Ali posojate denar?

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
ksz

sem se odločil da BOM posodil .... denar imam že skoraj dvignjen, dvigujem po 400 ker so pač prazniki

ker je dober frend ... ampak predvsem zato ker mi je enkrat "kril hrbet" v zame izredno neugodni situaciji
zmaga.gif


pisala ne bova nič....

...upam da se bo izšlo v obojestansko zadovoljstvo.

Srečno
crazy1.gif
.

Hvala
wink-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Slabo ocenjuješ ljudi
grin1.gif


večina ljudi ki me poznajo meni da sem ena [censored]
smile-1.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Citat:
Uporabnik retLa pravi:
Rekreativni_kolesar nič osebnega ampak ti pa si zategnjen..
evil.gif


Dam ti prav glede sošolcev,kateri so šli najprej po čike,potem pa fehtali denar za hrano.
zmaga.gif


Če imam potem tudi dam/posodim,ampak ne bilokomu. Rad "zategnem" kako rundo z prijatelji, grem sem in tja.. je pa to že druga tema. Nisem razsipač, niti nisem škrt. "Nešto između"
tongue-1.gif

Jaz tudi za rundo rad dam ... skratka, mi je neprijeten občutek, če nas gre, recimo, 5 na pijačo, pa se potem vsi v prvi rundi silimo, da bi plačali, na koncu pa natakarca kar enemu drugemu vzeme denar ... ok ... pijačo spijemo, pa gremo ... In potem lahko traja uro ali dve, da me končno pustijo na vrsti, da plačam. In meni ni težko plačati runde. Z veseljem jo plačam, ker potem tudi lahko nekaj poštenega pijem ... Sem bolj tak, da ... ko drugi mislijo plačati, si naročim bolj tako pijačo ... deci vode deci soka ... ko pa jaz plačam pa ... štok kolo, pivo ipd ... Takrat vsaj ni tistega občutka, da bi te oni gledal, da mu prazniš denarnico.

Pač ... problem je tu, da sem še študent, in morem iti prvo na predavanje, potem pa še grem delat preko študenta v biro, da pridem do nekega denarja .. delam 4 ure in je to to ... pa mam vedno denar, nikogar ne prosjačim, da mi posodi denar, ne moje, ne staršev, ne sestre, ne babice ...

Nisem tako kot eni študenti, ki pridejo vsak teden s polno denarja, da jima stara dva "posojata", pa na veliko zapravljajo denar.
Problem je, da jaz težko pridem do denarja, da mam natrapan urnik, potem ko pridem cel crknjen domov, pa bi potem denar na veliko posojal? Vedno je treba imeti stavek "takoj dobiš nazaj" za rezervo ... ker tak kot je en provedal že tu ... ko mu posodiš, pozabi, da si mu prijatelj ...

To, da babi ne posodim kartice je pa zato, ker ko gre po nakupih, je cel dan ni s trgovin, potem pa privleče poln avto robe domov ... od tega je skoraj vsega nakupa njenih cot ..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Jaz sem tak človek, da nikomur niti centa ne posodim ... Enkrat me je en ljubljančan na ulici stavil, pa vprašal, če mu razmenjam 100 evrov za 2x po 50 ...

Sem mu rekel, ko bo kupil tisto, kar misli, bo dobil nazaj 50 eur pa še ostalo ... in tip je še kar težil, če mam ...
Potem sem mu pa rekel, če se zavrt ali se delaš zavrtega? In res se je delal zavrtega, dokler mu nisem rekel, naj ****** ali pa ga zložim tu sredi ljubljane ... in potem je rekel samo ... ok, fjn se mej ... in je odšel

kaj ima tale zgodba veze s to temo???

Benady: ja, če zaupaš kolegu, potem mu le posodi. Sam nekam bi pa jest vseeno zapisal količino denarja, in obroke.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
..ja, glede vračanja:

pravi da sta dve opciji...ali vrača vsak mesec po 200 ali pa čez eno leto vse naenkrat

katera opcija je boljša?

obresti ne bom nič računal, če se bo sam zrajtal kaj dodati....
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
417
38
28
42
Sam se posodil prijatelju tisočaka, zmenila sva se da bo vrnil v enem letu. Vendar ker je bil v finančnih težavah je vrnil v dveh letih...
Njemu se je poznalo, jaz sem bil pa na zgubi, ker tisočaka nisem več občutil v celoti.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Posojam,če mam viška in si tut sposodim, če je nujno.Seveda, pa samo s familijo in določenimi prijatli, katerim dovolj zaupam.Gre pa tu za zneske vse od 10 eur dalje( ko se mi ne da it na bankomat
smile-1.gif
) pa do par sto eur.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
če praviš, da ga poznaš, potem veš, kakšen odnos ima do denarja. če je redoljuben pri varčevanju potem bi jest raje videl, da mi vrne v kosu, ker drugače tiste obroke hitro zapraviš, in potem kr nimaš nikjer tistega denarja. če je pa bolj zapravljivec naj pa vrača po obrokoih, in tako boš tud hitro videl, če je resen pri vračilu.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Morda bi bilo bolje da mi vrača po obrokih? Nekako razmišljam da je lažje dati večkrat po malo kot enkrat veliko
rolleyes-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
ja sej pravim. ti poznaš človeka, boš ti lažje presodil kaj je njemu lažje!
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Sem posodila denar, tako družini (ožji in širši) kot kolegu. Družina do zdaj vedno vse vrnila, res pa je da se nikoli nismo dogovorili za rok do kdaj mi morajo vrniti. Vedno je bil rečeno, da takoj ko bodo lahko, bodo vrnili. In še vedno so.
Kolega še ni vrnil. Najprej je bil dogovor v treh mesecih, potem sva to spremenila na eno leto. Naj bi vračal v obrokih, ampak zaenkrat slabo kaže
smile-1.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ja kaj ... poznam en primer tam z mojih koncev ... ded je bil avstrijec, mel je tam babo zraven nas, pa je mel polno menez .. in potem ta naenkrat pride k nam, če mu posodimo 1000 šilingov (nekdanjih avstrijskih) ... pa mi je prvo na misel padlo ... tip ma skos denar, zaj pa ga prosjači ... če ima denar, bo zagotovo takoj vrnil, potem pa mi je še prišlo na misel drugo ... če ima skos denar, in zdaj prosjači za njega, nekaj smrdi ... ves keš je spiškal ...

No, potem pa je šel do enega znanca, pa mu je oni posodil 2000 šilingov (je že dvignil cifro) in mu je rekel, da bo to takoj vrnil še v tem mesecu ..

Čez par dni pa znanec zve, da ga je baba natirala z doma in da je odšel za vedno v avstrijo ... in pa-pa 2000 šilingov ... Še danes jih ni dobil nazaj ...

Pred tem je bil zelo priljubljen povsod v naših in okoliških krajih ... vsi so ga poznali, poln denarja itd ... pa si misliš, človek je pošten, itak bo takoj vrnil ... pa da ...

Mam zelo deobre kolege ... se zgodi, da včasih tistemu najboljšemu kolegu posodiš 10 evrov, če ima premalo denarja s sabo ali v avtu pozabi denarnico .. Ne more pa biti nekaj normalnega, da te dober kolega prosi za tisoč evrov? .. Prvič, od kar mu jih daš na roke, vsako noč težko spiš, na konci pa imaš 50-50 možnosti, da denar vidiš ali pa nikoli več ...

Sem že kdaj posodil nekdaj 200 tolarjev komu .. pa si je kupil kar si je mislil ... ampak potem je očitno pozabil na to, ker je še leto dni v družbi mi pozabil vrniti ... sicer mu nisem tega nikoli omenil .. ampak nikoli več ta(k) človek ne dobi niti centa od mene ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
če je ded na mestu in ti je stal ob strani ko ti drugi nebi, si se pravilno odločil, tu je način da si lahko isto "velik"kot on, ko teb ni bilo fajn.

Naj ti vrača po obrokih, če po 5 mesecih škripne nekaj, si še vedno cuknil jurja..