Ali posojate denar?

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
moje izkušnje:

- družina, nikoli več. Do sedaj sem posodil nekajkrat in čisto vsakič sem denar dobil vrnjen šele po nekaj letih s poudarkom na tem, da sem moral skoraj da prositi za svoj denar. S tem da se je tak ne ravno prevelik znesek (nekaj tisočakov) vračal po več let skupaj medtem ko so si oni menjavali avte in kupovali precej drage stvari v tem času.
bonk.gif


- prijatelji, do sedaj sem ga posodil samo enkrat, prijateljici, ki ima občutek za vrednote. Punca mi ga je vrnila kakor sva bila dogovorjena, čeprav sem ji rekel, da se sploh ne mudi.
Sem pa posodil denar sredi potovanja tudi neki znanki, ko sva skupaj potovala po svetu.... no ta je tudi skoraj pozabila, da mi mora nekoč vrniti tistega jurja in sem ga tudi dobil po daljšem prepričevanju.

Suma sumarum, nikoli več ne posodim nikomur, razen res res res samo določenim ljudem, pa še to podpisano na papirju in nakazano preko banke, da je čim bolj evidentno.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Jst bi pa posodil denar samo osebi, katere ne bi hotel nikoli več videt, to je tisto, " posod mi 50€ do plače ", ki jo resnici na ljubo ni videl že nekaj mesecev, obljubi ti pa sanjske obresti in celo darilo. Lepo vas prosim!!!! Če nimaš, pač nimaš, ali pa na banko in je stvar rešena. Če te pa banka zavrne, pa že ve zakaj.
Se pa strinjam z predhodniki, da je ponavadi baraba posojilidajalec, ki mora potem prositi za posojen denar, največkrat med sorodniki in dobrimi prijatelji.
bonk.gif

Morala je že zdavnaj umrla, na žalost.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Moram deliti z vami veselje ob 100% vrnjenem dolgu
cheer.gif


hmnja, 100%, torej brez obresti
wink-1.gif
ampak važno da sem nazaj dobil

zdaj pa ne posodim več nikomur. hough.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Da ne odpiram nove teme bom pisal kar v to.

Zelo dobremu prijatelju(sedaj bivšemu) sem posodil oktobra denar(3 mestna cifra), ker je bil brez in ga je nujno potreboval. Rekel sem mu, da se ne mudi s tem in naj ga prinese, ko ga bo imel. Do preteklega tedna si je privoščil ogromno stvari(nov rabljen avto, nove 17 col gume, obleke, žuri, opremljanje stanovanja..) in sem mu kulturno omenil kaj je zdaj z mojim denarjem in kdaj misli vrnit. Sam pri sebi sem si mislil, če ima denar za vse pizd***** tega sveta, zakaj ga meni ne more vrnit. Čez dva dni mi ga je v lokalu vrgel na mizo pred mene brez, da bi rekel hvala in mi samo rekel, da sem slab prijatelj, ker sem obljubil, da bom čakal in da je mislil s tem denarjem punci kupit darilo in ga sedaj ne more. Od tistega se ni več oglašal na telefon pa sva se poznala od plenic naprej in sem tudi sam pri sebi rekel, da takih prijateljem res ne potrebujem.
Že od prej sem imel od sodelavca slabo denarno izkušnjo, ko mi je vračal 10€ kar 2 meseca in mu nisem nič rekel do trenutka, ko je spet hotel, da mu posodim za cigarete. No čez en teden sem dobil denar nazaj in tisti sodelavec me sploh ni več pozdravljal.
Sam si redko sposodim denar in če si ga že, ga vrnem takoj, ko spet vidim človeka. Vedno zraven dodam še kak € več za kavo ali dve, samo zaradi hvaležnosti.

Denarja do groba več ne posodim nikomor več, razen družinskim članom in ožjim sorodnikom pri katerih vem, da bodo sigurno vrnili. Rajši pošljem 10€ kaki humanitarni organizaciji, kot pa spet posojam.
 

B81

22. jul 2007
34.268
8.816
113
Ma nadrl bi ga koji qrac kupujes stvari ce si meni dolzan..sicer pa sem sam na istem le cifra je visja...sem pozabil ze.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Ma to so čudni ljudje.. Ne vem kako jim ni nerodno. Meni ne da miru ker mtki nisem vrnil denarja ki sem si ga sposodil že 10 let nazaj in ki ga ona noče nazaj!

Mi si s parimi kolegi kar veliko posojamo zneske do 1000 eur pa vedno normalno od vseh vem da bom dobil in vsem bom vrnil.

Me je pa tudi en mulo našponal za par 100eur... Sem že pozabil denar, ampak ga čakam iz principa, da se pojavi nazaj v SLO.. enkrat se bo že..
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ne vem zakaj mam filing da mal bašeš, ker za 999 eur si namrec ni moral privoscit nic od nastetega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Nič ne base, hoče samo povedat da ima ta kolega denarja ko pecka, ne more pa njemu vrniti nekaj 100 evrov, zato ker bi rad picki.kupil novo igračo v obliki Jabuka.....

Mogoče pa ta ex prijatelj iz plenic spozna svojo napako.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Čakam, da dobim nazaj 3 plače izpred 35+ let, pol bom pa spet posodil!
P.S. Tam kjer sem delal smo imeli CARSKE plače!!!
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Dnar, avto in babe se ne posojajo.😆

Sine, kaj si hotel povedati? da ste imeli bencinkelnerji lepe place nekoc?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Jaz res ne vem kake kolege imate to...
Sam sem dobrim kolegom že posodil, tudi tisti ožji žlahti s katero se družim, pa sem še vedno vse dobil nazaj BP. Brez da bi moral težit in prosit...

Je pa res, da vem komu lahko posodim, komu pa nikoli
grin1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
casio: to niso bili prijatelji, kvečjemu znanci....pri denarju se neha.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Da se pri denarju neha je neumnost in razni pregovori da ce hoces izgubit prikatla mu posodi denar bla bla bla... veckrat sem ze posodil 4 mestno stevilko brez papirja (posojilne pogodbe), tudi jaz sem ze dobil od prikatla brez papirjev... zakaj brez papirjev? Nekaj tisoč € je drobiž oz. res minimalna odpravnina v primerjavi z dejstvom ki ga ob tem dogodku (ko posodiš denar) lahko izveš. Če je to cena za prijateljstvo potem bodi srečen saj si dobro prišel skos in si se ga relativno poceni rešil...
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ne vem zakaj mam filing da mal bašeš, ker za 999 eur si namrec ni moral privoscit nic od nastetega.

Nič ne bašem. Evo ti, posodil sem mu 300€. Samo avto si januarja kupil za 3k€ pa namesto 15col pnevmatik je vzel premium 17ke z novimi platišči(+1k€) itd... , ko je potreboval od mene pa skoraj, da ni imel za kos kruha. Jaz sem dobrosrčen človek in me je takrat res prosil in sem vedel, da ima že nekaj kredita. Rekel sem si mogoče ni prejel plače ali pa je bila slaba in potrebuje. Rekel sem mu tudi, da mi lahko vrača po obrokih 50€ mesečno, da mi ni treba v šusu vsega dati. Minevali so meseci in nisem videl niti € od njega. Potem se je pa začelo hvaličenje in zapravljanje na veliko mi je pa globoko v meni kipelo in sem mu kulturno rekel kaj je sedaj z mojim denarjem..... In vsega je bilo konec. Nisem mu bil nič foušljiv za kupljene predmete samo ne mi govorit kako si brez denarja, potem pa tkole. Danes ima njegova punca rojstni dan in ji hočem napisati čestitko na facebook pa sem ugotovil, da me imata oba že na block listi
confused-1.gif


Se res čudim, da je sploh prinesel in če nebi rekel bogve do kdaj bi čakal, če sploh bi dočakal. Mogoče za koga ni 300€ veliko, zame je. Kje je dobil tisti denar za avto itd. o tem nikoli ni hotel preveč govoriti. Zdaj sem itak jaz piz**, ker sem hotel nazaj nekaj kar je moje.

Zame je znanec nekdo, ki ga redko vidim, prijatelj pa nekdo, ki ga vidim večkrat tedensko in se v tistem času družiš v lokalu, na kakšnih izletih ....Ni mi problem dati za rundo ali pa večkrat zaporedoma za kavo, sam denarja pa ne dam več
jezen.gif