Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz sem odjavil Moneto zaradi enega evra naročnine(pol evra sem še pustil, več pa ne).
To je 12 evrov letno oziroma več kot ena brezplačna vinjeta v desetih letih.

Kdor je zdaj plačeval 29 evrov za nek star paket in bi moral po novem 30 evrov, dobi pa lahko boljši paket za manj kot 7 evrov, bo ogromno prihranil, če zamenja operaterja....
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Vauv dobra primerjava Moneta... Monete ne uporabljam ker je to isto kot kreditna kartica ki si vsak mesec dolžan..

Meni ko poteče vezava bom samo menjal paket in se vezal za popust na naročnino.. Kot sem že reku namere zapustit Si.mobil-a ga nimam zaradi tega 1 eur vezava poteče čez 4 mesece je to 4 eur oz. 3 eur ker to stopi v veljavo z 30.4... potem bom pa vsak mesec prišparal 3 eur na mesec na leto pa 36 eur tako da bo tudi menjavo paketa prinesel notri v 3 mesecih ki stane 9.99 eur no mičkan več kot 3 mesece ..
wink-1.gif
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Danes sem ujel pogovor IT delavca zaposlenega v enem izmed državnih ustanov. Med drugim je zadolžen tudi za podporo pri mobilni telefoniji.
Baje je od prehoda na SiMobil veliko več pritožb zaposlenih. Pravijo, da imajo težave pri vzpostavljanju povezave. Prav tako naj bi med pogovorom zveza padla ali pa se na liniji pojavijo motnje (on je to opisal, da se sliši kot pretakanje vode, pri tem sogovornika ne slišiš in edina rešitev je ponovna vzpostavitev zveze).

Je kdo zaposlen v JU, in lahko zgoraj zapisano potrdi ali ovrže? Meni se zdi skoraj nemogoče, da se v 21. stoletju pojavljajo take težave pri mobilnem operaterju kot je SiMobil.

Edino izkušnjo, ki imam sam od simobila, je v bistvu od mojega brata, ko je pred leti še bil naročnik njihovih storitev. Njemu so vsak mesec računali dostop do nekega portala (vodafone?), do katerega ni nikoli dostopal. Na meju je imel reklamacijski zahtevek že kar med osnutki, in ga vsak mesec znova poslal na simobil.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Moneta je bila brezplačna in zato sem jo imel, ker mi recimo na Petrolu sploh ni bilo treba več hoditi v trgovino ampak sem lahko plačal kar zunaj na avtomatu in to celo po izteku delovnega časa.

Ampak 12 evrov letno je pa čisto preveč.

Zaradi naročnine tudi nimam nobene kreditne kartice.

Ravno tako nikoli več nikjer ne vzamem nobene vezave, naročil se bom pri tistem operaterju, ki mi bo po redni ceni nudil največ.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik JakeOnBreak pravi:
Danes sem ujel pogovor IT delavca zaposlenega v enem izmed državnih ustanov. Med drugim je zadolžen tudi za podporo pri mobilni telefoniji.
Baje je od prehoda na SiMobil veliko več pritožb zaposlenih. Pravijo, da imajo težave pri vzpostavljanju povezave. Prav tako naj bi med pogovorom zveza padla ali pa se na liniji pojavijo motnje (on je to opisal, da se sliši kot pretakanje vode, pri tem sogovornika ne slišiš in edina rešitev je ponovna vzpostavitev zveze).

Je kdo zaposlen v JU, in lahko zgoraj zapisano potrdi ali ovrže? Meni se zdi skoraj nemogoče, da se v 21. stoletju pojavljajo take težave pri mobilnem operaterju kot je SiMobil.

Edino izkušnjo, ki imam sam od simobila, je v bistvu od mojega brata, ko je pred leti še bil naročnik njihovih storitev. Njemu so vsak mesec računali dostop do nekega portala (vodafone?), do katerega ni nikoli dostopal. Na meju je imel reklamacijski zahtevek že kar med osnutki, in ga vsak mesec znova poslal na simobil.

Za javno upravo je še to predobro.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Paket za JU uporablja isto omrežje, simke in vse ostalo kot ostali uporabniki Si.mobila...in nisem slišal da bi JU uporabniki imeli kakšne dodatne težave...Je pa verjetno res da v kakšni kleti ali sobi sredi debelih zidov ne lovi kot je prej pri Telekomu, drugje pa pač bistveno bolje...stvar tega kje je stacionarna bazna postaja...
Drugače pa ni lepo vleči na ušesa...
B
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Oseba se je zavedala, da sedim zraven nje. Ko je prekinila pogovor z mano, da je sprejela telefonski klic, se je verjetno zavedala, da bom slišal pogovor
smile-1.gif


Drugače je pa stavba locirana v centru Ljubljane (tako kot večina državnih ustanov), zato me to še toliko bolj čudi. Ne bi rekel nekje bogu za hrbtom sredi Kočevskega Roga.
Maš pa tudi prav, da v konkretnem primeru zaposleni večino svojega delovnega časa presedijo znotraj zaprtih pisarn v stavbi zgrajeni leta 1898 = debeli zidovi. Bodo pač bolj uporabljali stacionarne telefone
smile-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
Simobil_Stara_Elektrarna_30_3_2016__Photo_Ziga_Intihar205-700.jpg


Amis jutri dokončno pripojen Simobilu

Ob formalni združitvi družb je v Slovenijo pripotoval tudi Alejandro Plater, prvi mož skupine Telekom Avstrija, pod okriljem in lastništvom katere deluje Simobil. "Vsi vemo, da je bilo lansko leto za nas tukaj zelo težavno," je dejal in dodal: "A naš recept za težke čase je, da je najbolje, kar lahko naredite, da investirate. In začeli smo investirati. Odločili smo se kupiti in integrirati Amis, da bi lahko na tržišču ponudili več in boljše storitve. Na srečo se je naša strategija izplačala, saj letošnje leto ponovno beležimo rast. Menim, da je edini način, da ostane podjetje uspešno, če raste."
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik JakeOnBreak pravi:

Je kdo zaposlen v JU, in lahko zgoraj zapisano potrdi ali ovrže? Meni se zdi skoraj nemogoče, da se v 21. stoletju pojavljajo take težave pri mobilnem operaterju kot je SiMobil.

Imam privat Simobil, moji sodelavci pa od februarja tudi službene gsm na Simobilu. JU, stavba v centru LJ. Preden so jih preklopili, so prišli tehniki iz Simobila in opravili meritve v celoi stavbi. Vse ok, nobenih posebnosti, signal odličen.
Tudi uporabniki (zdaj dober mesec) se nič ne pritožujejo.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Tale Blater vidim da bolj vedežuje, o konkretnem stanju na Slo trgu pa bolj malo. Dejstvo je, da Amis nima lastnega omrežja, na najeti parici komaj zmorejo ponuditi 15 Mbps, še za HD program komaj, ne razumem čemu takšno besedičenje. Če ne bodo kupil fiksnega operaterja, težka njim.
 
Nazadnje urejeno:

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Citat:
Uporabnik JakeOnBreak pravi:
Danes sem ujel pogovor IT delavca zaposlenega v enem izmed državnih ustanov. Med drugim je zadolžen tudi za podporo pri mobilni telefoniji.
Baje je od prehoda na SiMobil veliko več pritožb zaposlenih. Pravijo, da imajo težave pri vzpostavljanju povezave. Prav tako naj bi med pogovorom zveza padla ali pa se na liniji pojavijo motnje (on je to opisal, da se sliši kot pretakanje vode, pri tem sogovornika ne slišiš in edina rešitev je ponovna vzpostavitev zveze).

Je kdo zaposlen v JU, in lahko zgoraj zapisano potrdi ali ovrže? Meni se zdi skoraj nemogoče, da se v 21. stoletju pojavljajo take težave pri mobilnem operaterju kot je SiMobil.

Edino izkušnjo, ki imam sam od simobila, je v bistvu od mojega brata, ko je pred leti še bil naročnik njihovih storitev. Njemu so vsak mesec računali dostop do nekega portala (vodafone?), do katerega ni nikoli dostopal. Na meju je imel reklamacijski zahtevek že kar med osnutki, in ga vsak mesec znova poslal na simobil.

Meni to zveni kot natolcovanje... ???
confused-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
V preteklem tednu smo vklopili tri nove LTE bazne postaje:
- Črnomelj (NM),
- Štanjel (NG),
- Lipoglav (LJ)
Lpb
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
SPeedtest danes v BTCju na parkiriscu pri Kristalni palaci ...

skitched-20160405-120839.jpg

Meni v Murski Soboti nikakor ne uspe čez 50 mbit/s....vklopljeno imam opcijo višja hitrost.....telefon iphone 6.....
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.