Novo pri Telekom Slovenije III.

2. okt 2007
3.575
2.028
113

Že kaj znanega, bodo v poletnih mesecih kakšne ugodnosti za Internet? Junija in julija bom kar nekaj časa doli.
 

Rotty

Pripravnik
22. apr 2010
459
0
16
Črnuče
Meni je naš skrbnik pogodbe nekaj obljubljal, da bo več podatkov kot lani in da bodo sklenili pogodbe z vsemi ponudniki, tako da ne bo treba skrbet na katerem omrežju si. No bomo vdeli
tongue-1.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
http://www.zurnal24.si/tako-te-udarijo-ko-kupis-nov-telefon-clanek-271323

Citat:
"Dva meseca pred iztekom aneksa sem kupil nov telefon za 600 evrov in podpisal pogodbo še za dve leti. Plačal sem še dva preostala obroka za stari telefon, zmotilo pa me je, da so mi zaračunali 16 evrov stroška prekinitve pogodbe. Kakšna bedarija je to, saj ostajam pri njih še dve leti, poleg tega pa me na to ni nihče opozoril," je bil jezen naš bralec, sicer naročnik Telekoma.

A ljudje res ne ločijo jabolk od hrušk!?
Če bi bilo to tako, kot tale joka, bi vsak že po enem mesecu poplačal aneks in vzel novega in tako delal v nedogled......
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
V tej zgodbi bi bilo najbolj logično, da mu ne bi nič zaračunali, ampak bi moral biti vezan še 26 mesecev (2leti+2 meseca, ki sta ostala od prej).
Oz, če bi bilo podjetje fer, bi mu celo lahko dali nagrado, ker se je spet odločil vezat pri njih in bi mu na preostala dva mesca dali kak popust ali pa mu zaračunali samo 1 mesec. Pač dobra poteza podjetja in ko se bo čez 2 leti spet spomnil nabavljat nov telefon, menjat paket... bi sigurno bil ta operater med prvimi, ker bi imel v spominu nekaj dobrega.
Tako pa bo vrjetno kot izbira na zadnjem mestu.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Stranke take dobrote ne cenijo in naslednjič pričakujejo še več,..vsaj v večini,..
Če gre operater stranki na roko se takoj začne ugibat kje so ga nategnil,..
b
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Mogoče moje vprašanje ni ravno samo za mobilni del, ampak bom vseeno vprašal.

Ima kdo mogoče kakšen info, če bo naslednji mesec na paketu modri kakšna nova akcija, oz. še kakšna druga ponudba?
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Ve kdo če se obeta kaj novega (in kdaj?) za Itak pakete za tujino? Simobilov paket Poletje ima konkretni več enot za EU (+dodatne države), pa še cenejši je kot paket Ruzak, ki bi naj bil poceni ravno za to ker je za mlade.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik map pravi:
Nič več kot Edge ali 3G. 2,90 EUR na dan, to je to. Oziroma po porabi, če je manjša kot 2,90 na dan, plačaš kolk si porabu. Za 2,9 EUR boš pa v tujini 2x mail prečekiral, pa ni važno ali je 2g ali 3g ali LTE. In ko v nekaj sekundah ta 2,9 EUR nabiješ imaš do polnoči neomejeno podatkov, klice, SMS/MMS. Za cca. 14 dni na leto me ne bo pobralo. No drugo leto tega več ne bo.
Podatke ustvarja tudi če ne uporabljaš prenosa podatkov, za vzpostavitev klicev itd.
Ti si lahko v tujini in če ne izklopiš LTE, boš imel nekaj prenosa podatkov, pa čeprav ne boš nič surfal.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Opcija EU-zakup vključuje neomejene klice iz EU-območja v Slovenijo in znotraj držav EU, neomejena sporočila SMS in 1 GB prenosa podatkov. V promocijskem obdobju do 31. avgusta je opcija na voljo za 5,95 evra, po navedenem datumu pa bo na voljo za 10,95 evra.

Opcija EU 500 vključuje 500 enot, ki jih lahko naročnik porabi za klice ali pošiljanje sporočil SMS. Ena enota je enaka eni minuti dohodnega/odhodnega klica znotraj EU in v Slovenijo ali enemu poslanemu/prejetemu sporočilu SMS. Cena opcije je 5,95 evra na zakup, velja pa za tekoče obračunsko obdobje

Opcija EU-internet 500 vključuje 500 MB prenosa podatkov v državah območja EU-tarife in velja za tekoče obračunsko obdobje. Po porabljeni količini se prenos podatkov v državah EU-območja ustavi. Cena opcije je 5,95 evra na zakup in velja za tekoče obračunsko obdobje.

Mobilni paket EU Brezskrbni vključuje neomejene pogovore in sporočila v vsa slovenska omrežja ter 1000 enot za pogovore in sporočila v državah območja EU. Cena paketa je 19,95 evra na mesec, ob hkratni naročnini na fiksne storitve pa naročnik prejme 2 evra popusta. Prenos podatkov se obračuna glede na dejansko porabo, vendar nikoli več kot 7 evrov na mesec za 10 GB prenosa podatkov v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije in 1 GB v državah območja EU.
 

Doly

Zelenc'
11. okt 2007
15
0
1
Bolj pravilno je, da velja v območju EU tarife, ki je bistveno večje od samo EU. To Simobil naglašuje kot dodatne države za svojo ugodnost ( Norveška, LIehenstain,...) kar pa v skladu z EU direktivo mora tako in tako tam veljat
wink-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Tele opcije na veljajo za vse pakete
ne-ne-1.gif

Paketa EU brezskrbni ne najdem na spletni strani Telekoma
sprasujem se.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
ksz... imam eno vprašanje, zakaj bi človek sploh uporabljal sedaj HT internet opcijo...glede na to da je tam treba plačat 20 € za 1 GB? tukaj pa 6, pa dobiš še neomejene klice polek?
 

Doly

Zelenc'
11. okt 2007
15
0
1
Ja sedaj čez leto res ni več aktualna HT opcija. Znajo pa presenetit poleti. Tako kot vsako leto zmanjšanje cene in povečana količina.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Če sem jaz zdaj prav razumel je do konca poletja opcija EU500 neuporabna oz. nesmiselna? Uporabna je samo če porabiš EU-zakup? Namreč zakaj bi za enak denar vklapljal EU500 če imaš v EU-zakupu vsega 20x več? Ali nisem slučajno česa poštekal?