Ali posojate denar?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.309
9.057
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Posodim. Če tip ne vrne, dobi batine, če ženska ne povrne, mi mora dat onegavit.


Moja kolegica si bo zame pri tebi sposodla jurčka. Se bota ze zmenla da bo enkrat dala nekje pod pohorjem.

se tem dolg ni poplačan, je le opozorilo , tako da če ne bo mela love, bo morala še večkrat dat. in to malemu kavsiju.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Posodim samo toliko, kot "ne rabim". Če boš posodil in potem razmišljal o tem, raje ne posodi.
 

HotSatan

Pripravnik
12. feb 2011
666
0
16
Kavsi itak "posoja" samo prostitutkam po 30 evrov, potem pa ni razlike.
evil.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Denarček je zamenjal lastnika
smile-1.gif


Zaenkrat je dogovor vračanje po obrokih v 10 mesecih
rolleyes-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.703
113
blizu močvirne prestolnice
Pokazal si da si dober človek tako da se nimaš kaj sekirati. Če ti ne vrne boš imel pač dober občutek da si pomagal sočloveku, tako kot Karitas!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Morda bi bilo bolje da mi vrača po obrokih? Nekako razmišljam da je lažje dati večkrat po malo kot enkrat veliko
rolleyes-1.gif
Če bo njemu lažje, potem raje na obroke, boš prej dobil ves denar nazaj.
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Kaj pa če imaš recimo viška denarja in se odločiš posojati (tam do par jurjev)za normalne obresti... recimo 2x več kot banka.
Kako bi uredil da bi denar še kdaj videl?
 

Brezbanane

Zelenc'
3. okt 2011
15
0
1
Če si osebek ne more od banke sposodit keš, potem ima banka že neke razloge, da ga zavrne. Iste kot bi moral imeti ti, če pride dotičen osebek do tebe.

Sem posojal po par evrov, ko je bila sila. A ko je sila minila tudi o kešu ni bilo ne duha ne sluha. Zato nič več-
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Sem ga že posojal tako prjatlom, punci, kakor tudi familiji in povsod je isti rezultat... denar se ne vrne k meni kakor je bilo dogovorjeno, namesto nekaj mesecev se potem vrača po dve, tri leta, na koncu pa že skoraj prosiš za svoj denar, ki ga pa ponavadi ne vrnejo v celoti, zadnjih nekaj 100 eurov ostane v zraku tako, da sem na koncu še karitas, čeprav nikoli nisem hotel obresti, važna mi je samo glavnica. Skratka brezveze, sami problemi.

Če bom še kdaj posodil kakšen denar komu bom to posodil obvezno s podpisanim papirjem in še notarjem, če se le da. Same slabe izkušnje pač...

Izposodil si pa še nikoli nisem (na srečo), ker bi imel stalno tisti slab občutek...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

Če bom še kdaj posodil kakšen denar komu bom to posodil obvezno s podpisanim papirjem in še notarjem, če se le da. Same slabe izkušnje pač...

podpisan kos papirja ne pomeni nič... ker na koncu je po navadi tako da ne moreš vzeti nič! Imam takšne izkušnje. Pač država omogoči potem še osebni stečaj, in na koncu me samo še jezno pogleda, ko omenim dolg... (v stilu kakšen dolg, sej sem v stečaju...)

Evo dam polovico glavnice tistemu, ki izterja (pa zaradi mene še obresti lahko pobere, če mu uspe)
smile-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
vem za osebni stečaj, samo tega se poslužijo bolj redki..tistim ki so pa tako kritični, da jim grozi osebni bankrot pa ne mislim posojat -žal.
V mojem primeru je bilo tako, da nisem imel podpisanega papirja, bi blo pa vse precej lažje če bi ga imel... no na koncu mi je ratalo z odvetnikom in bančnim potrdilom kjer je jasno navedeno da gre za nakazano posojilo.

Je pa res to misija nemogoča, če oseba ni redno zaposlena...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Se že zapleta
hysterical-1.gif


prvi obrok plačila je na prošnjo dolžnika zamaknjen za en mesec
jezen.gif


to zna biti še pestro