Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Simobilu zelena luč za uporabo imena A1 Slovenija
Člani vladnega odbora za gospodarstvo so sprejeli sklep, s katerim vlada družbi Simobil dovoli uporabo besede Slovenija v spremenjenem imenu družbe, ki se bo skrajšano glasilo A1 Slovenija. Eden od največjih slovenskih telekomunikacijskih operaterjev, ki spada pod okrilje skupine Telekom Austria, je že pred časom napovedal omenjeno spremembo imena. Vlogo predlagatelja so presojali z vidika, ali družba opravlja pridobitno dejavnost, ki je za Republiko Slovenijo večjega pomena. Pridobitna dejavnost je večjega pomena, če družba uspešno posluje in deluje družbeno odgovorno. Glede na tržni delež, uspešnost poslovanja in število zaposlenih gre po mnenju odbora za pomembno družbo, katere dejavnost je treba šteti kot tisto, ki je za državo večjega pomena, kar je utemeljeno tudi s tem, da neprestano širi svojo dejavnost in s tem ustvarja nova delovna mesta. Prav tako je del koncerna, ki ima mednarodni ugled in v imenih odvisnih družb praviloma uporablja imena držav njihovih sedežev. STA
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Lep pozdrav iz A1
evil.gif

JeFFaGg.png
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Če kdo še to uporablja da ne bo presenečen ko ne bo več delovalo
wink-1.gif


Citat:
Obvestilo o ukinitvi storitev Klapa
( 02.02.2017 )

Obveščamo vas, da z 02. 03. 2017 ukinjamo storitev Klapa, pošiljanje kratkih sporočil SMS preko spletnega vmesnika in Si.mobilovega elektronskega komunikacijskega omrežja (oz. preko elektronskega komunikacijskega omrežja tujih operaterjev, s katerimi ima Si.mobil sklenjene ustrezne pogodbe o gostovanju). Z dnem 02. 03. 2017 prenehajo veljati tudi Navodila za uporabo storitve Klapa.

Obstoječi naročniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, imajo pravico, da v 30 dneh od obvestila o spremembi brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni, odstopijo od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Navedeno ne vpliva na in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti teh naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov. Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo Si.mobilu povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, Si.mobil pa mu bo vrnil kupnino. Več informacij o spremembah je na voljo na številki Centra za pomoč uporabnikom 040 40 40 40 ali na prodajnem mestu.

vir: https://www.simobil.si/pomoc-in-informacije/obvestila/-/obvestila/2283541
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Če kdo še to uporablja da ne bo presenečen ko ne bo več delovalo
wink-1.gif


Citat:
Obvestilo o ukinitvi storitev Klapa
( 02.02.2017 )

Obveščamo vas, da z 02. 03. 2017 ukinjamo storitev Klapa, pošiljanje kratkih sporočil SMS preko spletnega vmesnika in Si.mobilovega elektronskega komunikacijskega omrežja (oz. preko elektronskega komunikacijskega omrežja tujih operaterjev, s katerimi ima Si.mobil sklenjene ustrezne pogodbe o gostovanju). Z dnem 02. 03. 2017 prenehajo veljati tudi Navodila za uporabo storitve Klapa.

Obstoječi naročniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, imajo pravico, da v 30 dneh od obvestila o spremembi brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni, odstopijo od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Navedeno ne vpliva na in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti teh naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov. Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo Si.mobilu povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, Si.mobil pa mu bo vrnil kupnino. Več informacij o spremembah je na voljo na številki Centra za pomoč uporabnikom 040 40 40 40 ali na prodajnem mestu.

vir: https://www.simobil.si/pomoc-in-informacije/obvestila/-/obvestila/2283541

Vidim, da je po 15 letih čas, da razmislim o novem operaterju. Bomo pogledali ponudbo.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Odlično
10.gif

Kakšna je kaj alternativa? Za SMS iz tujine, ne Whatsup, Viber in podobno...
Da ne plačaš izven EU astronomsko dragih SMS
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Verjetno pride ene 30 centov? NAmesto 50? Preko Klape je bil pa zastonj. Do 100 znakov...
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ
Kdo ve, kako na Skipasu preverjajo S! uporabnike? Jst nimam računa, k firma plača, mam pa Moj Simobil na fonu lahko kot dokaz.
In pa eno od lani SIMPL kartico. Bi veljala za drugega člana?
K bi šel na Osojščico drug teden, če bo vreme zdržalo.
A bob račun velja kot S! račun? Sej je S! gor napisan...
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Sem dobil nekoga na spletnem klepetu od Simobilu, razložim situacijo in mi prijazno odgovorijo:
Citat:
po pregledu podazkov res vidim, da se v trenutni porabi vidi ta strošek, kljub temu, da je bila naročnina prekinjena
svetujem vam, da nas po prejetju izdanega računa pokličete ( v primeru da bo strošek tudi na položnici)
Prosim če, lahko da zadevo naprej, ampak vztraja pri tem, da naj počakam, da bom dobil ta znesek dejansko zaračunan. Vmes opazim na portalu moj.simobil.si, ne le da imam zadevo že zaračunano, ampak da je zaračunan znesek 9,75 EUR (7,99 EUR + DDV), čeprav naj bi bila cena 7,99 EUR že z DDV. Dobronamerno opozorim v klepetu še na to težavo in dobim odgovor, da je naročnina ddv z 7,99 EUR. To mi je jasno, da naj bi bila, ampak vsi nadaljni odgovori so samo še, da je to infrormativni znesek za porabo in bo potrebno počakati na izdajo računa, čeprav prosim le to, da zadevo preverijo, ker očitno nekaj ne štima. No zaključila sva s tem:
Citat:
na vašo zahtevo seveda posredujem naprej, kljub vsemu pa velja, da pred izdajo računa ne moremo nečesa stornirat, kar niti ne vemo, ali bo sigurno na računu 12:51
Če sami ne vejo, ali bo to na računu ali ne (po možnosti z dvojno obračunanim davkom), pa res ne vem, kdo bo vedel. Očitno bo res treba počakati na račun.

Pred več kot enim mesecem sem jih obvestil o zgornji napaki, pa niso nič uredili. Danes sem dobil na Simobilovem računu obračunan Simobil NOW, kljub temu, da sem storitev prekinil pred koncem preizkusnega obdobja povrhu pa še po višji ceni, kot jo oglašujejo (9,75€).

A je dovolj, če račun zavrnem preko maila, al se je treba po pošti zafrkavat? Support preko chata je očitno useless glede na to, da so za težavo vedeli že več kot en mesec nazaj.

Kako ste pa ostali dobili to zaračunano? Nekako dvomim, da so samo meni računali višjo ceno, kot jo oglašujejo.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Po novem se hitrost prenosa podatkov zniža na največ 2/1 Mbit/s pri porabljeni količini 200 GB (prej 100 GB).

lpb
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
A obstaja kak zakonski rok, v katerem morajo odgovoriti na reklamcijo? Prejšni teden sem reklamiral račun za napako, ki sem jo prijavil več kot mesec dni nazaj, pa niti odgovora še nisem dobil (razen avtomatskega odgovora zahvaljujemo se za vaše elektronsko sporočilo...). Rok plačila je bil v ponedeljek in nočem imet še kakšnega dodatnega sranja zaradi neplačanega računa.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
45
28
Ljubljana
Mislim da 15dni..... Samo kot vem reklamacija ne zadrzi placila racuna ampak se potem če je rešena reklamacija da dobropis pri naslednjem računu....
 

tarzan333

Pripravnik
27. maj 2014
102
0
16
če ma kdo namen iti k simobilu naj pove. Dobil sem kodo od simobila : -50 % popust na orto tripster ali pakete svobodni za 24 mesecev brez vezave
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.