kak je pa bob zanič ...

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
To imate izgleda ocitno probleme samo na androidihki
evil.gif
Na Medion Life 4504 iz sosednje teme deluje bob brezhibno...
smile-1.gif
zgleda ok tale telefon.
samo vidim da bluetootha pa nima? je to res ali šlamparija pri opisih?

Ima ga, več o zadevi je napisano na podforumu pametni telefoni, v temi za Medion... Tudi kritike za omenjen aparat...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Tudi jaz prakticiram samo GSM, kadar ne potrebujem prenosa. No, to vsekakor ni izvor problema oz. slabega zvoka, saj se isto dogaja tudi na nastavitvi 2G/3G.
Enostavno GSM lovi dlje, kljub praktično isti frekvenci in isti smeri sevanja iz iste bazne postaje. Ne vem zakaj, ali je GSM signal bolj robusten ali pa je višja dovoljena maksimalna moč oddajanja.
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Zgleda, da bo kar na omrežju krivda za slab zvok- sem imel danes dva daljša ( 20 min) pogovora in drug telefon(nokia), pa je začelo na sredini enako zafrkavat, kot z novim samsung tlf-onom ( robotski zvok, prekinjanje ipd..)
rolleyes-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Evo današnji primer;
stojim na mestu, pod milim nebom (ma sem miljon %, da tam signal drugač je)
vklopim podatke in se pojavi H+ in skoraj vse črtice
hočem odpret spletno stran, pa mi napiše, da ni povezave. kako kur... v 3pm... ni povezave, če se gor menjajo znakci H, H+, 3G, pa vsaj 2 črtici signala!!!!
Preklopim na gsm only, pa nazaj na wcdma/gsm, pa mi sploh več ne pokaže, da sem povezan... Po parih minutah obupam in se odpeljem naprej. Čez 500m vklopim podatke, vse dela na H in H+....
Imam ga na sumu, da če bi imel podatek skos vklopljene bi delalo vredu. Tko, ko pa jih vklapljam po potrebi, pa ga jebe na polno.

Če je kak bob-ovc tle gor, ga lepo prosim za novo sim, da testiramo kje je težava.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No tudi jaz sem danes opazil ko sem nekomu na BOB pošiljal MMS da ga ni dobil.... potem pošljem še 1x in pride ampak prvi nikoli ni prispel... malo se bo moral ta Bob/Simobil zamislit.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
Nekaj družinskih članov je na bob-u in doslej nisem opazil, da bi bili kaj posebej nedosegljivi, ko bi jih človek rabil. Nekako toliko kot jaz na mobitelu, ko vsake toliko dobim SMS, da sem bil nedosegljiv. Večinoma stare SIM-ke. Pri starših, ki so bolj ob meji in ni mogoče imeti avtomatske izbire omrežja, ker Hrvati precej bolje pokrivajo naše ozemlje kot Mobitel in Simobil skupaj, pa je bil konstantni problem pred časom, da je omrežje zgleda kljub dobremu signalu izpadlo. Telefon pa je bil butast in si v primeru ročne nastavitve omrežja moral omrežje po "incidentu" znova sam izbrati. Nekaj mesecev je glede tega bolje. Tisti telefon je najbrž samo 2 G.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Po moje je na 2g in 3g pokritega več ozemlja kot samo na gsm pri simobilu?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Jaz odkar podrobneje opažam dogajanje, sem bolj pozoren na zvok. Velikokrat vmes zaznam nek preklop na drugi način zvoka. Kot da bi preklopil na drugi tip kodiranja.
Sedaj teoretiziram, ker o tem konkretno nič ne vem. A morda če baza preklopi na drugi način, pa android telefon ne, potem bi morda rezultat bil robo glas. Torej, če Android telefon ni kompatibilen ali ne se ne držijo striktno standardov, potem...

Javi, če se ti bo na Nokii. Ta Robotski glas je res moteč, če se kdaj ne uspeš zmeniti v 5 minutah.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ti lahko kar javim- sem imel pogovor z nokio med sprehodom po ulicah in se je spet pojavilo poslabsanje zvoka in robotski glas in to na istem mestu kot vceraj. (S Samsungom) Po ponovnem klicu in umiku iz tistega kraja je pa bio spet ok..mislim, da ga mora biksati omrezje na dolocenih lokacijah. Pa vcasih tudi porajtam, da se kar naenkrat spremeni zvok, kot bi se preklopil in ojacal..
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Identično torej pri meni. Ko sem govoril o "preklopu na drugi kodek", je zaznati točno to. Drugačen zvok in jakost.

Ni kaj, treba bo javiti operaterju.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Samo kaj to pomaga uporabnikom, ko bo operater rekel, da jim dol visi za vse to in da naj preideš na (dražji) simobil.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
http://www.bob.si/pomoc-in-vprasanja/pokritost

Kot lahko vidite v podnapisu pod karto drži, da je BOB = Simobil. Sicer so ga oskubili za par nepomembnih funkcij ampak omrežje je isto.
V samem bistvu je BOB zgolj marketinška poteza Simobila. Če bi Simobil sam spustil cene na nivo Boba, bi takoj dobil odločbo regulatorja o dampinških cenah in nelojalni konkurenci. Pa so odprli nizkocenovni BOB, mu dali smešno nizke cene uporabe omrežja in storitev, da še vedno izkazuje pozitivno poslovanje in uporabniki se limamo na veliko. Ko bodo imeli dovolj naročnikov, bodo Bob pripojili k Simobilu in stvar bo rešena. Cene pa bodo šle gor.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.840
113
pri taščici
Takrat pa bomo nekaterinspet iskali druge opcije, ce nam ta pripojitev ne bo všeč. Saj nekateri smo iz Simobila prisli na bob.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Če se res dogaja ta nedosegljivost, pa te zadeve je skrajni čas da ta bob/simobil vklopi funkcijo SMS za neodgovorjeni klic. vsi nizkocenovni ponudniki ga imajo, pa še cenejši so. Naj si enkrat nalijejo čistega vina, priznajo napake in težave, ter naj kej takega ponudijo kot opravičilo oz. dopolnitev svojim uporabnikom.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Razlike morajo biti...omrežje je isto...torej so tudi napake iste...
Nekateri imajo probleme drugi ne...
Meni se včasih ta robotski glas pojavi v 99.9% ne in s tem ne kompliciram...tudi v familiji jismo imeli problemov razen moja mati..ko je telefon nastavila na avtomatiko 2g/ 3g so problemi izginili...
B
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.840
113
pri taščici
Sms ob nedosegljivosti imam "reseno" s preusmeritvijo klica na ženo (ona pa na mene). Razen ce sva oba nedosegljiva, potem pa....

Pa ni ravno veliko klicev ki so preusmerjeni. Pa sva na območju kjer je signal lahko v dreku (pa mobitelov isto, saj si meril)