Hot in težave z MMS-i

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Zdravo,
Hofer Telekom paket imam že nekaj časa in sem drugače z njim zadovoljen. em pa pred dnevi dobil "nov" telefon. Telefon je bio nekaj malega rabljen. Predvdidevam, da je bil kupljen na Si.mobilu, saj ima APN za internet in MSM že nastavljen in ga na roke ne morem pobrisati. Interent mi sicer del v Slo, medtem ko sem bil za vikend na Hrvaškem in ni delal, kljub vkljjčenem romaingu, medtem ko mi SMS ne delujejo tudi v Sloveniji ne, kljub temu, da sem dodal nastavitveve za hofer. Tako imam sedaj dva mms apn-ja.
Sem tudi klical na Hofer vendar mi ne znajo pomagati.
Ima kdo kaj idej, kako pobrisati prednstavljene APN-je.
Gre pa za A3 2017 in Nougart android.
Hvala in lp,
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Sem. Večkrat. Pomojem je pri meni problem, da imam sedaj 2 APN-ja za MMS.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Odpri simobilov APN za MMS in klikni zgoraj desno na tri pikice. Tam imaš možnost brisanja.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Včasih ti ne dovoli brisanja. Je "zapečen".

V tem primeru je edina rešitev "root" telefona in editiranje ene datoteke na sistemski particiji. V sosednji temi sem opisal, kako sem sam to rešil.

LP
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Uh sem se bal, da bo tako. To je pa skoraj tako, kot pred časom ko so operaterji zaklepali telefone.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Včasih se sicer da tudi normalno zbrisati original APN-je... Poizkusi pač..
wink-1.gif
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Očitno pri meni ne gre "out of the box". Sem poizkusil tudi na način, da sem na dodani Hot MMS APN, pod APN type dodal "default,supl,mms". V tem primeru sem MMS-je celo lahko poslal (prejemik ga je tudi dobil), vendar pa mi potem internet ni delal...skratka ni bilo ok.
Any idea? Res nimam volje root-at telefona....
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-902
83
ja, to je tudi res, ali kaj tazga rabiš ? imenik je na gmailu, sd daš ven iz telefona
 

jurski

Zelenc'
14. feb 2012
15
0
1
Imam podobne težave na Galaxy s5 in Bobu. Pošiljanje MMSov dela, sprejemanje pa ne. Le v primeru, da dobim dva MMSa, lahko sprejmem drugega, prvega ne. Prednastavljen ja Simobilov APN, ki ga ne morem urejati/brisati.

Spremljam temo, upam da se najde rešitev poleg rootanja
smile-1.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Pri meni na Huawei Y5 II pošlje MMS normalno, pri sprejemu pa piše Unsupported object removed, enako z ročno vpisanimi hot mms+data nastavitvami kot tudi s tistimi, ki jih je telefon samodejno prejel...
 

tofsy

Pripravnik
16. feb 2009
86
9
8
Meni na huawei p10 dela pošiljanje in prejemanje mms-jev normalno tako doma kot v tujini (A, Cro). Nastavitve takšne kot sem jih prejel preko nastavitvenega sms-a.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Na Y5 II neki zajebava, Xperia Z1 Compact normalno prejemala, Y5 II je pa na A1 normalno prejemal...
 

Nitro

Pripravnik
14. feb 2011
53
8
8
Pri meni je bilo tako ko so mi iz pomoči poslali nastavitve za MMS in internet so potem Simobilove nastavitve izginile...pojavile so se spet ob updejtu firmwara
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Bravo Nitro, končno en uporaben odgovor. Tudi sam imam Simobilov S7. Pred HoT sem bil na bob, pri aktivaciji Hot kartice sem sprejel poslane nastavitve in MMS je delal. Po posodobitvi telefona so se spet pojavile zapečene A1 nastavitve in MMS ni delal več kljub ročnim nastavitvam APN. Hecno pa je bilo, da je pri neuspešnem pošiljanju MMS javljal napako pri bob mms centru, čeprav bobovega APN sploh nisem imel vpisanega. Ko so mi pravkar iz HoT HD poslali nastavitve, je A1 mms apn izginil, pojavil se je 069 mms in pošiljanje mms spet dela. Čeprav ga ne uporabljam, ampak red mora biti! Nitro, 5 zvezdic za tole.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Se pravi, če prav razumem tole zgoraj Moram na HOT klicni center klicat, da mi ponovno pošljejo njihove nastavitve?