TS Klici VoLTE

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Ja... ampak govorim ti da mi je v obeh opcijah pod točko 3. ostalo na 4G. Zato dopuščam možnost da bi morda mogel vmes znova zagnati telefon ko sem izklopil v meniju VoLTE...

Pod točko 1. pa ne vem kaj si hotel povedati z "SEVEDA"? Da mi v obeh načinih povezuje 3-4 sekunde? Kaj je tukaj jasnega, da sva pri "SEVEDA"?
smile-1.gif
a nebi moglo bit v klasičnem načinu vsaj 6 sekund?
 
Nazadnje urejeno:

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
33
Pri vsakemu novemu "x G" standardu se zadeve izboljšujejo - v čem je pa potem fora 4G če bi bil enak kot GSM / 2G
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Ja saj v tem je poanta mojega prispevka, da mi kdo pove kaj narobe delam (pa ne da se pritožujem ker mi "kao" dela)
smile-1.gif
Meni je jasno da neka izboljšava mora biti ampak če uradno napišejo pri SImobilu da je čas vzpostavitve krajši ali max. 3 sekunde (od normalnih 6 ali več) in če mi v obeh načinih povezuje 3s potem nekaj ni OK. Ali nabijajo in hvalijo to tehonologijo, ali pa imam jaz to po defaultu vklopljeno in mi pač ne gre izklopiti...
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
33
Največja prednost je če boš imel na LTE 800 MHz poln signal, bo telefon ostal tam in ne bo iskal 2 in 3G na ostalih frekvencah.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Fora voLTE je predvsem v tem, da se v velikih primerih uporabljajo nižje frekvence pri pokritosti torej boljša pokritost kot je na 3g, drugače pa hitrejša povezava, manjša poraba baterije (ker ni potrebnega handoverja med omrežji), aktivni pdp kontekst se ti ne prekine (torej, če v ozadju nekaj nalagaš na telefonu, se ti prenos podatkov ne bo prekinil), boljša kakovost zvoka,...pa še kakšna zadeva bi se našla iz naslova operaterjev. Na kratko torej +baterija, +kvaliteta zvoka, +hitrejše delovanje, +zanesljivejše pokrivanje
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.701
2.343
113
Pomurje
Če mora imeti tudi klicani VoLTE, bo to hudo počasi prišlo v širšo uporabo oz. mi ki imamo to vključeno ne bomo imeli teh plusov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Ja, kot prvo bo treba imeti "boljši" telefon saj vsi ti telefoni čez prst gledano starejši od 2h let ne bodo imeli supporta oz. tudi če ga bodo imeli vprašanje kdaj bo SW to podpiral. Koliko mi je znano je ta VoLTE na mojem S7 prišla šele cca. 14 dni nazaj z zadnjim SW... vprašanje pa naprimer pri Samsungih koliko bodo ti starejši/slabši modeli imeli oz. dobili support...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kot so omenili že drugi, je point predvsem v tem, da sploh lahko kličeš preko LTE, ki je v osnovi data only omrežje. Se pravi ne rabiš več 2G/3G omrežja. Prinaša pa protokol, kot že omenjeno, tudi nekatere druge izboljšave. In ne rabita imet oba strani VoLTE. Tako kot si lahko do sedaj iz 3G klical nekoga, ki je na 2G, VOIP ali PSTN (klasična faksina telefonija), boš lahko lahko tudi iz VoLTE, seveda pa pri tem ne bo enaka kvaliteta zvoka, kot bi bila lahko, če bi imel na obeh straneh VoLTE.

2G/3G se vrjetno ne bomo kar tako znebili zaradi starejših telefon, je pe VoLTE vsaj en korak v to smer. Se bo pa sigurno več vlagalo v LTE in manj v 2G/3G. Že sedaj pa imaš določena območja, kjer LTE 800 zaradi bolj ugodne frekvence lovi, 3G pa ne in si obsojen na 2G v času klica, ali pa ni niti 2G in brez VoLTE sploh ne bi mogel klicati.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Drugače pa pri TK VoLTE ni kompatibilen z vsemi storitvami. Pri meni je recimo šeodnevemkdaj prižgan Komunikatro, pa nisem mogel VoLTE vklopit ... Zdaj mi ga bodo izkopli. Za ženin telefon pa recimo še ne vem, zakaj ne gre - mogoče je kriv paket, mogoče kaj drugega. Bodo zgruntali in mi javijo ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kolega ima vklopljeno na Ajfončku Enable LTE, Data + Voice opcijo.

Kolikor vem, A1 se nima vkljucenega VoLTE za rajo... samo v testnem okolju... oz. pri testnih uporabnikih.. zato se je pri tebi verjetno v obeh primerih obnasalo enako ... ker je bil klic vseeno na eni strani preusmerjen preko “starih” poti...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Ravno gledam, imam vklopljen na S7 ta VoLTE in sem malo testiral doma... imam poln LTE signal in takoj ko vzpostavim klic mi vrže na polni signal 3G, kasneje na H+. Tako da zaenkrat je ta VoLTE bulšit.
 

Ping

Pripravnik
10. jul 2014
97
2
8
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ravno gledam, imam vklopljen na S7 ta VoLTE in sem malo testiral doma... imam poln LTE signal in takoj ko vzpostavim klic mi vrže na polni signal 3G, kasneje na H+. Tako da zaenkrat je ta VoLTE bulšit.

Pa si na TS dejansko aktiviral VoLTE storitev?
Na Apple se dodatna storitev aktivira avtomatično (če nimaš kakšne izključujoče opcije ala komunikator, mpo...) z vklopom opcije na telefonu (lte=voice+data), za ostale telefone pa ni avtomatike (ti pa lahko na TS vklopijo).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ravno gledam, imam vklopljen na S7 ta VoLTE in sem malo testiral doma... imam poln LTE signal in takoj ko vzpostavim klic mi vrže na polni signal 3G, kasneje na H+. Tako da zaenkrat je ta VoLTE bulšit.

To pomeni, da ti VoLTE sploh ne deluje. To, da imaš na telefonu nastavitve (če so sploh ustrezne) še ni dovolj. More biti tudi na njihovi strani VoLTE aktiviran. iOS userjem so postopoma aktivirali (pri čemer dobiš tudi obvestilo preko SMS), vendar tudi ne vsem. Nekateri so zgolj dobili SMS, da vklop VoLTE v njihovem primeru ni mogoč (baje, da tisti z MPO in podobnimi storitvami, ki jim očitno še ne delujejo v kombinaciji z VoLTE).

Na uradni strani še vedno piše:
Citat:
Storitev VoLTE je zaenkrat omogočena na mobitelih iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus in iPhone SE.

Tako, da če je na tvoj telefonu in na tvoji naročnini VoLTE sploh mogoč, bo skoraj sigurno potrebno še kontaktirat Telekom za aktivacijo.
 

Stancek

Pripravnik
25. jul 2011
83
1
6
Slovenske Konjice
Pozdravljeni

Je že kdo probal tudi preko T2 omrežja, ko simka gostuje v Telekomu dela tudi klic prek LTe omrezja al mores bit narocnik Telekom Slovenije ?

LP
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Citat:
Uporabnik atepej pravi:
Men na s7 edge dela

Bulšit, klical zdaj na Telekom na tehnično podporo, zaenkat deluje samo na iPhonih, je pa rekel da se pripravlja podpora za S7 in S7 edge zato so verjetno tudi te opcijo v novih FW nadgrajene. Zadevo bo treba tudi aktivirati na 1918 in sicer z besedo VOLTE. Ko pošljem dobim nazaj: Zahteva za vklop storiteve VOLTE je zavrnjena.

Se pravi... vklopljeno imaš to opcijo na telefonu, deluje pa še ne.... če pa ti deluje pa si verjetno kak testni uporabnik ali kaj... ne vem... tam mi je zagotovil da zadeva v omrežju TS še ne deluje na ostalih razn na ajfončkih.