tožbo obvezno s povratnico.

čeprav kot pravim, za večje vsote so tu banke.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.271
5.823
113
pri taščici
Overovitev na obcini je manj kot evro se mi zdi. Ne vem pa ce ti bodo overili podpis na taki pogodbi, ker za posojanje denarja moras biti registriran, kot je meni znano. Ti ves kak kolega je. Napisi crno na belem, vsaka stran na ima se eno prico podpisano. Sam sem na tak nacin prisel do "letne" place, katere mi banka ni hotla dati. Je pa res da je "bila" garancija depozit na tej banki.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Nimam doma...mam na računu...pa dnevni limit dviga 400€...kar sem uporabil tudi za izgovor...da malo premislim

ker sem sam zase dost škrt oz varčen.....laptop bi mel za zamenjat...ma sej stari še dela za silo...telefon bi mel nov...ah ni še treba...avto bi mel nekaj za pobarvat...mah bom spomladi
smile-1.gif


...da ne bom vsoto, s katero bi vse to kupil in naredil, bodočemu bivšemu kolegu šenkal??

malo sem v dilemi...tebi vrnejo?
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Citat:
Uporabnik Benady pravi:


malo sem v dilemi...tebi vrnejo?

Lejga ...sem si že sposojal denar in sem ga tudi posojal.

Večinoma pa gre za nekaj dnevni ali recmo dvotedenski dogovor...maksimum za en mesec, saj za več so pa banke.

Pa kr lavfa...jebeštrga..če maš daš

(glede na to da si gorenc...a si poznal roberta rizoskega? kranj.)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.293
113
najprej sam ugotovi koliko denarja rabiš imeti na rezervi,če slučajno ostaneš brez prihodkov in ga moraš imeti nujno na rezervi da preživiš par mesecev doler ne prideš spet do dohodkov (najmanj za pol leta). Če ima denarja več na voljo, pol mu višek lahko posodiš če mu zaupaš, ampak vseeno se je pametno še kaj dogovorit za garancijo... Ima mogoče kakšen avto, pa ga prepišeš ta čas nase?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Avto prepisat
shocked-1.gif
ej, gre se za dva jurja

Lahko mu posodim, gre se samo še zato, ali mu želim posoditi in kako
smile-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
To pa ne vem da bi ga ubili
confused-1.gif


Sošolca na lesni? Koliko časa je pa hodil, je zdržal pol leta?
smile-1.gif


Ena za pokušino: sedimo v Praproti (lokal v KR) pa zraven en tip, ki je mel že leta '90 Kawasakija ZZR500, nek downsizan ZZR model. Pa pravi Rizo, kok ma hudo čelado, a jo lahko proba? Itak, na. Pa rokavice? Izvoli. Ja kako pa v teh rokavicah tak neroden ključ za vžig držiš? pa vzame ključ z mize, zzzik skozi vrata, hop na motor in preden je lastnik odfrizal, je že po zadnjem kolesu drvel mimo okna
hysterical-1.gif


skratka, mad, bad and dangerous to know
smile-1.gif
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Na lesni ja...he he he...madona je blo tam luštn. Sj je mogu upisat ker so ga jebal polcaji in socialna nonstop
hysterical-1.gif


Zdržal pa res ni cel letnik
hysterical-1.gif


Bla je pa fura k je imu eno bolhco in sva se furala tam po škofji lok in je bil na avtobusni zmenjen z eno frajlo vendar ni hotla it u avto ampak je raje spizdla v avtobus za kranj...midva se peleva za njim, rizo živčn ko pes in enkrat začne prehitevat avtobus in se zabije v njega
hysterical-1.gif
tam pred globusom so bli zmerom eni šovi.

Je pa bil dost pasji ta rizo in če si se postavil proti njemu je bila živa pizdarija...od lomljenja zob na pločniku in naprej naprej

potem so bila še mamila..švercanje gor in dol...jst sem odnehal tam v škofji lok s šolo...pozneje zvedel da je živ hudič ratal z njemu (ne bi pripovedoval) in pol da je pa na dokaj čudn način končal svoje življenje (pred globusom)


Mah ..jebat ga ...zame je bil kumarat taprav