Telekom - katastrofa na supportu

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Bo treba kontakte okrepiti.
Konkurenčni so zaradi fiksnega omrežja, ki so zgradili državljani v Jugoslaviji. Mobitel omrežje imamo pa se kar 15 let star in ravno med pisanjem objave sem dobil Telekomov klic, da bo tako še ostalo. Posodobitev ni v planu.
Že pišem mejl na ks, županu....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče ti kaj pomaga: veliko občin okoli MB se je dogovorilo s Telekomom za optiko, ki jo sedaj pospešeno polagajo. Nekaj časti občina (mogoče krajevna skupnost) večino Telekom. Na uporabnikih pa je da sklenejo naročnine z dvoletno vezavo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Saj tudi po Litiji nekaj optiko vlečejo kot slišim, mi pa v naslednjem desetletju dobimo golobe.
Ali pa je bilo premalo zanimanja?
http://www.mojaobcina.si/litija/novice/obcinske/informacija-o-izgradnji-opticnega-omrezja.html
Optika po luftu?
rolleyes-1.gif


Sedaj sem ugotovil, da fizično v bližini vidim dva stolpa GSM-R omrežja ki pa sta od SŽ.
Imate z njimi kako pogodbo?
Seznam lokacij imate tule
http://www.mzi.gov.si/fileadmi...oordinatami.pdf

Na zs pa imate točno določena stolpa.
 
Nazadnje urejeno:

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Tole mojo izkušnjo moram napisat sem gor, ker pri Telekomu se dejansko delajo norca...

Pri starših doma so po pošti dobili novo pogodbo za Toptrio.
Tega niso zahtevali ampak najbrž se je telekom se tako odločil, ker so imeli en zelo star paket, ki ne obstaja več. (Menjava paketa bi bila brezplačna)

1.Kontakt:

Ker poslana pogodba ni bila ustrezna (želel sem vključiti še dodatno opcijo za free klice v vsa omrežja) sem šel v TK center v Kranju.
Tam mi je gospodična povedala, da mi žal ne more narediti nove pogodbe, ker mora najprej stornirat tisto, ki so mi jo že poslali in da to traja dolgo časa.
Bo pa uredila, da bo vključena še opcija neomejenih klicev v vsa slo omrežja za 6,35€...
Da nebi predolgo čakal, je predlagala da mi novo pogodbo pošlje na mail. Sem se strinjal in to je blo to.

2.Kontakt:

Čez 1uro me kličejo iz Telekoma, da žal menjava paketa ne more bit več brezplačna (kot je bila na pogodbi ki so jo poslali) ampak da bo 10€ in če se strinjam, mi jo bodo poslali na mail.
Sem se strinjal...

3. Kontakt:
Še isti dan dobim mail od telekoma a so pozabili priložiti pogodbo, ki bi jo moral podpisati in poslati nazaj.

4. Kontakt:
Zjutraj naslednji dan preko online supporta (da ne čakam 1 uro na liniji) povem agentki, da nisem dobil priponk in da naj še enkrat pošljejo.
Mi zatrdi, da bom dobil čez par minut.

5. Kontakt
Maila spet nisem dobil zato popoldan pošljem grozilni email na TK, da naj se nehajo zajebavat in naj mi končno pošljejo pogodbo.

6. Kontakt
Dva dni kasneje še vedno nobenega odgovora na moj mail zato sem šel osebno spet na TK Kranj. (Že precej slabe volje)
Agentu povem, kaj se dogaja in mi hitro sprinta pogodbo, ki jo takoj podpišem.

7. Konkrat
Štiri po tistem, ko sem jim poslal mail, da naj pošljejo pogodbo na mial so mi odgovorili, da so ugotovili, da sem že podpisal pogodbo. (A bejž?!!)

8. Kontakt
Čez cca teden dni preverim online, če so že aktivirali nov paket in opcijo za neomejene klice v vsa omrežja.
So aktivirali toptrio ampak ne pa opcije za neomejeno telefonijo...
Spet kontkatiram online support, ker preverijo zadevo in ugotovijo, da so mi aktivirali napačno opcijo.
Namreč aktivirali so mi opcijo za brezplačne klice v telekomova omrežja (3€) namesto tiste opcije za 6€, ki je za vsa slo omrežja.
Svetujejo mi, da naj pošljem mail na reklamacije.

9. Kontakt
Pošljem mail na reklamacije, ker spet N-tič razložim situacijo.

No zdaj je minilo že 2dni in še vedno nisem dobil nobenega odgovora.
uf-1.gif


Res mi ni jasno kako taka firma sploh še lavfa, če niso sposobni poslati enega maila s priponko ali pa spremeniti neke X opcije, če so že napačno vnesli.
13.gif

Pa poslovni bonton določa, da se na mail odgovori v max 24 urah in ne po 4ih dneh...


Lahko ti povem iz lastnih izkušenj, da na pomoči so zaposleni študenti, ki nimajo pojma kaj in kako. 2 leti sem se pričkal z njimi, marsikaj sem jim dokazal, da imam prav. Sedaj ko mi je pa potekla vezava, pa se me hoteli zopet nategniti, a žal jim ni uspelo.
Tak da vi TELEKOMOVCI, osel gre samo enkrat na led
bonk.gif
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik Telekom_Slovenije pravi:
Želo nam je žal za neljubo izkušnjo. Nemudoma bomo preverili, kje se je zataknilo. Prosimo, da nam v ta namen preko ZS sporočite naslednje podatke: ime in priimek naročnika, uporabniško ime in kontaktno številko.

Eno vprašanje, Rogašaka Slatina bo posodabljala z vami široko pasovno omrežje ( optika in ostalo) pa me zanima, če bo samo v centru rogaške ali bomo te posodobitve deležni tudi oddaljeni uporabniki. Če bo kaj od tega, kdaj boste začeli????
Hvala za odgovor.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Evo tole je pa test hitrosti interneta v 1. Nadstropju 40let stare hiše. Zdaj vem zakaj se sosed pogovarja na balkonu.
bonk.gif

Kako tole spravim v podpis?
Jutri pa yt fimlcek o signalu po vasi.
 

Priponke

  • 2495831-Screenshot_2016-10-20-20-23-40.jpeg
    209 KB · Ogledi: 202

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
Citat:
Uporabnik Telekom_Slovenije pravi:
Želo nam je žal za neljubo izkušnjo. Nemudoma bomo preverili, kje se je zataknilo. Prosimo, da nam v ta namen preko ZS sporočite naslednje podatke: ime in priimek naročnika, uporabniško ime in kontaktno številko.


SRAMOTA DA IMAJO TILE KUR.CI ČAS BRSKAT PO FORUMIH KOT PA DELAT NA HELP DESKU ZA UPORABNIKE!!
SRAMOTA ZA TELEKOM!
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Glede na podpis ima to nekdo med svojimi nalogami,.. je pa res da ni najbolj aktiven,..
@Hanzi tako uporabniki kot širša javnost je bila obveščena o spremembi,... popravek je tudi na spletni strani http://www.bob.si/obvestila
Sodelovanje pri težavah v zvezi z MNP je med operaterji solidno, s Telekomom celo odlično,.. marsikdaj si gredo zaposleni nasporti pri težavah strank ali napačnem razumevanju,.. je pa res da kdaj pride kasno na vrsto,..
b
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Saj tudi po Litiji nekaj optiko vlečejo kot slišim, mi pa v naslednjem desetletju dobimo golobe.
Ali pa je bilo premalo zanimanja?
http://www.mojaobcina.si/litija/novice/obcinske/informacija-o-izgradnji-opticnega-omrezja.html
Optika po luftu?
rolleyes-1.gif


Sedaj sem ugotovil, da fizično v bližini vidim dva stolpa GSM-R omrežja ki pa sta od SŽ.
Imate z njimi kako pogodbo?
Seznam lokacij imate tule
http://www.mzi.gov.si/fileadmi...oordinatami.pdf

Na zs pa imate točno določena stolpa.

Hanzi, sej si v redu mozakar, ampak jebela cesta, tvoja vukojebina z 200 prebivalci pac ne bo med prvimi v 21. stoletju. Malce nerealno je pricakovati imeti privilegij neokrnjene narave in hkrati uzivat vse benefite Berlina ....

LP
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ksz...

Danes sem dobil mail iz telekoma s pripeto vlogo za brezplačne klice, tako da upam, da se bo zdaj končno to uredilo....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ja tale tema je vceraj tudi pri meni naredila kar nekaj klicev s Telekoma, mejl, ampak noben ni prinesel zeljenega rezultata.

PIC: neokrnjena narava hahaha. A zato ljudje vodo za pitje ne uporabkjajo tiste s pipe in sedaj imamo tudi ze uradno pol leta vodo nepitno. Pa naj dajo popust na paket, ker paket omogoca samo en % tistega kar omogoca nekomu v Ljubljani. Ali pa se bom vrnil nazaj v Ljubljano. Pa ce tukaj za pol ljubljanskega stanovanja pusnem na ceni nepremicnine. Ampak ne bom samo jaz.
Starsi zivijo v skoraj sosednji občini na bistveno bolj ruralnem okolju, pa imajo optiko, soliden gsm signal, pitno vodo... Tole tukaj pa skropucalo lokalne politike, ali pa krajanov ker se znajo na glas samo med sabo kregati, namesto da bi skupaj stopil in se kregal navzven.
Narodnjak: res bo najbolje da grem polagat optiko. Tako kot so starsi kopal luknje za stange, postavljal stange, dal 4 jurje mark, zato da se danes Telekom hvali s konkurencno ponudbo (s tistim kablom in stangami izpred xy let, ajd pa kaksna stango so zamenjal v tem casu). Ajd nekaj od tistih 4 jurjev mark so morali pred leti vrniti. Ampak ce bi morali vrniti z obrestmi bi morali vrniti vsaj 10x toliko, ce ne 100x.

Fizicno vidim dva gsm-r oddajnika (in vecina vasi) od SZ. Oddaljena sta dober km. Naj se telekom nekako zmeni s SZ da tja gor pritegne svojo celico in bo zadeva rešena. Ali moramo tudi v tem primeru postaviti svoj stolp. Kot smo pametno vlekli po blokih 2x ali celo 3x optiko. A to je pa bilo smiselno in rentabilno (v blokih kjer je vecina ljudi vikendasev in me res zanima koliko ljudi ima danes optiko priključeno v tistih blokih).
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kolk enega gneva ob taki zgodnji jutranji uri... zate pa res velja rek... ko rano rani rano dan zajebe...
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
10 minutni posnetek vožnje s snemanjem kvalitete signala. Saj to veste kaj se zgodi, ko tako kvaliteto signala preneseš v notranjost objekta in želiš pogledati šolske zadeve na internetu?
rolleyes-1.gif
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Jaz sem zaradi telekomove nepripravljenosti za pomoč opustil internet - AMIS prek telekomove parice - in prešel na kabelskega operaterja. Čez noč so mi zmanjšali hitrost iz 4mbit na 1mbit, nihče razen njih ne ve kaj so mučkali, AMIS je bil nemočen, telekom se je delal neumnega. Na koncu sta oba potegnila kratko, k sreči sem imel alternativo In jaz bi seveda vzel komplet storitev, tudi TV, če bi le sodelovali. O optiki lahko itak samo sanjam dokler ne bo spet kaka skupna udarniška delovna akcija občanov (nikoli), čeprav sem v vaškem naselju le 19km iz centra prestolnice po cesti, zračne linije pa verjetno pol toliko.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.584
113
Hanzi
Ti torej vidiš TK bazno na Kresniškem vrhu (Telekom L188 http://www.svetidej.com/projekti/info/android.html ) ?
http://tinyurl.com/jgubq4h


edit:
vidim, od kod si krenil (naveza yt+ g zemljevid + geopedia)
Zgornji Hotič 12 (dve hiši skupaj ob cesti), mimo vrtca Taček, do ceste 108, nato proti vzhodu, mimo gasilskega doma in kapelica, nato po glavni 400m, na križišču levo (geopedia pravi Kurja vas), 409m po cesti, kjer si obrnil (46.090923, 14.837153), nazaj do križišča in pred gasilskim domom zavil da desno prit Vačam.



Tebi gre za gsm signal ali net ?

Vsi trije operaterji imajo tam bazne postavljene približno enako, edino TK jo ima zahodno od Zgornjega Hotiča, SI in TM severno (na hribu/naselju Jesenje oz Zapodje).
kje so bazne
http://www.mobilna-telefonija.com/mobilni-informator/bazne-postaje.html


Spodaj južno pri Litiji imajo vsi trije bazne na praktično istih mestih.

Kvaliteta signala je odvisna tudi od posameznega modela telefona, nekateri delajo bolje kot drugi.Kateri izstopajo po dobri strani bo kdo drug povedal.



Vaša vas v kotlini Save je ravno vmes med severnimi in južnimi baznimi ter gričevja/hribi okoli, dokaj tricky postaviti bazno, ki bo pokrivala s signalom čimveč ljudi.

btw, TK 3g dela na 2100 Mhz, lte 1800 Mhz (višja frekvenca nižja pokritost, SI ima 3g na 900/2100, lte na 800 Mhz ! - bazna ), do glavne ceste 108 imaš 2g, nato 3g do gasilskega doma, potem gre spet na 2g - na tem mestu je razdalja med TK bazno L188 na Kresniškem vrhu 2.2 km po gmaps.



Preveri še kako dela na SI s telefonom, ki podpira lte 800 Mhz ter 3g 900 Mhz, vidiš bazno na Jesenje, si približno enako daleč (1km ) - naloži si na andorida svetidej siinfo aplikacijo ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ja traso si prav ugotovil, saj je ne skrivam.
Si siguren da je Kresniški vrh mobitelov? Sem 99℅ da je od železnice. Isto kot Pogonik km bolj vzhodno. Če bi dali na Pogonik celice, potem smo zmagali ker oba stolpa večina hiš fizično vidi. Tako pa... app iz posnetka mi pokaže povezavo na Zagorico pri smartnem, ali pa na zgornji prekar. Tega mogoče celo vidim, bi moral točno preveriti. ampak je okoli 5km stran. Jesenj pa se ne vidi ker ima hrib preveč trebuha. Ne vem če bo Bob potegnil na LTE. Je pa prenos podatkov preko Boba približno 20x boljši kot mobitel. recimo da ima neko povprečje 2/0,2. Ne vem pa natančno zakaj sem bil z Bobom nedosegljiv v polkleti (praktično je pritlicje) z dvema samsungoma. Moram Bobovo.kartico dati v lenovo. Lenovo in mobitel je za silo klet dopoldne prebavil.

V dvorani gasilskega (1.nadstropje )simobil ni imel signala, oziroma si bil nedosegljiv. Me zanima kaj bo mobitel pokazal.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.584
113
Citat:

Si siguren da je Kresniški vrh mobitelov?
Tako pravi svetidej karta baznih.

Citat:

V dvorani gasilskega (1.nadstropje )simobil ni imel signala, oziroma si bil nedosegljiv
Kdaj si testiral, na 2g,3g, lte ?

Citat:

Tebi gre za gsm signal ali net ?
Nisi povedal.

gsm-r od SŽ je sodeč po piso portalu http://tinyurl.com/zkfw8n7 .
Severno od te lokacije je na Jeseniku (1.8 km zračne linije po aktualni mercator projekciji zemljevida), južno je 1.8 km v smeri JV, pri Podšentjuru.


Za lte pri bobu potrebuješ usim kratico.
S katerimi telefoni si testiral signal ?