Hišni internet preko LTE

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
Citat:
Uporabnik TMJ pravi:
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
https://www.simobil.si/mobilni-internet/domaci-internet/tv-as-lte

pol pa je res brez omejitve podatkov

Kaj Paket Neskončni internet ima omejitev?
Če pa piše neomejeno....
confused-1.gif

a je zdaj ko je A1 še tudi omejitev na 300GB?

omejitve ni več!
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Ponudbo za pakete A1 Domači net lahko izkoristijo vsi novi in po Pogojih predčasnega nakupa naprave obstoječi naročniki A1. Priključnina na pakete A1 Domači net je 11,99 € in se zaračuna v enkratnem znesku. Pogoj za pridobitev paketa je razpoložljivost omrežnih kapacitet. Vsi paketi vključujejo dostop do LTE tehnologije. Hitrosti, navedene pri posameznem paketu predstavljajo najvišje možne hitrosti, dejanska hitrost je odvisna od razmer na omrežju in trenutne zasedenosti bazne postaje. Po porabi 200 GB zakupljene količine znotraj obračunskega cikla se hitrost prenosa zniža na največ 2/1 Mbit/s. Ob sklenitvi naročniškega razmerja se uporabnik zavezuje, da bo A1 Domači net uporabljal na naslovu, ki ga je kot naslov uporabe navedel ob sklenitvi pogodbe. V nasprotnem primeru si A1 pridržuje pravico izklopa storitve. Statični IP naslov na paketih A1 Domači net ni mogoč. Za pakete veljajo Splošni pogoji za izvajanje elektronskih komunikacijskih storitev za potrošnike oziroma Splošni pogoji za izvajanje elektronskih komunikacijskih storitev za pravne osebe in podjetnike ter posebna pravila paketov, ki so skupaj s cenami ostalih storitev, storitev v tujini, cenami izven zakupljenih količin na voljo na 040 40 40 40, A1.si in na prodajnih mestih A1. Vse cene vključujejo DDV. A1 Slovenija, d.d., Šmartinska c. 134b, SI-1000.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Zdej so vklopl skoraj 80 baznih...tko da ni tko slaba pokritost...

80 baznih postavljenih na novo še ne pomeni da se lahko primerjajo z ostalima dvema itn..
wink-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Lte omrežje A1 se z lahkoto primerja z obema operaterjema in dosega najvišje povprečne hitrosti med vsemi...
Lpb
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
očitno je ni, če imaš vklopljeno opcijo TV as LTE
https://www.a1.si/mobilni-internet/domaci-internet/tv-as-lte#acc-2435498
tole je en nateg. Sem povprašal o tem. Odgovor je bil v smislu in še skor dobesedno. Če bi to šlo direktno prek LTE bi nam omrežje poklelnilo. To je samo za tam, ker res nimajo druge varijante. A res? Če bi mel šanso optike ali pa vsaj adsl mislite da bi plačeval take dnarje za naročnino?
Nekak je razložila, da za TV als LTE morajo na odajnik naštimat neko posebno zadevo, ne vem kaj da potem to dela. Glej ga šmenta, jst nimam druge varijante pa kaj mi pomaga.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Hmm tole je bolj za lase privlečeno,.. je pa res da na bazno z določeno kapaciteto ne moreš obesit gor neskončno količino uporabnikov saj si delijo sti spekter in posledično so hitrosti vse nižje,..
Meni je čeprav je bazna že dosegla maximalno količino domačih internetov oz as TVjev delala dobro, se pa vidii razlika v kakovosti slike ob neposredni primerjavi
lpb
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Sosed, ki je podjetnik ima Domači NET ter čez 15 mobilnih številk. Pa so ravno ta mesec (verjetno zaradi njega malo hitreje) nadgradili bazno v vukojebini na LTE 800/1800.

Tam kjer je malo več uporabnikov bo verjetno hitreje nadgradil bazno iz LTE 800 na LTE 800/1800.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Zdej so vklopl skoraj 80 baznih...tko da ni tko slaba pokritost...

80 baznih postavljenih na novo še ne pomeni da se lahko primerjajo z ostalima dvema itn..
wink-1.gif

Po cca 20 letih in Mobitelu ter Simobilu sem šel predlani izključno zaradi cene (in brezplačnem gostovanju v Telekom omrežju ter absolutno brez omrežja Simobil na Pohorju kjer sem delal celo zimo)) k Telemachu. Ker recimo precej dobro poznam vsa tri omrežja (s stališča baznih postaj) sem bil zelo skeptičen, vendar lahko po dobrem letu trdim, da kar se tiče omrežja so vsi trije +- ista figa, oz. enako dobri. So področja kjer ni Telekoma (zelo malo), potem ni Simobila (malo) in so tudi področja brez Telemacha (malo več, vendar nacionalno gostovanje v Telekomu odtehta).
Kar se LTE tiče pa opažam, da sem v MB večinoma na 4G, okolica pa kakor kje in to mi zadošča.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Hmm tole je bolj za lase privlečeno,.. je pa res da na bazno z določeno kapaciteto ne moreš obesit gor neskončno količino uporabnikov saj si delijo sti spekter in posledično so hitrosti vse nižje,..
Meni je čeprav je bazna že dosegla maximalno količino domačih internetov oz as TVjev delala dobro, se pa vidii razlika v kakovosti slike ob neposredni primerjavi
lpb
Gre se za to, da bo to lahko napisali. Da pač ni kar tko za dobit itd... ne pa da govorijo o tem, potem pa. Ja veste ne gre. Ej hvala. Čisto razumem da tega ne bodo dali na bazno v neko mesto, ampak to naj se napiše. Reklama.