kak je pa bob zanič ...

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
To imate izgleda ocitno probleme samo na androidih
evil.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.750
358
83
Vipavska dolina
Pri meni je zgleda telefon. Prestavil v enega predpotopnega signal 3,4 črtice, takrat ni izpadel. Dam nazaj v samsunga pa še omrežja več ne najde, sem dal nazaj v uno nokio. Bom poizkusil jutri nazaj v samsunga ampak očitno bo treba pogledat za drugim, nekako se ne nagibam več k samsungu. Kakšen nasvet za čimcenejši?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
to je ta telefon: http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_2_ze551ml-6917.php
dobre specifikacije za nič denarja, zato sem ga vzel, ker niti slučajno ne mislim doplačevat za rame pa za memory.. s telefonom sem zadovoljen. poleg tega ne dam 700 evrov za neki topšit galaxy 7 ali ifon 6, poleg tega rabim dve simki ...
saj pravim, zdaj ko je bob na 2G, dela super. bom mel nekaj časa tak, pa da vidimo.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Tudi jaz sem bob naročnik (BigBob) in imam velike probleme. Nekako sem bil že prepričan, da težave povzroča moj telefon (Samsung Galaxy S4 LTE (GT-i9505)). Vendar pa, glede na tale opažanja ostalih, tudi omržje ni "nedolžno".

Meni po nekem času pogovora zvog sogovornika postane tako slab, da ga enostavno ne razumem več (prekinjanje, nejasnost, robotski glas). Sogovornik mene sicer sliši brez problemov. Ni druge rešitve, kot prekinitev pogovora in ponovna vzpostavitev klica. Če ne prekinem in pokličem nazaj, potem itak izgubim zvezo, pogovor se sam prekine. Po ponovni vzpostavitvi klica je zvok spet v redu, a se s časom situacija ponovi. Običajno se zo zgodi po 10 do 30 minut pogovora.
Signal kot tak je zelo dober (4 do 5 črtico od 5 na 2G in 3G), a za nihanje ne vem. To se dogaja tako na 3G/2G nastavitvi kot tudi samo na 2G.
Za kratko obdobje sem SIM dal v Nokio 6310 in takrat se mi ni zdelo, da bi imel kake težave.

Če se še komu dogaja to, da po določenem času zvok postane robotski, bo to zame dobrodošla informacija pri ugotavljanju vzroka za težave. Torej ali je to telefon ali operater. Morda celo kombinacija obojega?
Poizkusim lahko v istem telefonu še T2 kartico, katera mi miruje v predalu.

Je pa tale graf of @Fusion-a zelo zanimiv in veliko pove, če je imel telefon na istem mestu. Sam bom ob priložnosti probal nastaviti telefon samo na 3G in potem samo na 2G in ob tem ga pustiti nepremičnega na istem mestu, da lahko izločim nihanje zaradi spremembe lokacije.
Nato isto in z istim telefonom poizkusim še s T2 SIM kartico in na Mobitel 2G in 3G omrežju.

Lahko potrdim tudi, da se je dogajalo to, kar sem že pogosto zasledil glede Simobil omrežja. Imaš telefon prižgan, je signal, telefon pred tabo. Te želi nekdo poklicati in mu javi, da si nedosegljiv. Nisem pa prepričan, če je še tako.

Če se izkaže, da je Simobil signal toliko slab, da ne more zagotavljati niti čistega pogovora, kadar si na dobrem dosegu in blizu oddajnika, potem je to nesprejemljivo. Klic je še vedno tisti osnovni minimum na mobilnem telefonu, kateri mora BP delovati v takih pogojih.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.228
5.790
113
se mi zdi, da nas je kar nekaj "prijavilo" probleme na s4

moj je sicer nekih 8 mesecev ležal v predalu, ampak preden je šel v predal je na mobitelovem omrežju delal brezhibno. bom videl kaj bo zdaj, ko sem nastavil omrežje samo na 2g/3g...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
@hermann, te "prijave" glede S4 se nanašajo samo na kombinacijo z bob-om?

Hvala za tvoje dobrosrčno testiranje...
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
S3 neo prenese vsak mesec vec kot gb podatkov.
V blizini je graben kjer "ni signala" na razlicnih samsungih. Nek LG (ne ravno top) je sorodnici v avtu zazvonil. Sem prav debelo pogledal.
Pa tudinsicer opažam da zna biti signal malo muhast, al samo zivim na takem podrocju?
Markoman: ne najdem v menuju tistega tvojega prtscr kjer je narisana kvaliteta signala.
Pa vem da sem nekoc na nekih samsungih ze videl. Kje je to skrito?
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
To imate izgleda ocitno probleme samo na androidih
evil.gif
Na Medion Life 4504 iz sosednje teme deluje bob brezhibno...
smile-1.gif
zgleda ok tale telefon.
samo vidim da bluetootha pa nima? je to res ali šlamparija pri opisih?
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
@Bajkman: Tole z izgubo signala pri zelo dolgih pogovorih mi je znano. Pojavljalo se mi je pri cca 1h pogovora (konference). Jaz sem to pripisal telefonu in ga zamenjal. Morda je krivo tudi omrežje. Zadnje čase z drugim telefonom se mi to ne pojavlja več.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.228
5.790
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
@hermann, te "prijave" glede S4 se nanašajo samo na kombinacijo z bob-om?

jap, samo v tej temi jih je enih par, ki imajo probleme z s4 in bobom
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
evo najnovejša izpred par minut:

zdajle me žena kliče, da me že eno uro skuša dobit in sem nedosegljiv. včeraj je bilo baje 2x isto.

bob, signal na polno. telefon galaxy s4.

po 14 dneh na bobu bom očitno menjal...

Potrjujem, da se je to na Simobilu dogajalo že od nekdaj. Njihov naročnik sem bil od 2005 do 2011 in takrat si imel telefon pred sabo, v roki, poln signal, pa je prišlo sporočilo o nedosegljivem klicu.
Na bobu sicer tega sporočila ni, saj ga ne omogoča, a so mi že rekli, da nisem dosegljiv. Čeprav vem, da sem imel tel. prižgan in sem bil na območju s pokritostjo.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Kaj pa če je kombinacija Android telefon + Bob (Simobil) problematična?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Nekoc so rekli da je dolzina pogovora omejena na eno uro(vsi operaterji) . Ne vem pa ce to velja tudi za konferenco.
Sedaj ko so obsirni paketi ni toliko problem, ce pa si vcasih zvecer pozabil prekiniti povezavo, pa bi znala ob prejemu racuna boleti glava
shocked-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.228
5.790
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Kaj pa če je kombinacija Android telefon + Bob (Simobil) problematična?

žena je že dolgo na bobu in z obema android htcjema do sedaj ni imela težav
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Hvala. Lahko prosim napišeš tudi za kateri telefon je šlo?

LP
Enake tezave..slab zvok po dolocenem casu, prekinjanje-operater bob..imam nov tlf galaxy grand prime.
rolleyes-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
SIM- kartica je mikro, nova, za lte pa nisem siguren. Itak imam omrežje nastavljeno samo na GSM, ker pravijo, da naj bi bil vsaj pogovor normalen,(dosegljivost). Ne vem, kaj bi bilo, oddajnika sta dva v krogu 2 km, pa na cajte nagaja. A se glih kaj poklopi, preobremenjenost ipd.
Če bo to trajalo, bom začasno zamenjal aparat za drugega, preizkušenega.
rolleyes-1.gif