kak je pa bob zanič ...

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
pardon, ampak vseeno. res je, mam ga zato, ker je poceni, ampak vseeno. katastrofa. vsak dan nedosegljiv, noče v prvo poslat sms, moram štirikrat poskušat, slaba kakovost signala povsod ... brezveze. še dobro, da mam še mobitel poleg, da se vsaj lahko menim ... kaj to je skoz tak slabo, al samo zadnje 4 mesece, odkar mam jaz to ...?!?!?
če bo šlo tak dalje, bom samo odpovedal zadevo ... a simobil je tudi taka katastrofa?
govorim o pokritosti v MB, LJ in vmes po avtocesti ... ne zdaj nekih vukohebinah ...
a je šparmobil kaj boljši? rabim pač še eno poceni varjanto za drugo sim ... pa ni telefon kriv, ker je na prejšnjem isto delalo. pa mati ma tudi bob, pa je skoz nekaj narobe ... (ne delam pri nobenem od operaterjev, rabim pa vsakodnevno telefon za klice, sms in podatke, sem tudi PROTI monopolu, ampak kakovost je pa pomembna!)
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Zanimivo, ga imam že več kot 1 leto pa zaenkrat še brez večjih težav.
2 ali 3 mi ni smsa poslalo pa ne vem ka je blo krivo (mogoče bob) drugače pa vse OK.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Bob mam že skoraj 2 leti in sem zelo zadovoljen z delovanjem omrežja in tudi operaterjem. Niti enega problema ni bilo do zdaj ne na štajerskem koncu, ne drugod po slo, LJ, gorenjska, prekmurje, primorje. Mam pa iphona z novo usim, prej pa sem 1 leto uporabljal nijihovo staro sim.

Mogoče ti simka štrajka ali pa še bolj verjetno telefon. Kaj maš za enga?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Po moje je problem telefon, sem že skoraj 2 leti na bobu, zdaj imam novo usim kartico prej pa leto in pol doma obrezano navadno simko in je signal povsod odličen in nikoli nobenih težav (Koroška, Štajerska, Posavje)... Prej sem bil pri Mobitelu.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Bob dela ok v mb in v lj, med voznjo iz mb v lj ga pa na nekaterih mestih zmanjka.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Sej je napisal, da je menjal telefon. Tudi sam sem en cajt imel bob, pa sami problemi. Pred tem bil na tuš, pa isto problemi. Nedosegljiv, ne pošiljanje itn... S tem da je pri bob-u bil signal, pri tuš pa preobremenjeno omrežje, če je bil signal. Zanimivo, ta isti telefon Samsung S3 danes nima problemov pri telekomu.
Za bob bi rekel, da ima simobil pririoteto za svoje uporabnike. In če je malo bolj obremenjeno vse skupaj, ga bob oziroma virtualno omrežje, naserje ker same bazne postaje nimajo zadostnih kapacitet. Telekom ima to veliko bolj rešeno. Čeprav trenutno ima Simobil malo boljše LTE omrežje, ampak ta zaenkrat še ni obremenjen.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tudi sam se ravno soočam s podobnim težavam.
Telefon skos spreminja signal.
Največ mi kuri baterijo ravno mobile network
Imam tasker, da me obvesti ko ni signala in me je danes zbudilo med spanjem, ker je telefonu zmankalo signala. Potem pokaže poln, pa spet pada...
Kolkrat sem ne dosegljiv po moje boljš da ne vem. Vem pa, da sem, ker so mi že rekli.
Povezan na 3G ali H+, pa noče odpirat strani, pol vrže na E, pa če dober zapiha spet na 3G, ampak surfat se ne da.
En čudn primer; signal skoraj poln, pa ne morem klicat. prižgem mobilne podatke, kot da jih nisem, sploh se ni nobena črka pokazala. potem sem na roke spremenil na "gsm only", da sem lahko poklical.
Telefon sem formatiral pa ni nič boljš.
Imam pa Note 4, poljski rom 6.0.1
Sedaj bom še razkiral tistih 11€ za novo sim. Če ne bo nič boljše, bom pa menjal operaterja.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
mam asus zenfone 2 551ML na 2 sim kartici. prej sem mel enega huaweija na 2 sim. z mobitelovo dela vse povsod, z bobovo skoz štrajka ...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Pol pa zamenjaj obe simki v slotih pa testiraj, če se težave ponavljajo. Dobro bi blo tut probat v single sim telefonu, če kaj nagaja.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
ksz

Saj simobil pa isto dela... oz dela/ne dela. Zmanjkuje signala kar tako vmes za par minut. Zadnje pol leta je sploh slabo to vse skupaj.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
ma marsikaj je odvisno od telefona

na samsungu s4 nisem imel težav z vklopljenim lte, na s6 sem bil nonstop nedosegljiv kljub polnemu signalu, z updatom na android 6.0 pa so problemi čudežno izginili

operater pa mobitel
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
saj veš, kak je na dveh sim, samo prva je 3/4G, druga pa samo 2G. bom pa vseeno probal ...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
To je bistvena razlika. Simobil ima boljše 3G/4G omrežje od Telekoma... Telekom ima pa boljše 2G omrežje. Seveda obstajajo lokacije, kjer je to obrnjeno... ampak v povprečju je tako kot sem napisal.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Frekvence na telefone imaš prave? Brez podpore za 900mhz na 3g in 800mhz LTE boš dejansko zelo slabo simobilovo omrežje.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
bob sem mel na 4g, mobitel na 2g, zdaj sem zamenjal, bomo videli ...
kake so nastavitve, ne vem, telefon je kupljen na mobitelu ...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
To je bistvena razlika. Simobil ima boljše 3G/4G omrežje od Telekoma... Telekom ima pa boljše 2G omrežje. Seveda obstajajo lokacije, kjer je to obrnjeno... ampak v povprečju je tako kot sem napisal.

Tudi na 2G omrežju na Simobilu ni opažati težav...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
ma marsikaj je odvisno od telefona

na samsungu s4 nisem imel težav z vklopljenim lte, na s6 sem bil nonstop nedosegljiv kljub polnemu signalu, z updatom na android 6.0 pa so problemi čudežno izginili

operater pa mobitel

Možno... se pa taki izpadi ne dogajajo le meni, tudi npr. sodelavcem. Imam pa Galaxy S4.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Pri meni tudi zadnje pol leta nekako ne da izgublja samo signal, četudi so tam 2,3 črtice, imam "kao" samo zasilne klice. Pa nastavim nazaj omrežje pa enkrat ostane drugič ga takoj spet izgubi. Moram počasi poizkusit na drugem telefonu, če bo isto bom moral sim zamenjat, ker operaterja se mi ne izplača. Prejšnji mesec 20 centov stroškov
smile-1.gif
, paket 4 cente je top zame.
aja telefon je SG2
 
Nazadnje urejeno: