šef(ica)

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
kzs
a ni tista južnokorejska predsednica neka šefica... pa tista brazilska predsednica je tudi bila neka šefica... zgleda so šefice res precej pokvarjene.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
ksz...

ne vem, če ravno spol igra neko veliko vlogo, ali pač?

v svojih 15+ letih delovne dobe sem si skusila marsikaj.

Najprej en strupen kolektiv z večino ženskami...res za bruhat

Nato moški kolektiv, super, dogovorili, oddelali, realizirali in to je to

nato prišla spet v pretežno ženski kolektiv - a začuda je bilo vse na nivoju - se še zdaj slišim z nekaterimi

zdaj delam spet v pretežno moškem kolektivu in je super


kar se pa šefov tiče pa mislim da spol sploh ne igra vloge, odvisna je osebnost, čustvena inteligenca, strokovnost in to, da si timski človek

vem za enega moškega šefa, ki je vztrajno izvajal mobbing ne le nad mano, ampak nad večino njegovih podrejenih (večina moški kolektiv)....da ne govorim o metanju stvari v glavo (dobesedno), do psihiranja 100/h, sodelavec je zaradi njega začel jemati antidepresive, jaz pa sem dala odpoved in menjala službo.

vem pa tudi za šefico, ki je v roku pol leta uspela razdrmat celo svojo ekipo, dve ključni delavki sta si po hitrem postopku menjali zaposlitev, dva so pa pred tem odpustili.....nato bi morala ta šefica dejansko tudi sama operativno nekaj delati pa je raje šla v drugo službo....nato so celo tisto službo outsourcali.

je pa nekaj dejstvo, da v poslovnem svetu biti ženska je hendikep. še vedno namreč slišiš izjave v stilu: "Pa kaj bo ona govorila, če pa je ženska", ali "Tako bedarijo lahko izjavi le ženska"....

Vendar za žensko, ki ni obremenjena s tem to ni ovira, predstavlja le še dodaten izziv.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Hendikep ste v večini ženske, kar same sebi.

Če je ženska sposobna in se to tudi vidi, potem še nisem srečal veliko moških, ki bi imelo kaj proti taki osebi, čeprav je ženska. Če grem še dlje, takšna ženska je med moškimi tudi zaželena kot del družbe. Pustimo tiste jokice, ki se bojijo vsakega, ki nakaže, da je lahko celo boljši od njih, govorim o čustveno dozorelih osebkih.