Novo pri A1

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
So zadnje dni kaksna dela na v Celju? Se ponekod spreminja kakovost signala pa obcasni izpadi postaj...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Sem probal za foro poklicati še enkrat in so se mi javili takoj (pogovor s svetovalcem, mobilne stortive)
smile-1.gif
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Isto dogaja še drugod, 3G ali H+ kot da ga ni, iz lte med pogovorom vrže na gsm in ne na 3G, H+, Danes na telefonu izpisalo Si.mobil namesto A1 SI,
hysterical-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Kot smo že začeli v temi o Bobu in nekaj časa nazaj tukaj,
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2436274/page/0/fpart/all/vc/1

pa dajmo še v primarni A1 temi. Vemo, da A1 = Bob, a z drugimi paketi.

Torej, po določenem času glasovnega pogovora se vsaj pri meni, pa očitno tudi pri še nekaterih začne pojavljati robotski glas. To se zgodi po cca 10 do 20 minutah, včasih celo prej, drugič pozneje. Večinoma ne pomaga nič drugega, kot prekinitev in ponovna vzpostavitev klica. Meni se to dogaja pri Bobu, kolegu pa pri A1. Identični simptomi.
Najlepše je to opisal @ViSiON:

Citat:
Uporabnik ViSiON pravi:
Zanimivo, tudi jaz sem to opazil po prehodu iz Telekomovega na A1 omrežje. Najprej sem mislil, da je kaj narobe s telefonom, ampak zgleda se dogaja na vseh telefonih. Je pa potek vedno enak - najprej je glas odlične kvalitete, po parih minutah degradira v opazno slabšo verzijo, kjer je glas bolj zamolkel in manj razločen, končna faza se pa ne zgodi vedno, ko pa se, je pa glas že zelo težko razumljiv. A je kdo sporočil te težave na A1 oz. sploh vedo, da se to dogaja? Živim v LJ, signal je dovolj dober, tako da ne vem v čem točno bi lahko bila težava.

VIR.

Torej, prosim, če A1 naročniki in predplačniki napišete, če je pri vas tudi temu tako, ali morda niti ne? Morda bi nas več moralo javiti to napako, da bi sploh začeli reševati.

Hvala
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
Nekaj me zanima... ko takole kličete v klicni ... a resno pričakujete, da ker vi kličete se bo kar vse uredilo v sekundi?
Oz da vam bodo kar direktorja vezali, če bo potrebno na kakšno stvar malce počakati?
 

Sony

Pripravnik
17. okt 2016
40
1
8
O kličejo, sigurno kličejo. In na A1 vejo za to težavo, brez skrbi.
wink-1.gif
Po mojem mnenju, mogoče se še kdo spomni, se je ta "težava" z robotskim glasom pričela takrat, ko so začeli pred leti nadgrajevati omrežje. Prd tem se ne spomnim, da bi imeli to težavo.
Sedaj je pa to res moteče. Zakaj pa tega ne odpravijo..........je pa že druga zgodba.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ampak to se ocitno dogaja samo na dolocenih podrocjih... ali pa z dolocenimi napravami ... Jaz uproabljam Si.mobil oz. sedaj A1... ze kar nekaj let... pa nisem opazil tega problema ... Tako da sklepam, da se to dogaja samo na dolocenih celicah ... ali pa je kriva tudi sama naprava ... Se pa vecinoma gilbjme po osrednji Sloveniji (Ljubljana, Gorenjska,... ) vcasih tudi proti primorski ...
 
Nazadnje urejeno:

Sony

Pripravnik
17. okt 2016
40
1
8
Sam sem probal z istim telefonom prvo s SIM A1, robotski glas. Potem sem dal not Telekomov SIM vse OK.Samo je pa zanimivo, da se to ne dogaja vedno, in res ne povsod.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
@Jest, menjava naprave gotov ne pomaga, kar sem že večkrat poizkušal in je poizkus to potrdil.

Tudi jaz sem bil Simobil naročnik med leti 2005 do 2011. Takrat tega problema nisem opažal. Sledil prehod na Tušmobil, sedaj pa, po prehodu nazaj na A1 (Bob) je pa noro.

Citat:
Uporabnik Sony pravi:
O kličejo, sigurno kličejo. In na A1 vejo za to težavo, brez skrbi.
wink-1.gif
Po mojem mnenju, mogoče se še kdo spomni, se je ta "težava" z robotskim glasom pričela takrat, ko so začeli pred leti nadgrajevati omrežje.

Morda lahko datumsko poveš, kdaj se je to začelo? To me res zanima. Očitno se to vleče že več let. In če tega ne morejo popraviti... Ne vem, kaj bi si mislil, se bom raje vzdržal komentarja.
bonk.gif
 

Sony

Pripravnik
17. okt 2016
40
1
8
Točno se ne spomnim, vem pa da že kar nekaj časa traja, in je resnično moteče.