Prepovedana ljubezen?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Sem mislil da incest seže tudi do bratancev pa očitno ne. Se tiče samo 1."dednegareda".(starši-otroci, bratje-sestre). Tko da kaznivo naj ne bi bilo kako pa je to "moralno" sploh na podeželju je pa 2.?
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
evo iz Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih:

Citat:


21. člen

Zakonske zveze ne morejo skleniti med seboj sorodniki v ravni črti, ne brat s sestro, polbrat s polsestro, stric z nečakinjo, teta z nečakom in tudi ne otroci bratov in sester, polbratov in polsester med seboj. To ne velja za razmerja, ki nastanejo pri posvojitvi, razen za posvojitelja in posvojenca.

23. člen

Center za socialno delo sme, če so za to utemeljeni razlogi, dovoliti sklenitev zakonske zveze med otroci bratov in sester, med otroci polbratov in polsester, med skrbnikom in varovancem ter osebi, ki še ni stara osemnajst let.

24. člen

Preden center za socialno delo dovoli sklenitev zakonske zveze po 23. členu tega zakona mladoletniku, mora zaslišati njega, osebo, s katero namerava skleniti zakonsko zvezo ter njegove starše oziroma skrbnika.
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Živijo pa še vedno lahko skupaj, priimek je pa itak isti.
grin1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
to pomeni da dejansko se sestrične in bratranci ne morejo poročiti....al je še prezgodna ura zame
crazy1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
to je to ja. Nažalost za nekatere. Sej ti pravm. Seksita pol pa boš vidu.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.944
755
113
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
to pomeni da dejansko se sestrične in bratranci ne morejo poročiti....al je še prezgodna ura zame
crazy1.gif

Ce se ni prezgodna za mene, to pomeni da se lahko
wink-1.gif

Center za socialno delo "lahko" dovoli poroko ce so utemeljeni razlogi
wink-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.944
755
113
Primer:

Spoznas punco, imata se rada in se odlocita za otroka.Rodi se vama 1,2,3, X otrok. Cez cas ugotovita, da sta si v sorodu in bi se vseeno rada porocila.

PS. Moj ata je ugotovil, da sta se v enem nasem daljnem kolenu porocila bratranec in sestricna. Druzinsko drevo je izdelal zelo dalec nazaj.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Cez cas ugotovita, da sta si v sorodu in bi se vseeno rada porocila.

če pa svojih sestričen in pa bratrancev ne poznaš...pol pa res
bonk.gif
Redneck.press
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
ok, jaz vseh ne poznam,...oče od fotra se je takoj po njegovem spočetju odselil v tujino in tam ima spet ene par otrok,...da grem v Londonu žurat, se tam zatrapam v enega domačina, po pravici povedano, takoj ne bi vedla, da je moja žlahta, ker tako pristnih stikov z njimi nimam
confused-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ok, to da je šel v tujino...sam kolk pa je to v splošni praksi? najbrž ne ravno v večini.
najbrž se nebi dajala dol pa celo hotla poročit če nebi vsaj v osnovi mal spoznala staršev...ne vem no... sej glede tega se hitr izve ali sta v ožji, v širši ali pa sploh nista v žlahti...
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Ja no, če je nekdo nezakonski, ratal na kaki fešti, očeta nikoli spoznal, mogoče tudi ne bi dolgo časa vedel
grin1.gif


Čeprav, da se malo navežem na tvoje vprašanje prej,..ti si od vsake bejbe, s katero si sexal, prej spoznal starše? Jaz, iskreno povedano ne
grin1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.944
755
113
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
ok, to da je šel v tujino...sam kolk pa je to v splošni praksi? najbrž ne ravno v večini.
najbrž se nebi dajala dol pa celo hotla poročit če nebi vsaj v osnovi mal spoznala staršev...ne vem no... sej glede tega se hitr izve ali sta v ožji, v širši ali pa sploh nista v žlahti...

Sej zato pa pise "utemeljeni razlogi"
smile-1.gif
. To je tisti prostor za stavri, ki se zgodijo z ravno tolko moznosti, kot je imas da zadanes na loto.

V kolikih primerih se stestricne in bratranci ne poznajo, tud zlahta ne. In tudi tak folk obstaja, ki se poroci brez vednosti svojih starsev, mogoce starsi prej umrejo, se srecajo v kaksni tuji drzavi itd.... Sicer to da se ti to zgodi s cistokrvno sestricno je verjetnost res mala.

Mislim pa da se pri nas ni to ravno zgodilo med bratrancom in sestricno direkt ampak med otroci bratrancev in sestricen (ali celo med otroci otrok brtrancev in sestricen). Tukaj je verjetnost, da se ne poznajo malo vecja. Ko delas druzinsko drevo se najde kaj takega
wink-1.gif
In se tukaj je vlka moznost, da so vsi ocetje bili pravi.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
ksz..

@Vlak; posledično tudi osebi, ki nosi alterja (se je zajeban pogovarjat sam s sabo, ane
hysterical-1.gif
).

Če je deklca dobra, se je ne brani. Če bi imel jaz dobro sestrično, žali bog...Ti raje najprej njo praši, kaj si ona misli o temu in če ji ni oviral, idi po šteko kondomov pa gasa
wink-1.gif
.