kak je pa bob zanič ...

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz govorim o omrežju, ne o odnosu do strank, ta je res katastrofa. Pa še n-tič Tlelemach ima v paketih Več vključeno brezplačno gostovanje v Tlelekomu.
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Telemach ponuja neomejeno SMS, neomejeno znotraj omrežja druga 120 in 300 MB za že 4 €. Idealna rešitev. Omogoča tudi Telekom signal, če komu res Telemach ne lovi kje v rovtah.

Kateri paket pa je to? Na www.telemach.si so na voljo le paketi "Več" ... Pri teh je najcenejsi paket "Več", ki vkljucuje neomejene klice v omrezje Telemach, neomejeno SMSov in 120 minut v istala omrezja... ter 500 MB podatkov ... Cena tega paketa je 6€ ... le ce ze imas druge Telemachove storitve, ga lahko dobis za 4€ mesecno ... Pri starih Tusmobilovih paketih pa menda ni vkljucen nacionalni roaming v Telekomovem omrezju ... niti ne vem, ce se sploh se da sklenit NR na starih paketih ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
A misliš da imamo izvajalci kak popust, oz. zastonj? Malo morgen!

točno tako! dokler sem bil redno zaposlen mi je res dol viselo za cene in stroške. zadnjih 10 let nisem imel pojma kaj je to strošek pogovorov in telefona. zdaj, ko sem pa na svojem, mi je pa nenadoma škoda vsakega centa za telefone pa naročnino
grin1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
https://www.simobil.si/omrezje/slovar-pojmov

3G - Kratica 3G označuje tretjo generacijo mobilnih omrežij oziroma tehnologijo UMTS.

4G - Kratica 4G označuje četrto generacijo mobilnih omrežij oziroma tehnologijo LTE.

GPRS (kratica za General Packet Radio Service) - Storitev GPRS se uporablja za prenos podatkov v okviru standarda GSM s hitrostjo do 80kbit/s. Deluje na osnovi paketnega prenosa podatkov in predstavlja osnovo za storitve kot so: SMS, MMS in WAP. Običajno se tehnologija GPRS označuje kot 2,5G, saj gre za vmesno generacijo med drugo generacijo (2G) in tretjo generacijo (3G) mobilnih storitev.

LTE (kratica za Long Term Evolution) - Prihodnja (4G) generacija mobilne tehnologije, ki bo omogočila izjemno hitre prenose podatkov. Ta generacija mobilne tehnologije komercialno v Sloveniji še ni na voljo.

UMTS (kratica za Universal Mobile Telecommunications System) - UMTS je sistem tretje generacije mobilnih telekomunikacij (3G), ki omogoča občutno hitrejši prenos podatkov od predhodnih sistemov (GSM/GPRS/EDGE).



http://www.monitor.si/clanek/generacija-stiri/125093/?xURL=301

NMT Nordic Mobile Telephone

3GPP 3rd Generation Partnership Project

GSM Global System for Mobile Communications (prvotno Groupe Spécial Mobile)

ETSI European Telecommunications Standards Institute

GPRS General Packet Radio Services

EDGE Enhanced Data rates for Global Evolution

UMTS Universal Mobile Telecommunications System

HSPA High Speed Packet Access

HSPA+ High Speed Packet Access +

HSDPA High Speed Downlink Packet Access

HSUPA High Speed Uplink Packet Access

OFDMA Orthogonal Frequency-Division Multiple Access

TD-CDMA Time Division - Code Division Multiple Access

W-CDMA Wideband Code Division Multiple Access







Bo dovolj za zacetek?
smile-1.gif


 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Ne, na Bob-u ni smiselna, ker ne obstaja, z izjemo nekaterih SIM kartic, katere to omogočajo. Je pa tudi tam hitrost omejena, tako da bi bila smiselnost spet vprašljiva, če ne bi bili dostopni časi veliko krajši.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Dovolj, hvala. Torej nastavitev na LTE ni smiselna, ker še ne obstaja.
wink-1.gif

LTE obstaja...


Hitrsot pri bob-u >> https://www.alter.si/tabla/showthreaded.php/Cat/0/Number/2425863

Lokacija: Kranj
skitched-20160510-082020.jpg
skitched-20160510-082037.jpg




Hitrsot pri Si.mobilu >> https://www.alter.si/tabla/showthreaded.php/Cat/0/Number/2411313

Lokacija: BTC na parkiriscu pri Kristalni palaci
skitched-20160405-120839.jpg



Je pa res, da se je dalo tudi preko HSxPA oz. HSPA+ doseci podobne hitrosti ... samo so potem omejili na 7.2 Mbps v downloadu ... Sam imam na Lumii 950 z vstavljeno bobo SIM kartico LTE vkljucen ...
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ups, pri prenosu podatkov sem narobe zapisal k sem mel prej Mingla s 300 Mb.
V VEČ je 500 Mb. In je od 4 € naprej. Nisem napisal za 4€.
Pač nekateri jamrajo, da ni takega paketa. Je, je pa res, da ma 120 min, ne pa 200. Tudi v Telekom omrežju, če nuja.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

jest imam probleme z robotizacijo glasu ,prekinitvijo ene strani ali pa kr vn vrze in to naveza bob/simobil, kar mi govori ze lep cajt da ima simobil slabse omrezje glede navadnih klicev, no pa tudi net glih da dela brskanje po telefonu. Ok v centrih mesta itak da dobro dela, 500m ven pa ze serje.

Vcasih ko sem imel mobitel 17 let se mi je robotizacija zgodila 10x v celem casu pa to sem moral biti v luknji sred kocevskega gozda ali podobno. Zadnjic grem iz kocevja do nm in po celi cca 30 km trasi ni signala, sicer tam je bolj jebina tko da vrjetno tudi drugi niso boljsi.
Nima veze al samsung s4 lte ali s5lte
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
Jaz ti za kontro povem, da se mi froci smejijo, ko jih fehtam par km iz Kopra v notranjost slovenske Istre, da mi dajo access point na svojem bobu, da siromak lahko pogledam službene maile, ker telekom nima niti ene črtice, simobil pa lte. Lahko se sicer pogovarjam, če grem ven iz hiše od prijatelja na rob naselja in stojim na zidu nekdanje vaške cisterne za vodo.
Tam je sicer rešitev še ena, mogoče kak cent dražja in sicer, ker je samo par km od Hrvaške meje, seveda vlečejo vsi hrvaški operaterji na polno.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Se dogaja tale robotizacija sredi mesta ali pa tudi 2km od simobilovega oddajnika, tako da..
druge ni, kot prekinit pogovor pa se enkrat vzpostavit zvezo.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Jaz sem tudi opazil robotizacijo zadnji teden, ampak samo na 3G omrežju. Preko Edge je ok.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
"Robotizacijo" glasu sem tudi jaz opazil, začne se pa dogajati ob dolgih klicih, to je nek problem simobilovega omrežja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Je ciso res, da so tezave z bobom. Dam 5€ pa ne dela nic. Pokurim peneze samo takrat, ko na liniii cakam, da dobimm vezo za relamacijo.
Dobbo5€ ajo pa nic. Se pogovora z njimi ne!
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Je ciso res, da so tezave z bobom. Dam 5€ pa ne dela nic. Pokurim peneze samo takrat, ko na liniii cakam, da dobimm vezo za relamacijo.
Dobbo5€ ajo pa nic. Se pogovora z njimi ne!

dajmo tole razdelat kaj je to ne dela nič-.,..

b
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Glede na to, koliko časa se to že dogaja, sem prepričan, da so prekinitve pogovorov in robotska popačenja Simobilu znana in s trenutno opremo nepopravljiva težava. Zato se zaradi tega ne razburjam več, še enkrat pokličeš, pa se spet slišiš. Cost-benefit je še vedno na strani uporabnikov, ni pa, da bi se hvalil s takim omrežjem.