Novo pri bobu V.

I

Izbrisan uporabnik #488

Ko v telefonu nastaviš omejitev loči med MB in GB
smile-1.gif
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Prosil bi za posebno kodo za VIP BOB (nekoriščeno) paket na zasebno, zanima me pa še ali ta paket pod takimi pogoji velja za zmeraj.......
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Prvo, hvala Igor za kodo, prosil bi še za postopek prenosa mobilne številke iz A1 na BOB in če je to povezano s kakšnimi stroški (20€??), trenutno še imam vezavo 2€ mesečnega popusta na računu. Sicer pa nameravam kar aktivirati BOB (VIP) storitev in naknadno (po preteku vezave - november 2017) prenesti tudi številko - kakšen je postopek.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Pri A1 imam še vezavo, ki mi poteče v mesecu novembru 2017 - popust na računu 2€. Zanima me kako dobim podatek, koliko moram še plačati, če predčasno (pred potekom vezave) prekinem naročniško razmerje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:

Sem pogledal a mi tam piše samo kdaj mi poteče vezava, in pa če želim nov telefon moram doplačati še 2,18€ - a je to to ??

To je strosek, kar se tice aneksa ... oz. pogodbene vezave ...

Moje_razmerje-20170613-142655.jpg


Dodatno k temu strosku pa pride se strosek za prekinitev narocniskega razmerja... ki znasa 9.99€ >> https://www.a1.si/documents/10179/2505429/A1_CENIK_SPLOSNI_Junij17.pdf

https__www.a1.si_documents_10179_2505429_A1_CENIK_SPLOSNI_Junij17.pdf-20170613-142950.jpg


In pa seveda 5€, ce bos stevilko prenesel drugam ...
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Strošku prekinitve se lahko še izogne, če sam prekine po prenosu zaradi 139 člena ZEKom...
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Prehofi so regulirani s strani AKOSa in ostanejo na tem nivoju kot so...lahko pa se operater odloči in zniža strošek prehoda...
Ni pa visto jasho zakaj bi...stranka gre od njega in pokasira še zadnje €€€.
Menda ima hot brezplačen prejod...
DK
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Strošku prekinitve se lahko še izogne, če sam prekine po prenosu zaradi 139 člena ZEKom...

Tole ne razumem čisto dobro kako se to izvede oziroma kakšen je postopek, saj ta člen govori o razčlenjenem računu..........
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Strošku prekinitve se lahko še izogne, če sam prekine po prenosu zaradi 139 člena ZEKom...

Tole ne razumem čisto dobro kako se to izvede oziroma kakšen je postopek, saj ta člen govori o razčlenjenem računu..........

129 . clen je pravi... >> https://zakonodaja.com/zakon/zekom-1/129-clen-narocniske-pogodbe

Je pa recimo trenutno tole spodaj aktualno... vendar je casa samo se do jutri... ali pa pocakati naslednjo spremembo...

https://www.a1.si/pomoc-in-informacije/obvestila/-/obvestila/2517573

Na koncu pise tole...

Citat:

Naročniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, imajo pravico, da do uveljavitve spremembe brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni, odstopijo od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Navedeno ne vpliva na in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti teh naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov. Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo A1 povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, A1 pa mu bo vrnil kupnino.

Je pa treba sproziti prenos stevilke in oznaciti, da bos sam prekinil pri orejsnjem operaterju... ter nato obvezno sam prekiniti NR... ter jasno povedati ali napisati, da prekinjas zaradi tega in tega razloga (sprememba pogojev)...

Dvomim pa, da ti bo to uspelo do jutri speljat...
wink-1.gif
teoreticno ja... ce takoj zacnes postopek prenosa stevilke, da bo jutri orenesena... potem pa gres jutri osebno do prodajnega mesta starega operaterja in prekines NR...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Vidim da imajo sedaj nori bob 1500min 1500sms nima pa napisanega nobenga neta, Ce gres na ta paket velja tiste 5gb ki so dodali paketom?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Sem su na vip. Ampak prej sm mel nori bob 1500 pa sem placeval 9.9eur zdej pa ta paket ni isto oz je 2 eur cenej.Krneki
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
S torkom preidem iz A1 na Bob (VIP bob). Prenesel bom tudi številko. Zanima pa me ali moram sam odjaviti naročniško razmerje pri A1 ali to stori BOB s prenosom številke (pogodba). Prav tako me zanima ali ima BOB možnost uporabo 2 SIM kartic na eni številki (vsaj za določeno obdobje).