Kaj naj dam na travnik od kogar nimam ničesar

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Travnika se leta ni vzdrževalo zaradi žlahtarskih kregov zdaj se je pa zmenilo. Pisno. Ker je kar daleč od mene se mi ne splača kosilnice vozit vsak teden tja... da bi komu oddal v pašo je pa premalo tj. 200 kvadratov. Pa še zraven ceste je in so bili že problemi s sosednjim travnikom ko so krave ušle na cesto.
Skratka kaj naj dam gor? Sadovnjak tega že ima doma; vrt tudi. Da bi komu oddajal mi ni.
Razmišljal sem v kakšnih z nič vzdrževanja pa malo rabutanja in škodljivcev rastlin...
V poštev bi prišle torej kakšne maline, kosmulje, borovnice (ameriške, sibirske), aronija... kaj drugega?
Da spomladi posadim grem za vikend pogledat...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zraven kako prometne ceste bi ti imel borovnice, aronijo...
Ti si imel probleme, ker so sosedove krave ušle na cesto?
Ne verjamem v zgodbo nič vzdrzevanja, malo rabutanja in lepo zelenico. Vsaj eno, naibrz pa kar dve zadevi moraš iz te enacbe odstraniti.

Naj sosed zagradi še tvoj kos travnika.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

200m2 pa res ni travnik, ampak kos zemljišča za pozabit ali prodat
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Kaj pa naj naredim? Pustim travo? Sosed noče ker je z vsemi po spisku skregan. Vrtičkarji ne pridejo v poštev ker jim je predaleč .
Cesta hjah mogoče 100 avtov na dan pa trahtor po vzporedni makedam/kao asvalt cesti.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Tu na alterju stalno iščejo plac za žurke, daj eno klopco tja, travo bodo že potancal zastonj. :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sem mislil da je več avtom mimo.
BI lahko jumbo plakat postavil. Aja tega ne smeš tako blizu ceste. Lahko pa parkiraš šleper prikolico z reklamo na ceradi
wink-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
vsak teden bi kosil? ene 3x na leto je dovolj v še najbolj travnatem koncu slovenije... mogoče 4x...
200 kvadratov? misliš 2000?
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik skala pravi:
vsak teden bi kosil? ene 3x na leto je dovolj v še najbolj travnatem koncu slovenije... mogoče 4x...
200 kvadratov? misliš 2000?

Ne 25x8x25x7,50m so mere. Nebi rad, da se nič ne dogaja gor.
Ena varijanta je da posadim orehe pod njimi itak nič ne raste
grin1.gif

Jumbo plakati morajo bit najmanj 30m od ceste tako, da ne pridejo v poštev
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
vsak teden bi kosil? ene 3x na leto je dovolj v še najbolj travnatem koncu slovenije... mogoče 4x...
200 kvadratov? misliš 2000?

Ne 25x8x25x7,50m so mere. Nebi rad, da se nič ne dogaja gor.
Ena varijanta je da posadim orehe pod njimi itak nič ne raste
grin1.gif

Jumbo plakati morajo bit najmanj 30m od ceste tako, da ne pridejo v poštev
em... pa z žlahto ste se kregali za to zaplato?
stupid-1.gif

lobiraj pri vaških občinarjih za širitev ceste
zmaga.gif

ali pa lobiraj da naredijo kakšno parkirišče za turiste... pomoje je najbolje da se čim ceneje znebiš tega (ceneje mislim s prepisi ker bo prepis več stal kot je vse kupaj vredno)
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.591
113
Pod orehi bo še kar nekaj let rasla trava. Če se v jeseni odstrani listje, kar bo verjetno zaželeno, da ga ne nosi sosedom, trava raste skoraj normalno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
ker omenjaš cesto..tebe ni tam..ti bojo vse pokradli oz. porabutali.

Če ni ograjeno..škoda truda. Morda kako jablano - starinska sorta, da raste sama in samo pobreš jabolka ter daš prešat v sok. Ostalo pa trava..2 x letno pokosiš in to je to.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
leta ni vzdrževalo zaradi žlahtarskih kregov zdaj se je pa zmenilo. Pisno. Ker je kar daleč od mene se mi ne splača kosilnice vozit vsak teden tja... da bi komu oddal v pašo je pa premalo tj. 200 kvadratov
-Zakaj ste se kregali, zdaj pa ne veste kaj bi s svojimi 200m2???
-Ta košček je kje?? Mesto, ulica, vas, odročen kraj, v naselju med hišami.......????
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Travnika se leta ni vzdrževalo zaradi žlahtarskih kregov zdaj se je pa zmenilo. Pisno. Ker je kar daleč od mene se mi ne splača kosilnice vozit vsak teden tja... da bi komu oddal v pašo je pa premalo tj. 200 kvadratov. Pa še zraven ceste je in so bili že problemi s sosednjim travnikom ko so krave ušle na cesto.
Skratka kaj naj dam gor? Sadovnjak tega že ima doma; vrt tudi. Da bi komu oddajal mi ni.
Razmišljal sem v kakšnih z nič vzdrževanja pa malo rabutanja in škodljivcev rastlin...
V poštev bi prišle torej kakšne maline, kosmulje, borovnice (ameriške, sibirske), aronija... kaj drugega?
Da spomladi posadim grem za vikend pogledat...

Naj ta ki pase krave postavi boljšo ograjo in je rešeno. Ker karkoli boš posadil bodo rabutali.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če je zazidljivo, je teh 200m2 nekaj vredno, če pa je dejansko travnik, je pa to bolj gredica (1) kot nek resen travnik. Tudi orehov v množini nevemkoliko ne boš moral gor postavit
grin1.gif


Glede na to, da ti je daleč, nimaš in nimaš namena naredit ograde, pozabi, da karkoli bo na dosegu roke da bo folk/mimoidoča žival pustila pri miru. Torej ti razen kakega nezahtevnega drevesa itq ne ostane. Kosit prideš 3x na leto, sej ne rabiš imet golftravce, če te ni tam, drugega pa...?

Zdaj, če pa bi naredil ogrado, pa gor eno malo lopo, imaš lahko pa dejansko mini žur plac, pa magari zase. pa eno brajdo za senco, dve-tri smreke ob cesto, da se ti ne praši v glavo, in imaš "nekaj" od te zemlje
smile-1.gif
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Maline sem dal za začetek. 10 komada. Če bodo porabutal se ne bo sekiru
Za utico se pa tudi že zanimam sam so vse +1000
bonk.gif
lesene.
Kakšna cenej varijanta?