Samsung in MMS z izklopljenimi podatki

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Ali za model Samsung Galaxy J5 obstaja kakršnakoli možnost, trik, nastavitev, aplikacija oz. karkoli kar bi omogočilo, da se MMS-je prejema in pošilja z izklopljenimi podatki?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
A nima te opcije samodejnega pridobivanja sporočil, kjer lahko posebej določiš še, da ti ne prenaša med gostovanjem?
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Ima, sem odkljukal in brez vklopljenih podatkov ne deluje.
bonk.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Zakaj bi imel pametni telefon brez prenosa podatkov?
Saj mogoče sem čuden a tega si res ne predstavljam,..
b
 

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Zakaj bi imel pametni telefon brez prenosa podatkov?
Saj mogoče sem čuden a tega si res ne predstavljam,..
b
Tudi jaz ne vidim smisla imeti pameten telefon in izključen prenos podatkov. Ampak najbolj žalostno pa je to, da dobrih "neumnih" telefonov sploh ni več na tržišču. Imam več starejših sorodnikov z "neumnimi" telefoni, ki jih bo potrebno zamenjati,. Ampak za starejše ljudi ni se ne dobi nič primernega z dobrim fotoaparatom in da omogočajo MMS.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.284
3.401
113
Kupiš Android a
Daš gor senior Skin pa brez google računa in gasa.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik Sokol pravi:
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Zakaj bi imel pametni telefon brez prenosa podatkov?
Saj mogoče sem čuden a tega si res ne predstavljam,..
b
Tudi jaz ne vidim smisla imeti pameten telefon in izključen prenos podatkov. Ampak najbolj žalostno pa je to, da dobrih "neumnih" telefonov sploh ni več na tržišču. Imam več starejših sorodnikov z "neumnimi" telefoni, ki jih bo potrebno zamenjati,. Ampak za starejše ljudi ni se ne dobi nič primernega z dobrim fotoaparatom in da omogočajo MMS.

Paket 4c.
smile-1.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Ste naredili celo študijo. Nekaj vprašam, dobim konkreten odgovor zraven pa še polno enih komentarjev "v čem je smisel tega". Telefon je bil kupljen naši materi za rojstni dan in ona ne uporablja interneta, doma niti nima interneta, posledično tudi wi-fi ne. Če kaj potrebuje, vzamem njen telefon k sebi domov, ga priklopim na wi-fi in ji naložim gor. Njej je pomemben dober fotoaparat, pa velik display pa da lahko "slikce okol pošilja". In do sedaj je imela nek old school samsung, kjer je imela izklopljene podatke in je lahko okoli pošiljala MMS-e. Zdaj sem ji razložil sistem za nov telefon in sedaj vklaplja in izklaplja podatke. Hotel sem ji samo prihraniti ta "nepotrebna" klikanja in vklapljanja in izklapljanja. Ampak če ni možno drugače nimamo kaj. Se je navadila. Hvala za odgovore.

Še nekaj me zanima. Mati bi radi neko svojo melodijo za prejet SMS/MMS. Za klic sem lahko naštimal, za SMS/MMS pa ne gre. Nekje sem nekaj zasledil, da je potrebno narediti neko mapo Notifications. Je to to? Lahko kdo na najbolj kmečki način razloži kako naj to naredim.
nahrung002.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Studija je, da ne z novimi ne starimi telefoni z izklopljenimi podatki NI mogla posiljati MMS-ov. To smo ti hotl razlozit.
Znajo pa nekateri telefoni imeti podatke izklopljene in jih avtomatsko v ozadju priklopijo pri MMS-ih, ampak potem si narobe zastavil vprasanje.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
MMS so podatki. Podatke si izključil, hence, mms ne pride. Precej logično... in pri tistih telefonih, ki vseeno pride, bi jaz zelo pazil pri roamingu
rolleyes-1.gif


Poglej po nastavitvah. Če je še tak kot "včasih" da imaš več konfiguracij dostopnih točk in ti uspe nastavit tako, da ta za mmsje ne upošteva "globalne" prepovedi pošiljanja date.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Sam imam Huawei. Pošiljam/dobivam MMS-e z izklopljenimi podatki.
grims-1.gif


PS.: Zna kdo razložiti, kako pri Samsungu naredim, da bodo mati lahko imeli svojo melodijo za prejeti SMS/MMS?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.194
4.662
113
Doslej še nisem imel telefona, ki bi zahteval vklopljene podatke pa pošiljanje / sprejem MMS-a v domačem omrežju. V tujem pa si dobil sporočilo, če želiš prenos vseeno opraviti in da bo mogoče stalo.
Res pa je, da še nikoli nisem imel samsunga
redface-1.gif
. Sicer pa je znal to tudi telefon z Windows Mobile 6.1 še iz "predandroidnih" časov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
MMS so podatki. Podatke si izključil, hence, mms ne pride. Precej logično... in pri tistih telefonih, ki vseeno pride, bi jaz zelo pazil pri roamingu
rolleyes-1.gif
Imaš posebej nastavitev, da ti samodejno prenaša mms samo v domačem omrežju, lahko pa jih dovoliš tudi v roamingu.
smirk-1.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Da bo se jasneje, za MMS mora MMS server vedeti telefonsko stevilko. Le-to lahko izve SAMO preko prenosa podatkov - APN (SLO operaterji uporabljajo gateway/proxy (v mms nastavitvah), kjer se pripopa cifra, predno gre na MMS server).
Preko wifija ne bo ne odsel ne prisel mms, saj bo MMS center zavrnil ker ne ve cifre.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Samo res, kot je povedal eden izmed uporabnikov v eni izmed sosednjih tem: "Celo temo zasmeti par idiotov..."
Pa to je v vsaki temi čez cel forum eni in isti
bonk.gif

Eni in isti, ki pojma nimajo serjejo in pametujejo po celem forumu.
Ne moreš verjet.