Ali posojate denar?

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kakšno posojanje, ni šans. Razen če ti založi kak predmet, vreden za dve posojili, da potem lahko prodaš za pol cene b.p.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Denarja se ne posoja, žal.

Govorim iz izkušenj, tako svojih kot iz izkušenj drugih.

Če se že nabirajo slovenske modrosti, dodajam še eno - denar je za med ljudi.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Jaz sem posodil prijatelju, kateri je imel z mano prometno nesrečo in mu je potekla pogodba zaradi dolgotrajnega zdravljenja ter je ostal brez službe, stroški pa so se kopičili. Sicer sva naredila overitev na UE in zapisala kdo je komu posodil,vsoto in do kdaj bi se naj denar vrnil. Vrnil mi ga je sicer pozneje,ampak sva bila dogovorjena da mi vrne ko dobi odškodnino,tako da ni bilo problemov.
smile-1.gif
Vsota ni bila zelo velika,niti majhna.. pač ena plača ( jurja )

Sem pa posodil raznim znanec 30-40€ kateri so mi obljublali dvojno čez 2 dni, ampak nisem niti svojega denarja videl..
grims-1.gif
Brez 40€ se da preživet, pri meni pa so takšni odpikali..
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Ima službo....pa tudi že velik puf...ker bajto zida

Ja, potem pa pogodbo narest, da ti garantira z nečim ali pa kot je že nekdo omenil, da je jamčil z avtom oz. prepisal nanj.

Povej mu svoje zahteve in potem je itak odvisno od njega.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Jaz ga načeloma ne, niti sodelavcem niti frendom....družinskim članom bi ga pa, če bi me prosili...

...dosedaj me še niso
smile-1.gif


Sprašujem zato ker me kolega fehta za par jurjev, vrnil bi jih v enem letu
rolleyes-1.gif


Vi napišete kaj črno na belo? Ali kako se to gre?

Če greš k notarju in ti oviri pogodbo oz podpis ,je to kot =O NULA.
Narediš Notarski zapis ,pa napišeš kaj ti ,da za zavarovanje tega kredita in to potem pomeni ,da lahko takoj vzameš zadevo v svojo roko(npr avto ali pa stanovanje )zavisi kako si napisal pogodbo .Samo ne hodi k odvetniku pojdi k notarju!!
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Jaz sem tak človek, da nikomur niti centa ne posodim ... Enkrat me je en ljubljančan na ulici stavil, pa vprašal, če mu razmenjam 100 evrov za 2x po 50 ...

Sem mu rekel, ko bo kupil tisto, kar misli, bo dobil nazaj 50 eur pa še ostalo ... in tip je še kar težil, če mam ...
Potem sem mu pa rekel, če se zavrt ali se delaš zavrtega? In res se je delal zavrtega, dokler mu nisem rekel, naj ****** ali pa ga zložim tu sredi ljubljane ... in potem je rekel samo ... ok, fjn se mej ... in je odšel

Ne posojam nikomur denarja ... sem človek, ki nikomur ne zaupam ničesar ... Edino moji sestri. Še moji punci, s katero sma že 8 let skupaj, ji ne zaupam toliko, da bi ji prosto pustil, da mojo bančna kartico nosi s sabo ... Če že, jo vprašam zakaj jo rabi?

Še nikoli nisem posojal denarja ... tudi ljudem, ki so bili v stiski ... sošolci so zjutraj prvo, kar so mogli narediti, šli po cigarete ... potem ko je bila malica, pa so me prosjačili za 200 nekdanjih tolarjev da si grejo po sendvič ... Žal ... če so mu čiki bolj važni kot hrana, potem pa mislim, da ne rabi denarja ... svojo hrano si je očitno že kupil zjutraj.

Posoditi več kot sto evrov nekomu? Ok ..če še sto evrov nima, potem me zanima zakaj rabi 100 evrov in zakaj nima toliko denarja ...

Glede jurja evrov na posojo .... ni takšnega prijatelja, da bi mu posodil ... moji punci, na primer, da bi posodil jurja? ... niti na pamet mi ne pride ... Bi pa jurja posodil enojajčni sestri, drugi sestri ne bi, bratu še manj, pa mami pa atu še bi posodil ... če bi lahko oz mogel ...

Moji enojajčni sestri sem 6 let nazaj posodil 400 evrov - zadnji denar, ki sem ga imel, da si je šla kupla avto, in mi je dala nazaj takoj ko je lahko ... sicer za 3 leta, ampak tudi če mi ne bi, bi že pozabil ... ampak bi pa vedno bil tisti občutek z mano, da ni takšen človek kot se bi naj delala, da je ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Tebi pa ni lahko v zivljenju rekreativc. Da partnerki po 8 letih ne zaupas bancne.... Tle jo imas, pa opazuj njeno potrato denarja. Bos vsaj videl,ugotovil da si 8 let zivljenja stran vrgel, in bos sel iskat drugo kandidatko za mater tvojih otrok.
Po enem letu sva se midva "pooblastila" navzkrizno na racunih, pa se ni v treh letih zapravljala mojega denarja, razen po mojem narocilu. In enako obratno.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
ksz

sem se odločil da BOM posodil .... denar imam že skoraj dvignjen, dvigujem po 400 ker so pač prazniki

ker je dober frend ... ampak predvsem zato ker mi je enkrat "kril hrbet" v zame izredno neugodni situaciji
zmaga.gif


pisala ne bova nič....

...upam da se bo izšlo v obojestansko zadovoljstvo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Torej nebi posodil mami deset jurjev za vikend hišico, dok si pač ne uredi kredita?


Pysda, kak lahko zivite sami s sabo.

Če bi hotla delat nepotreben luksuz na kredit, bi ji rekel naj odjebe ja.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
ksz

sem se odločil da BOM posodil .... denar imam že skoraj dvignjen, dvigujem po 400 ker so pač prazniki

ker je dober frend ... ampak predvsem zato ker mi je enkrat "kril hrbet" v zame izredno neugodni situaciji
zmaga.gif


pisala ne bova nič....

...upam da se bo izšlo v obojestansko zadovoljstvo.

Srečno
crazy1.gif
.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Rekreativni_kolesar nič osebnega ampak ti pa si zategnjen..
evil.gif


Dam ti prav glede sošolcev,kateri so šli najprej po čike,potem pa fehtali denar za hrano.
zmaga.gif


Če imam potem tudi dam/posodim,ampak ne bilokomu. Rad "zategnem" kako rundo z prijatelji, grem sem in tja.. je pa to že druga tema. Nisem razsipač, niti nisem škrt. "Nešto između"
tongue-1.gif