Novo pri Telekom Slovenije III.

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ha ha ha... seveda ima vsak uporabnik VDSL2 centralo v radiju 50m... sicer gredo te hitrosti zelo hitro na nivo VDSL1, ali pa celo ADSL-a. Mi smo cca. 1km od centrale... ob lepem vremenu sinhronizacija 33/8.

Sicer pa ja... tudi če bi imel VDSL2 z max hitrostjo, je BISTVENO počasnejši od optike z max hitrostjo.


Ni rožnato , vendar tudi ni vedno tako slabo kot misliš..

Ravno par dni nazaj sem slučajno malo pogledal na modem...In na VDSL2 , cca 2.2km od centrale se modem konstantno sinhronizira scca 50-55Mb DL in 5Mb UL . Niti ni tako slabo ,seveda si vsak želi več ,a mi povsem zadostuje.

Imam paket modri in je linija zaprta na 32Mb. In brez problema delujejo štirje ,res da "mini" HD kanali hkrati in ostane za net še vedno cca 10Mb.

lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ha ha ha... seveda ima vsak uporabnik VDSL2 centralo v radiju 50m... sicer gredo te hitrosti zelo hitro na nivo VDSL1, ali pa celo ADSL-a. Mi smo cca. 1km od centrale... ob lepem vremenu sinhronizacija 33/8.

Sicer pa ja... tudi če bi imel VDSL2 z max hitrostjo, je BISTVENO počasnejši od optike z max hitrostjo.


Ni rožnato , vendar tudi ni vedno tako slabo kot misliš..

Ravno par dni nazaj sem slučajno malo pogledal na modem...In na VDSL2 , cca 2.2km od centrale se modem konstantno sinhronizira scca 50-55Mb DL in 5Mb UL . Niti ni tako slabo ,seveda si vsak želi več ,a mi povsem zadostuje.

Imam paket modri in je linija zaprta na 32Mb. In brez problema delujejo štirje ,res da "mini" HD kanali hkrati in ostane za net še vedno cca 10Mb.

lp


linijo imas "zaprto" na 32 leti pa ti 50-55? kako je to mozno?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ne, ne omogoča. Razen če mi pokažeš, kako HDTV leti po bakru dva kilometra od centrale ...
Stvar je treba gledat smao in izključno iz uporabniškega stališča. In iz stališča uporabnika ti dve storitvi nista zamenljivi.
HDTV ni storitev... storitev je IPTV. In SDTV je pač nižja kvaliteta storitve. Sicer pa mislim, da je operaterji HD v MPEG4 kodirajo v cca. 5Mbit/s. To hitrost pa dobiš tudi, če si 4-5km od centrale. Seveda ti potem bore malo ostane za internet... ampak spet... nižja kakovost storitve.
Če je nižja kvaliteta/nižja hitrost, za uporabnika ni zamenljivo in ni enaka storitev. In za uporabnika storitev brez HDTV ni enaka soritvi s HDTV. Torej ni zamenjlivo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ha ha ha... seveda ima vsak uporabnik VDSL2 centralo v radiju 50m... sicer gredo te hitrosti zelo hitro na nivo VDSL1, ali pa celo ADSL-a. Mi smo cca. 1km od centrale... ob lepem vremenu sinhronizacija 33/8.

Sicer pa ja... tudi če bi imel VDSL2 z max hitrostjo, je BISTVENO počasnejši od optike z max hitrostjo.


Ni rožnato , vendar tudi ni vedno tako slabo kot misliš..

Ravno par dni nazaj sem slučajno malo pogledal na modem...In na VDSL2 , cca 2.2km od centrale se modem konstantno sinhronizira scca 50-55Mb DL in 5Mb UL . Niti ni tako slabo ,seveda si vsak želi več ,a mi povsem zadostuje.

Imam paket modri in je linija zaprta na 32Mb. In brez problema delujejo štirje ,res da "mini" HD kanali hkrati in ostane za net še vedno cca 10Mb.

lp


linijo imas "zaprto" na 32 leti pa ti 50-55? kako je to mozno?

Enostavno...Modem se sinhronizira s centralo max recimo 50-55Mb , sama hitrost ki jo lahko koristim je pa omejena s paketom . V mojem primeru je to 30Mb. Nekaj malega da pa telekom ponavadi zraven in je na koncu na razpolago 32Mb.

lp
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:

In kot ti je rekel že en uporabnik pred mano. Isto je pri avtih. Isto je en ferrari in ena dacia. Obe služita namenu in te prepeljeta od točke A do točke B. Samo cena ni ista...

Če si želim stortve "350 na uro po avtocest" mi je Dacia pač ne nudi. Torej nista zamenljiva.

Če tehnologije nista primerljivi in torej po tvojem optike ne bi smeli enačiti z xdsl, potem pade takoj v vodo, da ima TS prevladujoči tržni položaj na FTTH in mu sploh ne bi bilo treba dajati optike drugim v najem, isto kot recimo T2. Kar se sicer meni zdi čisto ok, naj država zgradi omrežje in ga oddaja ostalim v najem.
Točno tako. Pač TS nima prevladujočega deleža.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Imaš pa res dobre kable, če se ti na 2,2 km tako sinhronizira. Meni je na 1,9 km šla sinhronizacija nekje do 30 / 0,6. Ko je bilo treba kaj poslati po internetu je bila to živa muka.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Imaš pa res dobre kable, če se ti na 2,2 km tako sinhronizira. Meni je na 1,9 km šla sinhronizacija nekje do 30 / 0,6. Ko je bilo treba kaj poslati po internetu je bila to živa muka.

Ja ,kot kaže je nekako res dobra linija...Pa sem ves čas pri telekomu. Pa sem skoraj 99% da to še ni vse. Tehnologija na strani telekoma se z leti vseeno nadgrajuje.
Se spomnim še cca 10-12 let nazaj so rekli da 1Mb je masimum od maximuma. Potem je bilo kar naenkrat TRIO10Mb , ....pa 15Mb....Potem so ploščo nadgradili v centrali na vdsl2 pa je en tehnik tako s težavo pristopil k testu linije,in bil resnično začuden da se je modem sploh sinhroniziral. In me je potem takoj prestavil na vdsl2..in tako naprej do sedaj že kar dobrih 50-55Mb.

Upload je pa res max malenkost čez 5Mb. Ampak meni dejansko čisto dovolj ,pa imam doma dva dijaka računalništva.

Po drugi strani pa imam možnost vzeti internet preko kabla od telemacha ,pa moraš imeti že kar visok paket da dobiš 4Mb uploada.

Glede na lokacijo ,se zavedam da optike do hiše ne bo nikdar in sem nekako z dano situacijo zadovoljen.Poznam primere ki so vezani v isto centralo kot jaz ,pa so pol bližje centrali pa nikakor ne dosegajo niti približne moje hitrosti.

ok..malo smo zašli iz teme ,ampak nič usodnega...dejansko je pa nekako povezano s posodabljanjem s strani telekoma.
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Pomoje so vam v naselju postavili mini centralo (FTTN)... ker na 2.2km niti v idealnih pogojih ne bi šlo 55Mbit/s.

Ne,ne...Nebi bil jezen ,a v našem zaselku ni in sigurno ne bo vmesne centrale. Zaselek šteje 6 hiš in naprej ne gre nikamor več.

Vem da je težko verjetno.Še vsak telekomovec je bil malodane začuden.

Saj pravim ,da prvič sem jih komaj prepričal naj poizkusijo s prestavitvijo na vdsl2 ploščo.


Da nebo kakšnih dvomov v resničnost..





Tako da z moje strani pohvale.
lp
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi


Po drugi strani pa imam možnost vzeti internet preko kabla od telemacha ,pa moraš imeti že kar visok paket da dobiš 4Mb uploada.

Prednost kabla je, ta ti TV ne odžira hitrosti in pasovne širine interneta
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.505
289
83
Ja dokler nimaš interneta 100/20 in dokler se ti modem pri Telekomu povezuje 100 Mbps z centralo. In ko gledaš tv odvisno od kvalitete kanala SD al HD ti odžre toliko kolk pač rabi kanal.. itn
wink-1.gif


Kako je pri T-2 pa nevem.. Sam za Telekom Slovenije lahko trdim..
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Glede na to, da je odgovarjal na to, da ima @mercedes možnost DSL ali pa kabl, je bilo verjetno mišljeno napram DSL. Z optiko si v tem primeru ne more pomagat kaj dosti, če je ni....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
959
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Ja dokler nimaš interneta 100/20 in dokler se ti modem pri Telekomu povezuje 100 Mbps z centralo. In ko gledaš tv odvisno od kvalitete kanala SD al HD ti odžre toliko kolk pač rabi kanal.. itn
wink-1.gif


Kako je pri T-2 pa nevem.. Sam za Telekom Slovenije lahko trdim..
wink-1.gif

Razen če imaš velikansko srečo in je zaradi kake firme tvoj fiber priklopljen na giga switch
grin1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.505
289
83
Ja sam nevem kolk ti to pomaga če je recimo modem zmore samo 100Mbps in ne več če tudi si na centrali na giga itn
wink-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.505
289
83
Ja ta modem.. če pa maš Prospero 632+ pa zmore samo 100Mbps.. če pa naročiš internet več kot 100 pol dobiš modem ki omogoča povezavo 1Gbit/s itn..

In seveda tudi sama centrala mora to omogčat tako povezavo med modemom in centralo..;)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik map pravi:



Prednost kabla je, ta ti TV ne odžira hitrosti in pasovne širine interneta

Vem ,ampak ni panike...Tudi če delajo štiri tv hkrati mi še vedno ostane za net cca 10Mb. Itak pa vse štiri tv hkrati na različnih kanalih delujejo redko ali realno nikoli. Če so pa tv-ji izključeni gre pa do omejitve 30Mb. Če bi nujno potreboval je pa trenutno 2 evra doplačila pa imaš do 40Mb.

Po drugi strani pa 10Mb interneta hkrati ob gledanju tv za naše potrebe več kot zadošča.

lp
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Ja dokler nimaš interneta 100/20 in dokler se ti modem pri Telekomu povezuje 100 Mbps z centralo. In ko gledaš tv odvisno od kvalitete kanala SD al HD ti odžre toliko kolk pač rabi kanal.. itn
wink-1.gif


Kako je pri T-2 pa nevem.. Sam za Telekom Slovenije lahko trdim..
wink-1.gif

Tako je. Če imamo 2 tv-ja prižgana mi ostane le še cca 70Mbit. Sem bil kar malo začuden, da imajo na optiki tak način, glede na to da po mojih informacijah na t-2 ni tega.
Sicer sedaj ni nekega problema zaradi tega, ampak v kratkem bomo verjetno dodali še 2-tvja in to se bo pa že kar poznalo.