Novo pri HoT mobil

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.196
5.584
113
message center
+38640009115

v primeru nedosegljivosti pride sms iz te številke (glasovna pošta)
+38669699690
 

Majita

Zelenc'
10. okt 2017
1
0
1
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Huawei Y5 II mi ob prejemu MMSa na HoTu javlja Unsupported object removed pa prilogo fukne vn... MMS lahko pošljem normalno in ga prejemnik tudi normalno prejme... Xperia Z1 compact je tudi s HoT simom sprejela MMS normalno, Huawei tudi normalno s prejšnjim A1 simom, na HoTu pa javi kar sem napisal...

Evo. Do potankosti enak problem imam jaz, vse isto, isto probala na drug telefon dobim MMS na tega ne, isti model telefona, pošiljam normalno. Na podpori mi je rekel, da je z APN ji vse v redu, da je problem v nastavitvah telefona in da mi ne more pomagati. Že 2 meseca ne morem dobiti MMS-ov, ki mi jih folk pošilja, je malo nerodno. Prej isti telefon, iste nastavitve, drugi operater vse bo.

Če rešiš težavo, te prosim, da sporocis kako. Hvala.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Žal težave nisem rešil, imam spet Xperio Z1 Compact, kjer spet deluje brezhibno tudi prejem MMS-a...

Pri Huawei Y5 II pa z vsakim updatom opažam vedno več SW bugov... Tudi ta MMS recimo...
 
Nazadnje urejeno:

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Glede na to da me pride hot mobil za 10 evrov z 2gb možnosti za tujino isto kot 2gb v nemčiji nek paket me zanima kakšen je minus, če imam slovenskega operaterja v nemčiji, namesto nemškega? Ali plačujem več za smse in klice v nemčiji z slovenskim operaterjem ali se šteje to vse pod neomejene klice, tudi če je tujina?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.504
289
83
Tole si ti lahko zgodi:

Citat:
Prav tako bodo lahko ponudniki storitevv obdobju štirih mesecev kumulativno spremljali prisotnost
uporabnikov in njihovo porabo v domačem omrežju. Uporabnik, ki bo v obdobju štirih mesecev več kot 50 % dni prijavljen v gostujočih omrežjih operaterjev vEU (šteje se, da je uporabnik prijavljen v domače omrežje, če se vsaj enkrat na dan prijavi nanj) in ki bo hkrati v tem obdobju več kot 50 % vseh storitev opravil v gostovanju v EU, bo lahko s strani ponudnika z SMS sporočilom obveščen, da v kolikor v roku 14 dni ne spremeni vzorca porabe, mu bo za gostovanje v EU zaračunan pribitek.

več info tukaj: https://www.hot.si/AKOS_brosura-Gostovanje-v-EU.pdf
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
aja ok...rabim itak samo mesec ali dva
smile-1.gif
no kako pa z smsi ali klici? se to dodatno zaračuna, če kličem iz nemčije v slovenijo ali se mi šteje pod neomejeno pri hotu?
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
818
41
28
Šteje se ti tako, kot če bi v Sloveniji klical slovensko številko. Skratka, če imaš npr Hot maxi, lahko kličeš iz Nemčije na slovensko številko zakupljenih 3000 minut. Enako velja za SMS-je.
 
Nazadnje urejeno:

matejc3861234

Zelenc'
25. okt 2017
1
0
1
Citat:
Uporabnik Majita pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Huawei Y5 II mi ob prejemu MMSa na HoTu javlja Unsupported object removed pa prilogo fukne vn... MMS lahko pošljem normalno in ga prejemnik tudi normalno prejme... Xperia Z1 compact je tudi s HoT simom sprejela MMS normalno, Huawei tudi normalno s prejšnjim A1 simom, na HoTu pa javi kar sem napisal...

Evo. Do potankosti enak problem imam jaz, vse isto, isto probala na drug telefon dobim MMS na tega ne, isti model telefona, pošiljam normalno. Na podpori mi je rekel, da je z APN ji vse v redu, da je problem v nastavitvah telefona in da mi ne more pomagati. Že 2 meseca ne morem dobiti MMS-ov, ki mi jih folk pošilja, je malo nerodno. Prej isti telefon, iste nastavitve, drugi operater vse bo.

Če rešiš težavo, te prosim, da sporocis kako. Hvala.

Jaz sem bil najprej pri izimobilu in vse je delovalo OK. Potem sem šel na HOT in mms-jev nisem dobival. Iskal sem po internetu in sklepal, da sem edini ki ima ta problem. Sedaj pa vidim da ni tako. Imam Huawei Y6 II compact. MMS-jev preko omrežja HOT ne prejmem. Javi napako: Unsuported object...
Edina rešitev je, da si iz trgovine Google Play prenesete in inštalirate drugo aplikacijo za SMS. V tej drugi SMS aplikaciji ti bo odprlo MMS-je normalno. Ni logično zakaj primarna aplikacija pri enemu operaterju dela pri drugemu pa ne, med tem ko aplikacija iz trgovine Google Play odpira MMS-je....

Edini k... je, ker te aplikacije za SMS-je iz trgovine vsebujejo oglase... Ena aplikacija za SMS-je ki sem jo inštaliral-ne spomnim se katera, je javila da sem dobil SMS, a sms-ja ni bilo,... Tako da... je treba biti pozoren in potem zamenjati aplikacijo. Kakor kaže je problem v sami aplikaciji za SMS-je... Treba povprašat na servis. Samo ne da se mi pošiljati aparata na servis, ker vem da mi bodo na novo dali sistem na telefon in pobrisali podatke. Plus tega bom nekaj časa brez mobitela in potem spet nastavljanje nastavitev... Zame je pošiljanje telefona na servis nočna mora.
 
Nazadnje urejeno:

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Citat:
Uporabnik matejc3861234 pravi:
Citat:
Uporabnik Majita pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Huawei Y5 II mi ob prejemu MMSa na HoTu javlja Unsupported object removed pa prilogo fukne vn... MMS lahko pošljem normalno in ga prejemnik tudi normalno prejme... Xperia Z1 compact je tudi s HoT simom sprejela MMS normalno, Huawei tudi normalno s prejšnjim A1 simom, na HoTu pa javi kar sem napisal...

Evo. Do potankosti enak problem imam jaz, vse isto, isto probala na drug telefon dobim MMS na tega ne, isti model telefona, pošiljam normalno. Na podpori mi je rekel, da je z APN ji vse v redu, da je problem v nastavitvah telefona in da mi ne more pomagati. Že 2 meseca ne morem dobiti MMS-ov, ki mi jih folk pošilja, je malo nerodno. Prej isti telefon, iste nastavitve, drugi operater vse bo.

Če rešiš težavo, te prosim, da sporocis kako. Hvala.

Jaz sem bil najprej pri izimobilu in vse je delovalo OK. Potem sem šel na HOT in mms-jev nisem dobival. Iskal sem po internetu in sklepal, da sem edini ki ima ta problem. Sedaj pa vidim da ni tako. Imam Huawei Y6 II compact. MMS-jev preko omrežja HOT ne prejmem. Javi napako: Unsuported object...
Edina rešitev je, da si iz trgovine Google Play prenesete in inštalirate drugo aplikacijo za SMS. V tej drugi SMS aplikaciji ti bo odprlo MMS-je normalno. Ni logično zakaj primarna aplikacija pri enemu operaterju dela pri drugemu pa ne, med tem ko aplikacija iz trgovine Google Play odpira MMS-je....

Edini k... je, ker te aplikacije za SMS-je iz trgovine vsebujejo oglase... Ena aplikacija za SMS-je ki sem jo inštaliral-ne spomnim se katera, je javila da sem dobil SMS, a sms-ja ni bilo,... Tako da... je treba biti pozoren in potem zamenjati aplikacijo. Kakor kaže je problem v sami aplikaciji za SMS-je... Treba povprašat na servis. Samo ne da se mi pošiljati aparata na servis, ker vem da mi bodo na novo dali sistem na telefon in pobrisali podatke. Plus tega bom nekaj časa brez mobitela in potem spet nastavljanje nastavitev... Zame je pošiljanje telefona na servis nočna mora.

Me zanima, kaj bo z Y5 II na Spar mobilu... V Y5 II sem imel najprej A1 sim, kjer so MMS-i delovali normalno, na HoT pa tale zoprn Unsupported.... Me zanima, kaj bo na Spar mobilu...
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Zadnjič napolnil HoT, včeraj bi moralo podaljšat, pa ni. Vmes sem ugasnil telefon in se mi je zaradi ponovne sinhronizacije imenika, zmanjšalo stanje. Vmes aktiviral Mini, klical na podporo, nakazali so mi razliko do 9,99 in že teram dalje ^^.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Do kdaj je že prenos številke iz HoT na drugega operaterja brezplačen? Do konca 2017?
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
To je prenos NA Hot od drugega operaterja. Prenos IZ Hot drugam pa je bil tudi vsaj ob začetku delovanja oglaševan kot brezplačen do konca xy (leta 2017?).
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.504
289
83
O tem na njihovi strani ničesar.. Samo če k njim prenašaš telefonsko ti povrnejo strošek.. Vsaj jaz nič ne najdem o tem kar ti omenjaš.