Ali posojate denar?

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik jansatovaurska pravi:
Koliko nucaš ? Tam do 30 jurjev lahko še dones...

Pismo, dobr si plačan za tole anti jankovič propagando. A rabite še koga?
 

krengorenc

Pripravnik
12. jul 2011
136
0
16
Če si se odločil, da mu imaš namen posoditi, pač posodi! Če ima tip kakšno premoženje bo možnost vsaj iztrjat , četudi sestavita pogodbo sama (COVL).
Jaz osebno sem zelo proti posojanju, saj imam ZELO slabe izkušnje s "prijatelji" kakor tudi z lastnim bratom (toliko o žlahti). Ve se, kdo posoja denar! Banke! Bolje prva zamera, kot ........
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
En pregovor pravi:
Citat:
"Če se želiš z nekom prepir in kreganje mu posodi denar."

V bistvu je zdaj kar nerodna situacija, ker te je prosil denar, če mu ga ne posodiš bo kolega kuhal mulo, če mu ga daš boš kuhal mulo ti ker ti kolega ne bo vrnil denarja. Vprašanje je tudi zakaj rabi denar. Ponavadi si taki kot je tvoj kolega sposojajo denar na raznih koncih in krajih, prej ali slej se jim zalomi in denarja ne morejo vrniti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Tak ki stalno zivi s sposojenim denarjem mojega denarja najbrz ne bi videl. Drugo je ce mu zmanjka nekaj denarja za nakup avta, fleta, opremo fleta da se vseli cimprej. Nekemu luzerju pa ne bi posodil pa ceprav bi mi bil brat....
Ce pa nekomu manjka nekaj % za uresnicitev zelje pa se da kaj zmenit.
 

Blaz

Pripravnik
4. avg 2007
353
0
16
Ma glede na to da se sprasujes ce mu psodit al ne, bi reko da ne.Ce bi mu zaupal dovolj nebi razmisljal.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Jaz ga načeloma ne, niti sodelavcem niti frendom....družinskim članom bi ga pa, če bi me prosili...

...dosedaj me še niso
smile-1.gif


Sprašujem zato ker me kolega fehta za par jurjev, vrnil bi jih v enem letu
rolleyes-1.gif


Vi napišete kaj črno na belo? Ali kako se to gre?

Posodim, če mi vrne v roku enega meseca in nič več. Aja, pa še 10% obresti pri takih vsotah.

A kolega ima službo? Ker za tiste par jurjev lahko vzame gotovinski kredit.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Citat:
Uporabnik krengorenc pravi:
Če si se odločil, da mu imaš namen posoditi, pač posodi! Če ima tip kakšno premoženje bo možnost vsaj iztrjat , četudi sestavita pogodbo sama (COVL).
Jaz osebno sem zelo proti posojanju, saj imam ZELO slabe izkušnje s "prijatelji" kakor tudi z lastnim bratom (toliko o žlahti). Ve se, kdo posoja denar! Banke! Bolje prva zamera, kot ........
467716-post_slo.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Cloveku ki mi je posojal denar sem posodil denar katerega nisem videl. Zacetek in vrhunec krize sta me tu pač zaklala.


Sedaj imam par smešnih varjant "zunaj" ampak pri ljudeh, ki zarad lastne sramote nebi sli v to da mi nebi vrnili, pa če je blo obljubljeno letos, pa bo pas spomladi, bo pa.


Jurcka posodim BP, ce bi pa nekdo mel 5k da naredi biznis in zasluzi 2k, tu pa posodim pač pod jebenim pogojem, da tudi
sam dam kos šnicla v lape. Al pa si idi drugam sposodit, glede nato da si k meni prisel, pa tako nimas drugam. Sicer pa ce je tolko
deda da fehta za pet jurjev, bo tut rekel, posodi mi pet, vrnem šest še letos, ali podobno.


Sem pa na dost dnarja čakal tudi dvojno obljubljeno obdobje, brez obresti, mam pač slabost, da res rad finančno pomagam, če le imam,
sam nisem imel (pa še zdaj nimam) dost gotovine, pa vem kak je, ko na hiterco rabiš dosti, da fiksno zasluzis malenkost.


Ker pa vas je na alterju tak 90% geekov ki živite po principu 80ih "babe avta dnarja se ne posoja", pa tak nevem zakaj tu pišem,
zares pravi prijatli so si tudi po deset jurjev dolžni, pa še vseeno gredo skupaj na morje, pa kaj bi vam to razlagal, če ste vi, vaša tipkovnica pa štrom od mame.

To ne leti na Bernardija pa jftcja, to se katapultira na Bernardija pa jftcja. Konja.


Na ostale: če vas fehtajo za denar pa ga ne želite posodit, sami ste krivi, kaj pa navzven dajete občutek finančnosti.

"Smešni" vedo, da nimam niti za orbit, "moji" pa vedo da mam za kako žemljo na strani.
 

krengorenc

Pripravnik
12. jul 2011
136
0
16
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Cloveku ki mi je posojal denar sem posodil denar katerega nisem videl. Zacetek in vrhunec krize sta me tu pač zaklala.


Sedaj imam par smešnih varjant "zunaj" ampak pri ljudeh, ki zarad lastne sramote nebi sli v to da mi nebi vrnili, pa če je blo obljubljeno letos, pa bo pas spomladi, bo pa.


Jurcka posodim BP, ce bi pa nekdo mel 5k da naredi biznis in zasluzi 2k, tu pa posodim pač pod jebenim pogojem, da tudi
sam dam kos šnicla v lape. Al pa si idi drugam sposodit, glede nato da si k meni prisel, pa tako nimas drugam. Sicer pa ce je tolko
deda da fehta za pet jurjev, bo tut rekel, posodi mi pet, vrnem šest še letos, ali podobno.


Sem pa na dost dnarja čakal tudi dvojno obljubljeno obdobje, brez obresti, mam pač slabost, da res rad finančno pomagam, če le imam,
sam nisem imel (pa še zdaj nimam) dost gotovine, pa vem kak je, ko na hiterco rabiš dosti, da fiksno zasluzis malenkost.


Ker pa vas je na alterju tak 90% geekov ki živite po principu 80ih "babe avta dnarja se ne posoja", pa tak nevem zakaj tu pišem,
zares pravi prijatli so si tudi po deset jurjev dolžni, pa še vseeno gredo skupaj na morje, pa kaj bi vam to razlagal, če ste vi, vaša tipkovnica pa štrom od mame.

To ne leti na Bernardija pa jftcja, to se katapultira na Bernardija pa jftcja. Konja.


Na ostale: če vas fehtajo za denar pa ga ne želite posodit, sami ste krivi, kaj pa navzven dajete občutek finančnosti.

"Smešni" vedo, da nimam niti za orbit, "moji" pa vedo da mam za kako žemljo na strani.

Te po svoje razumem! Morda pač imaš "srečo", da se ti vse slej ko prej uredi. Kaj bi rekel na to:
- Posodiš denar kolegu, ki pa je, česar niti ne veš, zadolžen kar na več koncih in nazadnje pristane v zaporu. Klican si na sodišče, ker je sam povedal komu vse je dolžen, tam pa s tabo delajo kot da si ti največja baraba! Denarja nikoli ne vidiš!!"
-"prijatelj " kupuje parcelo na Hrvaškem in rabi 7jurjev. Denar je denar in vseeno podpiševa pogodbo!! Na koncu izterjava preko COVL ko ima končni avto na sebe. Prej vse na poartnerico.Traja 2 leti!
O žlahti ne bom izgubljal besed, razen da na koncu prosiš za lasten denar, kot da si ti komu dolžan. Pa še ti izpadeš slab, ker terjaš "lastnega" brata!
Kako že ti praviš vsemu temu ? Aja 80ta, ko smo zaplankani!
13.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
ksz

Enkrat posodil malenkost znancu, ki je ostal brez službe. Obljubil je, da vrne naslednji mesec, ko dobi nakazilo od zavoda. Moj koorac. Tri mesece sem čakal, da se je blagovoljil vrniti, medtem pa še naprej kadil kot turk in hodil po lokalih. Da je mera polna, je pri vračilu - nakazilu na moj TRR, odbil stroške nakazila. Kako je lahko človek tak cigo? (se opravičujem vsem pripadnikom Romske skupnosti).
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Ne posojaj ... Več kaj pravjo: če se hočeš prjatla znebit, si dnar od njega sposodš ... mam izkušnje ...
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Avto prepisat
shocked-1.gif
ej, gre se za dva jurja

Lahko mu posodim, gre se samo še zato, ali mu želim posoditi in kako
smile-1.gif

Sodelavc je posodu 5000€ in za garancijo je dobil prepisan avto v vrednosti 25000+€

Je pa tko, če ti je kolega bi moral vedet koliko mu zaupaš in če je taprav ti bo vrnu v roku, je pa res da se ob posojanju denarja dostikrat pozabi na prijateljstvo! "poznam več primerov"
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Nisem brala vsega...

Jaz mu nebi posodila, dober prijatelj gor ali dol, pri denarju se vse konča in tako bom rekla, če za dobo enega leta ni zmožen dobit kredita na banki v tem znesku potem ne vem kako ti ga bo vrnil...

Tudi neka ovirjena zadeva je tako tako... če mu ne boš imel kaj vzet se boš lahko obrisal pod nosom.

Denarja se ne posoja, žal.

Govorim iz izkušenj, tako svojih kot iz izkušenj drugih.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Jaz ga načeloma ne, niti sodelavcem niti frendom....družinskim članom bi ga pa, če bi me prosili...

...dosedaj me še niso
smile-1.gif


Sprašujem zato ker me kolega fehta za par jurjev, vrnil bi jih v enem letu
rolleyes-1.gif


Vi napišete kaj črno na belo? Ali kako se to gre?

Dobro razmisli koga boš v prihodnje lažje pogrešal: kolega ali denar