Huavei P9 lite zamenjava za Samsunga?

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Moj Samsung še eno leto ni star in muči pomanjkanje spomina. 8GB z Androidom vred je postalo sranje in se nisem zavedal, da aplikacije postajajo prepožrešne glede prostora. Telefon je bomba glede odzivnosti glede na mojo uporabo(1.5Gb rama) in pa amoled zaslon je božanski. Prestavitev aplikacij pa ne gre... gre za Samsunga J5.

V oči mi je padel P9 lite zaradi super ugodne cene glede na kaj ponuja(8 jedrnik, 16gb prostora in 2gb rama). Po raznih predstavitvah na internetu me moti edino tisti Huavei uporabniški vmesnik oz. preobleka Androida ampak mislim, da sem bom navadil. Kaj pravite o tem telefonu? Je kakšna boljša ponudba?
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Mene fascinira baterija, ki mi drži 4+ dni. Res pa je, da nisem nek heavy user. Edino kar mi ni všeč je, da ne moreš deinstalirati googlovih aplikacij ki jih ne rabiš. Ob priliki (ko bo na razpolago) grem na cyanogenmod. Se pa mi ne mudi, saj sem z delovanjem zadovoljen. Cena več kot polovična glede na "premium" naprave. Jaz priporočam.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Citat:
Uporabnik Lucijan pravi:
Mene fascinira baterija, ki mi drži 4+ dni. Res pa je, da nisem nek heavy user. Edino kar mi ni všeč je, da ne moreš deinstalirati googlovih aplikacij ki jih ne rabiš. Ob priliki (ko bo na razpolago) grem na cyanogenmod. Se pa mi ne mudi, saj sem z delovanjem zadovoljen. Cena več kot polovična glede na "premium" naprave. Jaz priporočam.

Super si! Kaj pa kako kaljeno steklo, imaš? Zdaj imam kaljeno steklo na Samsungu in se vidijo praske, čeprav ga imam v žepu stran od ključev se vseeno spraska. Kaj pa kvaliteta barv na zaslonu?

Honor 8 je 170€ dražji :/
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Kako je s steklom, po pravici ne vem. Nekje piše da je, nekje da ni. Ima pa preko stekla tanko, tovarniško, nesnemljivo folijo. Do sedaj še nimam nobenega risa. Ne glede na monitorjev review, je treba vzeti v zakup, da gre za telefon pod 300 eur in da ni pošteno delati primerijav z mnogo dražjimi napravami. Meni zelo odgovarja in služi namenu. Nič manj kot kak premijec.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Jaz imam že kar nekaj časa Huawei P9...
Na androidu sem startal s HTC telefoni, potem prešaltal na Xperie, zdaj pa se iz Huaweia več ne vrnem nikamor! Res, brez heca! Je Kitajc, ja, pa eni tako, drugi drugače o Kitajcih, ampak, dela kot pesmica...
Ni reklama, ne delam za njih
smile-1.gif
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Zdaj je v v igro prišel še Honor 7 lite. Honorja 7 lite sem preizkušal poleg P9 lite in je po mnenju prodajalca tale Honor boljši in še mnogo cenejši! Prekleto zanimivi so teli kitajčki in se resno sprašujem kako jim uspe za tak denar sestavit telefon. Zraven sem imel še Samsunga za cca. 500€ in ima slabši hardware kot Huawei za pol manj denarja. Če bi Huawei pustil gor še čisti Android z res minimalnimi spremembami bi bil top...
 

bibolin

Pripravnik
8. nov 2013
41
4
8
Je prodajalec kaj omenil, v čem je Honor 7 lite boljši od P9 lite? Ravno se odločam med tema dvema modeloma pa imata enake specifikacije..
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Vzel sem P9 lite. P9 lite ima boljši zaslon z večjo gostoto pik in boljšo berljivost na soncu. Na gsm areni ga tudi bolje pohvalijo.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Tudi meni so padli v oči teli Huaweii, se kaj bolj kvarijo kot konkurenca? Ker cena je polovična. Kolebam pa isto med Honor 7 lite in P9 lite, drobovje je pravzaprav isto, cenovna razlika pri Telemachu 48€. Katerega vzeti in zakaj? Kaj pa Xperia XA, ki je še malenkost cenejša ali celo kaj drugega v tem cenovnem rangu?
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Oj. Tri tedne lastnik P9 lite. Prej imel Samsung S4. Kupil predvsem zaradi baterije in ugodne cene za kar ponuja.
Rabil 14 dni, da sem se ga navadil.
V primerjavi s S4 mi je manj všeč:
- vmesnik pri tipkanju je manj odziven kot pri Samsungu, saj zaznava tipkanje slabše.
- odjemalec pošte, ki jo veliko uporabljam (30-40 mailov na dan) mi ne odgovarja. Mogoče tudi moje neznanje in pomanjkanje časa za iskanje rešitve. Pri odgovoru na prejeto pošto ne kaže datuma in časa prejema pošte, ko pišeš odgovor. Predvidevam, da se da kje nastavit oz. obstaja kakšen drugi odjemalec, a še nisem imel časa poiskati;
- za aktiviranje ga je potrebno pritisniti ob strani ali "fingerprint". Nisem še uspel naštudirati kako bi se prižgal samo s krenjo po zaslonu kot pri S4. Verjetno je mogoče...

Drugače pa lahko rečem, da je baterija res impresivna. Pri S4 mi je nova 3000mah baterija držala v 3/4 dneva, pri P9 lite pa mi original 2-3 dni. Ko se navadiš na telefon je res vreden svojega denarja. Do sedaj so vse aplikacije delale BP. Tudi pri nalaganju ni bilo težav. Zamrznil ali ugasnil mi še ni. Tudi baterija se nikoli ne pregreva oz. segreje. Delno se je "kopal" v tekočem jogurtu in preživel. Lahko samo priporočam.
lpc
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Nekaj me zanima na vasih Huawei ali Honor aparatih. Moje ima Honor 8 in ne dela prenos podatkov na usb-c kablu, le polnjenje. Medtem ko kabel P9, ki je vizuelno identicen funkcionira tudi prenos. Kasneje sem videl da na Honorjevem manjkajo pini na kablu.
Sicer pa je s temi usb-c kabli in standardi cela znanost...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Zakaj si dal P9 lite prednost pred Honor 7? Kaj pa Xperia XA? Res, da ima slabšo baterijo in ločljivost kot Huawei, samo me malo skrbi tale EMUI 4.1. na Androidu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
No lastim Si Huawei Nova +

Model ima 2 SIM slot, ker nikjer na internetu ne zaslediš teh podatkov bi rad napisal dobro lasnosti tega telefona

- Obe reži lahko delujeta kot 4 g softwerski preklop
- 2 . reža se reklamira kot 2G ampak v resnici deluje kot 3g UMTS ( strah odveč zaradi uporabe v Telemach omrežju)



2510106-Screenshot_2016-11-22-17-47-15.png
 

Priponke

  • 2510106-Screenshot_2016-11-22-17-47-15.png
    2510106-Screenshot_2016-11-22-17-47-15.png
    67,5 KB · Ogledi: 215
Nazadnje urejeno: